Autor Wątek: PYTANIA  (Przeczytany 10394 razy)

karcz

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
PYTANIA
« dnia: Kwiecień 22, 2017, 13:42:12 »
Mam pytanie odnośnie wystąpienia Pana na Trading Jam Session. Chodzi mi o informacje gdzie można znaleźć o tej strategii snajper Rosjanina o której Pan mówił. Z góry dziekuję za informację

aretto

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: PYTANIA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:33:12 »
tez szukalem.
znalazlem to:
https://www.youtube.com/watch?v=E4U1VkjjGV0

nazwa ta sama, ale nie wiem czy to jest to.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:27:25 »

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2017, 23:44:24 »
Halo witam wszystkich,

Jako ze moje pytanie takze nawiazuje do wystapienia Grega na TJS pozwole sobie podpiac sie pod ten temat.

Podczas wystapienia wspomnial Pan o mozliwosci wykorzystania systemu/sygnalow Ichimoku do countertrend-owania. Byl bym niezwykle wdzieczny jesli znalazl by Pan chwile aby podzielic sie swoim doswiadczeniem, obserwacjami jaki i zasadmi ktorych trzyma sie Pan w tym temacie. eg. Czy uzywa Pan przyzadu pomiaru zasiegow Pana Krzysztofa do wyznaczania potencjalnych targetow/poziomu pull-backu? (z moich obserwacji dobrze sie to sprawdza, eg. pomiar korekta-impuls-korekta na obecnych dniowych wykresach GBP/AUD)

Pamietam ze juz w swoich wczesniejszych filmach/ebooku wspominal Pan o znajomym, bodajze Rosjaninie ktory wlasnie to najlepiej odnajdywal sie w countertrend-ach na podstawie systemu Ichimoku wiec uznalem ze warto bylo by zglebic temat.

Dziekuje & pozdrawiam
S.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 23:51:39 wysłana przez q3dm17 »

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2017, 10:05:10 »
Zalozenie jest dosc proste ale i ryzykowne, otoz mamy pattern chmury (pierwszy z dziesieciu) jak na obrazku, czyli cena wychodzi z chmury wzrostowej dolem, w oddali mamy zmiane z chmury wzrostowej na spadkowa. Co dzieje sie zazwyczaj? Cena wraca do chmury by zalepic dziure. Widzimy to na przykladzie zlota (troszke to uproscilem ale nie o tym teraz mowa). Jak widzisz na obrazu, cena po osiagnieciu tp i wyjsciu z chmury ma duze szanse by zalepic dziure i dalej rosnac. Ja w takiej sytuacji ustawiam siatke oczekujacych i przestawiam je za cena. Czasami jakis ruch w przeciwna strone otworzy mi takie zlecenie, ale sa to zlecenia male wiec nie ma obawy, potem gdy nastepuje zdecydowany ruch wzrostowy otwieraja sie wszystie oczekujace, ktore zamykam gdy otworzy sie ich za duzo, mowilem o tym na tjs. Z daleka moze wygladac to jak gridowanie, ale z gridowaniem nie ma to nic wspolnego

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2017, 13:20:15 »
Bardzo ciekawe podejscie - napewno doksztalce sie w tym temacie, przeanalizuje na danych historycznych i mam nadzieje ze z czasem uda sie ta technike zastosowac w traidingu codziennym. Napewno dam znac jak poszlo.

O patternach chmury slyszalem juz troche w przeszlosci ale niestety nie udalo mi sie zbytnio zglebic tego tematu. Czy jest szansa ze znajdzie Pan takze troche czasu aby podzielic sie swoja wiedza, doswiadczeniem i obserwacjami na ten temat? Link, opis, krotki film - niezaleznie od formatu przekazu byli bysmy niezwykle wdzieczni.

Pozdrawiam,
Szymon

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2017, 16:09:03 »
Bardzo ciekawe informacje. Takze bardzo chetnie zglebilbym te wiedze:) popieram prosbe Kolegi wyzej:)

Pozdrawiam!

fxspider

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2017, 10:52:25 »
 :) Ja też jestem chętny na więcej wiedzy :)

wko7

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
PYTANIA
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2017, 14:34:53 »
Dzień dobry Panie Grzegorzu,

Po zakupie i przestudiowaniu e-booka i kursu advanced oraz webinarów nasuwa mi się jeszcze sporo pytań i "dylematów" Byłbym wdzięczny jakby znalazł Pan chwilę i udzielił odpowiedzi i wskazówek.

pytań jest sporo i przybywa:) w miarę możliwości, oczywiście za Pana przyzwoleniem mógłbym dosyłać kolejne?

oto kilka z nich:

1) czy sygnałem wyjścia zawsze bezwzględnie powinno być przebicie i zamknięcie się świecy nad/pod Kijun i na którym TF H4?D1?

2) czy dodaję następne operacje przy pojawieniu się kolejnych sygnałów po przebiciu SSA, SSB?

3) czy jak mamy złoty krzyż to cena musi być zamknięta powyżej Tenkan?

4) w filmie z kursu w cz. Logika operacji 20 min. : jeśli zastosujemy piramidowanie to za wcześnie wytnie nam SL (będziem na - lub BE) mimo, że ruch był ładny i w naszym kierunku (na filmie są pokazane 3 operacje na tym jednym ruchu ze "standardowym" prowadzeniem, co daje nam zarobić 3x (4:1),  natomiast gdybyśmy piramidowali wynik byłby 3x BE lub na -), czy jest jakiś sposób , żeby temu zaradzić?(wybrać optymalne MM ), podczas testowania historycznych wykresów mimo  dobrze przewidzianych i dużych trendów były straty lub BE,

5) czy mógłby Pan wyjaśnić  MM "Akrobatyczny"? , nigdzie nie mogłem znaleźć? może coś przeoczyłem?

6) jak wyznaczyć najwłaściwszy TP (wyjście) nasze fibo T1T2T3T4?, zamknięcie Kijun?, zasięg fali Hosody (który?)? a może S/R?

7) czy najpierw szukamy fal Hosody a potem nakładamy linie ichimoku czy odwrotnie? czego szukamy najpierw gdy otwieramy wykresy? (a może S/R?)

8) czy ChikouS. na D1 musi być po naszej stronie? czy na D1 filtrem ostatecznym jest tylko Kijun?, jeśli np.  na H4 jest wyrażny sygnał a na D1 cena jest w chmurze lub przed wchodzimy czy wystarczy tylko ,że z Kijun się zgadza?

9) czy stosuje Pan jakiś minimalny SL np. minimum 10 pipsów, jaki SL zastosować jeśli wychodzi bardzo ciasno

10) czy stosuje Pan już tylko wejścia w oparciu o fale Hosody? czy jak mamy sygnały a nie ma fal to bierzemy pod uwagę takie operacje?

11) czy jak zostanie osiągnięty T1,T2,T3  z zasięgu fal - czekamy na następny czy zamykamy, kiedy?

12) jak interpretujemy jeśli wyjście ceny na H4 jest z chmury zielonej a na D1 z niebieskiej (lub odwrotnie?)

13) po zarejestrowaniu się na forum nie mogę podglądać, ściągać załączników,?  czy jest możliwość otrzymania wskażników zasięgu fal , indykatorów , zegara kończącego  świece, alarmów i innych.. fajnych rzeczy?

pozdrawiam

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2017, 22:28:45 »
1) czy sygnałem wyjścia zawsze bezwzględnie powinno być przebicie i zamknięcie się świecy nad/pod Kijun i na którym TF H4?D1?”

Oczywiscie nie,  jesli cena dociera do jakiegokolwiek wsparcia, oporu lub TP wyznaczonego przez teorie fal i zaczyna sie zastanawiac, i zadna swieca z niskich interwalow (np 15 min) nie zamyka sie po drugiej stronie takiej linii wychodze. Jesli piramiduje i cena dochodzi do 4 TP zamykam wszystko. Zamkniecie sie ceny po drugiej stronie linii kijun oznacza poprostu ze cena zmienia kierunek, czy bedzie to wieksza korekta czy zmiana kierunku trendu nie wiem, ale siedzenie w operacji przeciwnej poprostu nie ma sensu.
„2) czy dodaję następne operacje przy pojawieniu się kolejnych sygnałów po przebiciu SSA, SSB?”

To zalezy od podejscia,  sa osoby, ktore w ten sposob piramiduja, a sa inni, ktorzy kazda operacje traktuja oddzielnie. Ja zazwyczaj postepuje jak ci drudzy,  mam sl tp’ty (4 tp) i trzymam sie zasad na kazdej operacji z osobna.

„3) czy jak mamy złoty krzyż to cena musi być zamknięta powyżej Tenkan?”

Jak najbardziej, jesli cena jest od tenkan to znaczy ze sygnal powstal po „wymieraniu” swiec a nie po impulsie, czasami zadziala, ale jest to slaby sygnal.

„4) w filmie z kursu w cz. Logika operacji 20 min. : jeśli zastosujemy piramidowanie to za wcześnie wytnie nam SL (będziem na - lub BE) mimo, że ruch był ładny i w naszym kierunku (na filmie są pokazane 3 operacje na tym jednym ruchu ze "standardowym" prowadzeniem, co daje nam zarobić 3x (4:1),  natomiast gdybyśmy piramidowali wynik byłby 3x BE lub na -), czy jest jakiś sposób , żeby temu zaradzić?(wybrać optymalne MM ), podczas testowania historycznych wykresów mimo  dobrze przewidzianych i dużych trendów były straty lub BE,
5) czy mógłby Pan wyjaśnić  MM "Akrobatyczny"? , nigdzie nie mogłem znaleźć? może coś przeoczyłem?”

Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=R0zofJ69kuU
https://www.youtube.com/watch?v=4k8eA6IYsVI&t=6s
https://www.youtube.com/watch?v=ilHHsxpsj_4&t=26s

Jesli chodz o pytanie, to tak ja zawsze zalezy od podejscia, ktos ostatnio na facebookach wkleil swietny cytat ze „Sztuki Spekulacji po latach” Zenona Komara, w skrocie: mamy 5 mozliwych wynikow kazdej transakcji, duzy zysk, duza strata, maly zysk, mala strata i BE.
Jesli pozbedziemy sie tylko Duzej straty to konto musi rosnac, maly zysk i mala strata wraz z BE beda sie platac kolo zera, a tych kilka zyskownych operacji wypycha portfel. Teraz jesli decyduje sie na piramidowanie tak jak to opisuje na moim kursie to bede mial wiecej operacji z serii: maly zysk, mala strata i BE, ale jak przyjdzie zysk to bedzie on naprawde duzy (10 razy ryzyko). Jesli sie ogranicze do przestawiania SL po dojsci do drugiego tp to bede mial wiecej operacji na duzawym zysku (4 x wiecej) i wiecej operacji na malej stracie. Itd itd Jak pisalem wczesniej, kwestia podejscia, charakteru, cierpliwosci w kreceniu sie wokol zera, az przyjdzie ten strzal. Zaznaczam ze przy ryzyku 2% wystarczy jedna taka operacja w miesiacu.

Na nastapne pytania innym razem. Wazne ze ruszylo.

fxspider

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2017, 11:43:54 »
Dzień dobry, czy może Pan coś więcej powiedzieć o falach "Szkoły Sazaki" oraz o falach "wnuka Hosody" ?

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2017, 11:12:26 »
Dzien dobry Pani Grzegorzu & dziekujemy za kolejny przeglad rynku.

