Autor Wątek: Jak rozpocząć z kontem 300 PLN u polskiego brokera?  (Przeczytany 89 razy)

cenebris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Jak rozpocząć z kontem 300 PLN u polskiego brokera?
« dnia: Sierpień 14, 2018, 10:23:26 »
Ponieważ nie da się chyba zmienić nazwy wątku, to zapytam tutaj - jak rozpocząć przygodę z ichimoku na koncie rzeczywistym 300 PLN u polskiego brokera? Konkretnie mam na myśli xtb. Indeksy odpadają, wystarczy akurat na jedno zlecenie 0.01 lot na walutach, z tym że takie zlecenie weźmie do około 50% konta. Jakieś uwagi, rady, podpowiedzi?

Dziękuję :)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Jak rozpocząć z kontem 300 PLN u polskiego brokera?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2018, 10:43:52 »
Cięzko coś doradzić. Sam niedawno zacząłem przygodę z forexem, jednak mój depozyt to prawie 5 tyś zł, więc łatwo dobrać pozycję i ryzykować 1-2% konta na transakcję. Wydaje mi się, że jeżeli nie będziesz w stanie zachować zasad ochrony kapitału, ciężko tu mówić o praktykowaniu strategii według metodologii którą propaguje Pan Grzegorz. A skoro temat został otworzony w tym dziale, uważam, że ten sposób gry chciałbyś wprowadzić w życie.

Moja rada to zwiększenie depozytu, jednak tylko w przypadku gdy będziesz miał świadomość i brak problemów w przypadku ewentualnej utraty środków.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2018, 11:28:18 »
Pytanie do jakiego rodzaju handlu ma być przeznaczona ta kwota. Ichimoku od H4 do 1D to faktycznie za mało. Skalping 1-ną pozycją może się udać.
Skalping możemy podzielić na świecowy M1-M5 pełne Ichimoku.
Wykres Range Bars paru pipsowy z wybranym fragmentem Ichimoku ( https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=583609 )
Wykres Renko odpada.
Jest w czym wybierać, i z takiej kwoty można cieszyć się zarobkiem

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2018, 12:39:51 »
Może dopowiem dlaczego wykres RB a nie świecowy lub renko.
Wykres RB jest podzielony na jednakową wartość pipsową i to jest jego spora przewaga nad wykresem świecowym lub renko.

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2018, 13:22:39 »
Z takim depozytem możesz próbować w CMC bo mają mikroloty i spokojnie nawet przy obniżonej dźwigni z takim depozytem będziesz mógł wchodzić za max 2% konta.

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2018, 22:01:08 »
Z takim depozytem możesz próbować w CMC bo mają mikroloty i spokojnie nawet przy obniżonej dźwigni z takim depozytem będziesz mógł wchodzić za max 2% konta.
I ten broker przy takich warunkach jest zdecydowanie najrozsądniejszym wyborem.   :)
I broker ten nie ma świec niedzielnych  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2018, 22:02:48 wysłana przez pajel »