Autor Wątek: EURCAD  (Przeczytany 3256 razy)

Krzysztof Hossa

• Administrator
  • Jr. Member
EURCAD
« dnia: Wrzesień 16, 2015, 17:24:53 »
Powtarzający się schemat wygasania impulsu

Radek_S

• Administrator
  • Jr. Member
Odp: EURCAD
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2015, 17:29:56 »
Ładnie. Krzysztof zastanawiałeś się może, czy po sygnałach które odczytałeś ze świec nie wchodzić dopiero gdy pojawi się krzyż? Wejście było by w podobnym miejscu, ale dodatkowo potwierdzone.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Krzysztof Hossa

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2015, 17:45:29 »
Masz rację, jednak ja patrzę jeszcze na wolumen, który mi daje wcześniej sygnał o tym, co może się wydarzyć. Jeśli po sygnałach wygasania ruchu widzę nie pasującą do pozostałych świecę, taką jak na pierwszym wejściu, robię wejście kontrolne. Jeśli później widzę że założenie się potwierdza o czym mówi mi wolumen + kształt świec + Ichimoku (w tym przypadku opadający TS + wybicie doji na zwiększonym wolumenie) robię dokłądkę. Ale krzyż jest OK ( dla cierpliwych :) )

Wejścia były poparte wykresem M15

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 17:49:09 wysłana przez Krzysztof Hossa »

Radek_S

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2015, 17:50:10 »
Inna para, ale wrzucę aby pokazać jak można fajnie szukać wejścia po krzyżu na m5 z małym stopem. Raczej szukam długiego terminu, ale na bezrybiu i rak ryba. :) W sumie jeśli siądzie to można zostawić na dłużej.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2016, 19:36:28 »
Ładnie. Krzysztof zastanawiałeś się może, czy po sygnałach które odczytałeś ze świec nie wchodzić dopiero gdy pojawi się krzyż? Wejście było by w podobnym miejscu, ale dodatkowo potwierdzone.

Ładnie to za dużo powiedziane, liczy się wynik na plus więc wynikiem OK ale to nie było koniec ruchu z ichimoku ani nawet z PA.

Nie wchodzi się na Sell kiedy ruch nawet w osłabieniu Buy wygląda tylko na koniec ruchu. Szczęście że ryneczek okazał się łaskawy. Więcej cierpliwości dla Pana Hossy i tego życzę.

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2016, 19:37:40 »
Masz rację, jednak ja patrzę jeszcze na wolumen, który mi daje wcześniej sygnał o tym, co może się wydarzyć. Jeśli po sygnałach wygasania ruchu widzę nie pasującą do pozostałych świecę, taką jak na pierwszym wejściu, robię wejście kontrolne. Jeśli później widzę że założenie się potwierdza o czym mówi mi wolumen + kształt świec + Ichimoku (w tym przypadku opadający TS + wybicie doji na zwiększonym wolumenie) robię dokłądkę. Ale krzyż jest OK ( dla cierpliwych :) )

Wejścia były poparte wykresem M15

Drugie wejście OK, pierwsze wejście nie za bardzo ale wynik jest wynikiem. Gratuluję