Day-Trading oraz Scalping > Scalping

EURCAD

(1/2) > >>

Krzysztof Hossa:
Powtarzający się schemat wygasania impulsu

Radek_S:
Ładnie. Krzysztof zastanawiałeś się może, czy po sygnałach które odczytałeś ze świec nie wchodzić dopiero gdy pojawi się krzyż? Wejście było by w podobnym miejscu, ale dodatkowo potwierdzone.

Krzysztof Hossa:
Masz rację, jednak ja patrzę jeszcze na wolumen, który mi daje wcześniej sygnał o tym, co może się wydarzyć. Jeśli po sygnałach wygasania ruchu widzę nie pasującą do pozostałych świecę, taką jak na pierwszym wejściu, robię wejście kontrolne. Jeśli później widzę że założenie się potwierdza o czym mówi mi wolumen + kształt świec + Ichimoku (w tym przypadku opadający TS + wybicie doji na zwiększonym wolumenie) robię dokłądkę. Ale krzyż jest OK ( dla cierpliwych :) )

Wejścia były poparte wykresem M15

Radek_S:
Inna para, ale wrzucę aby pokazać jak można fajnie szukać wejścia po krzyżu na m5 z małym stopem. Raczej szukam długiego terminu, ale na bezrybiu i rak ryba. :) W sumie jeśli siądzie to można zostawić na dłużej.

Adluer:

--- Cytat: Radek_S w Wrzesień 16, 2015, 17:29:56 ---Ładnie. Krzysztof zastanawiałeś się może, czy po sygnałach które odczytałeś ze świec nie wchodzić dopiero gdy pojawi się krzyż? Wejście było by w podobnym miejscu, ale dodatkowo potwierdzone.

--- Koniec cytatu ---

Ładnie to za dużo powiedziane, liczy się wynik na plus więc wynikiem OK ale to nie było koniec ruchu z ichimoku ani nawet z PA.

Nie wchodzi się na Sell kiedy ruch nawet w osłabieniu Buy wygląda tylko na koniec ruchu. Szczęście że ryneczek okazał się łaskawy. Więcej cierpliwości dla Pana Hossy i tego życzę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej