Autor Wątek: Automat do ichimoku  (Przeczytany 2465 razy)

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
Odp: Automat do ichimoku
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2018, 21:01:44 »
No tak bo EA czekał na zamknięcie świecy H4, dlatego byłeś szybszy. To było piękne odbicie od Kijun na H1. Daj znać jak ustalisz ustawienie SL i TP.

jeri

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2018, 20:50:22 »
Pytanie do wisnia i miro
jaki powinien być czas zamknięcia świec H4 ? Moja platforma zamyka H4 o 12 godz. a porównując z inną platformą zamykającą świecę H4 o 11godz widzę różnicę czy swieca zamyka się nad czy pod tenkan.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2018, 22:08:52 »
Dokładanie świec niedzielnych przez brokera to dopiero miesza we wskaźnikach.

Jedyna rada to wybrać tego brokera, którego wykres najlepiej widzi linie Ichimoku. Odnośnie twojego pytania to ja osobiście trzymam się zasady, jeżeli świeca nie zamknie się nad lub pod którąś z linii Ichimoku to patrzę na otwarcie kolejnej świecy. Jeżeli otwarcie jest po drugiej stronie to znaczy ze cena przecięła linie Ichimoku.

jeri

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2018, 22:39:34 »
O.K. ale piszę na temat EA wisnia, jak będzie działać zależnie od zamknięcia H4 ?

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2018, 13:31:17 »
EA czeka na zamknięcie świecy pod lub nad TS na H4, plus ustawiona ilość pips jako bufor.

wisnia

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:24:58 »
DO miro. SL ustawiam rzadko, przeważnie obserwuję i zamykam z palca, ale dla bezpieczeństwa SL ustawiam dopiero gdy cena odbija i ponad wierzchołkiem lub dołkiem odbicia . TP też z palca. brak mi cierpliwości .
a co do zamykania świec h4 to nie robi mi to różnicy czy to 11sta czy 12sta ichu to sobie policzy a różnice są do zaakceptowania, najważniejsze aby nie było weekendów na wykresie.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 29, 2018, 19:10:04 »
DO miro. SL ustawiam rzadko, przeważnie obserwuję i zamykam z palca, ale dla bezpieczeństwa SL ustawiam dopiero gdy cena odbija i ponad wierzchołkiem lub dołkiem odbicia . TP też z palca. brak mi cierpliwości .
a co do zamykania świec h4 to nie robi mi to różnicy czy to 11sta czy 12sta ichu to sobie policzy a różnice są do zaakceptowania, najważniejsze aby nie było weekendów na wykresie.

to to jest wersja ze standardowym SL i TP ustawiana w pipsach, do testowania.

virx

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 20, 2018, 20:13:20 »
EA czeka na zamknięcie świecy pod lub nad TS na H4, plus ustawiona ilość pips jako bufor.

Musi być cała świeca czy wystarczy połowa? (tzn. linia przecina świecę)

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 20, 2018, 21:48:45 »
swieca musi sie zamknac nad lub pod ts.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 02, 2018, 16:36:01 »

to to jest wersja ze standardowym SL i TP ustawiana w pipsach, do testowania.

mq.4 do pobrania