Autor Wątek: H4 a D1  (Przeczytany 476 razy)

beethovenchess

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
H4 a D1
« dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:19:00 »
Witam

Mam pytanie, które mnie nurtuje, a jestem początkujący i nie mogę sobie z nim poradzić.
Pan Grzegorz stosuje swoje ustawienia na H4, czy w związku z tym ustawienia na W1 i MN gdzie ustala opory i wsparcia są takie same? Czy szukamy oporów i wsparć na klasycznych ustawieniach 9,28,52 i przenosimy je na wykres z ustawieniami H4 Pana Grzegorza  ?

grabster

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
Odp: H4 a D1
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:28:05 »
Witaj,
Jeżeli chodzi o wyższe TF , stosujemy ustawienia org. (9,26,52) i mówię tutaj o dziennym, tygodniowym, miesięcznym. Natomiast jeżeli chodzi o TF H4 to:
- dla początkującego bardziej przyjazne są ustawienia by Greg czyli 7,28,119 ( mniej fałszywych sygnałów)
- z czasem gdy będziesz wiedział o co kaman , możesz stosować ustawienia org. na każdym interwale
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

investovanie

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2018, 13:32:08 »
Ustawienia Grzegorza pogrubiają chmurę i przez to masz mniej sygnałów, ale wychodzą bardziej trafione, generalnie ;)

Czasami jednak, traci się sporą część ruchu na nich, więc wszystko kwestią testów w Twoim stylu gry, ilości czasu, kapitału, zdolności psychicznych do akceptacji strat i miliony innych.

beethovenchess

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:26:48 »
Witam

Ja nie pytam czy ustawienia Grzegorza są lepsze tylko czy jeżeli gram na H4 z ustawieniami 7,28,119 to szukam oporów i wsparć na W1 i MN z ustawieniami 7,28,119 czy z ustawieniami klasycznymi Hosody 9,28,52 ?

Pozdrawiam

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:30:48 »
Witam

Ja nie pytam czy ustawienia Grzegorza są lepsze tylko czy jeżeli gram na H4 z ustawieniami 7,28,119 to szukam oporów i wsparć na W1 i MN z ustawieniami 7,28,119 czy z ustawieniami klasycznymi Hosody 9,28,52 ?

Pozdrawiam

Ale Ty podstawowej rzeczy nie rozumiesz - ustawienia indykatora nic nie mają do wsparć oporów, ani weekendowych, ani miesięcznych, ani żadnych.
Wsparcia i opory (dla ułatwienia) są rysowane po chikou, a ustawienia indykatora nie mają wpływ na chikou, który jest close ceny sprzed 26 okresów.

beethovenchess

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:15:25 »
Witam

Pozdrawiam

Ale Ty podstawowej rzeczy nie rozumiesz - ustawienia indykatora nic nie mają do wsparć oporów, ani weekendowych, ani miesięcznych, ani żadnych.
Wsparcia i opory (dla ułatwienia) są rysowane po chikou, a ustawienia indykatora nie mają wpływ na chikou, który jest close ceny sprzed 26 okresów.

I o to mi chodziło. Już kumam. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

beethovenchess

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:31:49 »
Witam

Pozdrawiam

Mam w związku z Twoją odpowiedzią jeszcze jedno pytanie (wsparcia i opory na chikou span już kumam;-)). Jak oceniasz w takim razie układ świec w stosunku do chmury, tenkan i kijun jeżeli grasz na H4 z ustawieniami Grzegorza 7,28,119 a chcesz mieć punkt odniesienia na D1? Czy oceniasz położenie świec na D1 z ustawieniami Hosody czy Moskwy, bo różnice mogą być znaczne? Na jednym D1 pojawi się sygnał wspierający Twoją grę na H4, a na drugim może go nie być.

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2018, 22:03:45 »
Użyj dwóch wykresów nałożonych na siebie; 9,26,52 oraz 7,28,119
Zmieniając TF możesz wyznaczyć wsparcia i opory.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2018, 08:41:54 »
Witam

Pozdrawiam

Mam w związku z Twoją odpowiedzią jeszcze jedno pytanie (wsparcia i opory na chikou span już kumam;-)). Jak oceniasz w takim razie układ świec w stosunku do chmury, tenkan i kijun jeżeli grasz na H4 z ustawieniami Grzegorza 7,28,119 a chcesz mieć punkt odniesienia na D1? Czy oceniasz położenie świec na D1 z ustawieniami Hosody czy Moskwy, bo różnice mogą być znaczne? Na jednym D1 pojawi się sygnał wspierający Twoją grę na H4, a na drugim może go nie być.

Hej,

Na ustawieniach Grega chmura jest grubsza ale przez to wybicia z nich są pewniejsze i bezpieczniejsze (jeśli nie znasz fal, zasiegów i cykli).
Jak zaczynasz swoją przygodę z ichimoku, to szukaj wejść na h4 z ustawieniami Grega i rób analizy na D1 na ustawieniach Hosody.
Z czasem zakumasz o co chodzi i przejdziesz na H4 na ustawienia Hosody.

beethovenchess

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2018, 19:43:17 »
Dziękuję za pomoc. Życzę samych zyskownych operacji. Pozdrawiam