Mysle ze juz dobre kilkadziesiat filmow za toba a ciagle udaje Ci sie zaskakoczyc nas czyms nowym:)

Z wlasnych poszukiwan wnioskuje ze szkola/interpretacja Sazak-iego nie odstepuje wiele od tego czego nas Pan obecnie uczy poza kilkoma "zaawansowanymi" formacjami fal (mysle ze naprawde tylko doswiadczone oko bedzie wstanie wychwycic tego typu sekwencja fal) a jesli chodzi o interpretacje wnuka Hosody po panskim filmiku domyslam sie ze logika jest ciagle ta sama jednakze fale sa obliczane na roznych timefram-ch / innych wierzcholkach?

Jesli sie myle i jest jednak wiecej ciekawostek za tymi interpetacjami Ichimoku, mam nadzieje ze znajdzie Pan czas i checi aby sie nimi z nami podzielic ;)

Bardzo chetnie takze uslyszeli bysmy na temat pozostalych formacji chmur (cloud patterns) jako ze naprawde niewiele udalo mi sie osobiscie na ten temat doczytac a mysle ze moze to byc bardzo wartosciowa wiedza jesli nawet nie fundamentem techniki ichimoku/sposobem na zrozumienie i pelna interpretacje kumo.

Dziekuje ponownie za poswiecony nam czas & zycze udanego dnia

Pozdrawiam,
Szymon

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2017, 13:47:43 »
Jesli uda mi sie przezyc te upaly do soboty i nie uciekne na alaske to w nastepnym filmiku nastepne dwie formacje chmur, jest tego wsztstkiego 10 wiec do konca roku powinnismy przerobic wszystko (zartuje).
Jesli chodzi o szkole Sasakiego i Ichimokusanjin 3 czyli wnuka Hosody to roznica polega jedynie tym ze Sasaki szukal tlko "malych" fal i ich wielokrotnosci (rysunek w zalaczniku) natomiast wnuk Hosody patrzy na wykresy tez z daleka, doszukujac sie sekwencji fal i duzych fal, zlozonych z malych fal (tez w zalaczniku). Innymi slowy to tak jakby Hosoda trzeci szukal fal na wykresach tygodniowych i miesiecznych, co jak sami mozecie sprawdzic czesto jest zaskakujaco dokladne i sie sprawdza.

Chris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2017, 18:03:10 »
Może komuś się przydadzą wykłady Tetsuo Hosody.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL1337E09A66BCE968
Niestety po japońsku. Ale można posiłkować się translatorem mowy.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2017, 18:44:59 »
https://www.youtube.com/watch?v=2nkBNUmo86c&t=705s
tu na poczatku tlumaczy okresy i ustawienia, 12:53 min i sec mowi, Mos kwa wymyslil sobie inne.

fxspider

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:38:58 »
Dzięki, w weekend obejrzę :)

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2017, 14:39:38 »
Jak juz mowa o filmikach Grzegorza, czy ma ktos moze nagranie z Konsylium Inwestycyjnego? To chyba jedyny film ktory mi umknol, na stronie samego konsylium nie jest juz dostepny a i nigdzie indziej nie moge go znalesc.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2017, 16:34:26 »

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2017, 17:16:18 »
Thx!

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:23:32 »

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 23, 2017, 13:47:42 »
Odpowiedzi ciag dalszy……
Pisac nie lubie nagralbym jaki filmik……

„6) jak wyznaczyć najwłaściwszy TP (wyjście) nasze fibo T1T2T3T4?,
zamknięcie Kijun?, zasięg fali Hosody (który?)? a może S/R?”

Patrzymy na to jak reaguje cena na poszczegolne linie, dobrze tlumaczy to Rafal: https://www.youtube.com/watch?v=gqr_ZUpky3s&t=1283s
Od 15:45 minuty i dalej, on mowi o odwroceniu swiecy a ja mowie o reakcji ceny na dana linie, czy to s/r czy linia ichimoku z wyzszych interwalow czy TP, schodze na m5 i widze czy choc jedna swieca po przebiciu takiej linii zamyka sie pod lub nad. Swietny przyklad na ostatniej sesji na DAXie, w zalaczniku obrazek.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 13:56:58 wysłana przez Greg68E »

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 23, 2017, 13:54:26 »
„7) czy najpierw szukamy fal Hosody a potem nakładamy linie ichimoku czy
odwrotnie? czego szukamy najpierw gdy otwieramy wykresy? (a może S/R?)”

sprawdzanie check list moge zaczac od dowolnego puntu, wazne by na koncu przewaga statystyczna byla po mojej stronie. Linie ichi sa w tym pomocne, przeciecie linii kijun dla mnie oznacza impuls w druga strone.  Przeciecie chmury to duzy impuls w druga strone, sa to punkty odniesienia, ktore ulatwiaja szybkie odnalezienie sytuacji „ciekawych” na wykresie. Bez kijuna jak moge stwierdzic ze oto prawdopodobnie mamy do czynienia z nowym impulsem, ktory jest przeciwny dotychczasowemu trendowi?

Patryś

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2017, 19:30:49 »
Hej, Greg.
Idąc za Twoją radą solidnie ostatnio testuję Ichimoku na Forex Testerze. Oprócz 5 linii dodaję do swoich analiz również i fale i muszę przyznać że miałeś absolutnie rację - całkowicie zmienia to sposób patrzenia na strategię; pewność siebie jest większa kiedy widać, że postępuję za pewnym realizującym się scenariuszem, fajnie że widać też do razu kiedy dany scenariusz został zanegowany.
W głowie pojawiło mi się jednak następujące pytanie:
- Co, kiedy ukończona zostanie najdłuższa fala NE, a dalej trwa ruch w jednym kierunku? Moje wątpliwości wobec fal dotyczyły tego, że czasami ograniczają one zyskowność, tzn. fala się kończy, a ruch w danym kierunku dalej trwa.

sebo0279

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2017, 15:44:51 »
witam  moze ktos ma statment Grega z konta co mowil na ostatnim spotkaniu w consilium invest z parami EURAUD I USDCHF

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2017, 10:49:46 »
W głowie pojawiło mi się jednak następujące pytanie:
- Co, kiedy ukończona zostanie najdłuższa fala NE, a dalej trwa ruch w jednym kierunku? Moje wątpliwości wobec fal dotyczyły tego, że czasami ograniczają one zyskowność, tzn. fala się kończy, a ruch w danym kierunku dalej trwa.

Przegladasz fale zlozone, czyli te z 65 i 76 dni,  patrz obrazek

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2017, 08:43:45 »
Panie Grzegorzu, czy taki układ ma sens? gra w chmurze ryzykowna ale układ na moje oko może dać zarobić, w poprzednim ruchu udało się coś ugrać, ale pazerność wzięłą górę nad rozsądkiem i nie ustawiłem bliższych tp co się skończyło dużo mniejszym zyskiem
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 09:59:04 wysłana przez dudagracz20 »

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2017, 17:10:16 »
jem narazie małą łyżeczką, zamknalem jedna pozycje na zlotku, reszta pracuje, w razie W - BE.
Ciekawe czy sie rozwinie do ustawionych tp kiedys;)? I ciekawe czy powyższy setup zgodnie ze sztuką...
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2017, 17:11:48 wysłana przez dudagracz20 »

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2017, 09:35:18 »
ustawiając na złocie h4 ichimoku wg parametrów mistrza Grzegorza (7,28,119) widać dojście do senkou span A, jego przebicie potwierdzi otwartą drogę do konkretów;)

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2017, 13:23:54 »
Kolejne pytanie/potwierdzenie ustawionych TP dla złota w oparciu o fale, które pokrywają się z załamaniami chikou span na int. tygodniowym. PYTANIE:  czy coś poknociłem?

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 19, 2017, 15:00:42 »
no i dylemat na edku, na h4 sygnał a na d1 jeszcze pod kijun...???