Autor Wątek: EURJPY  (Przeczytany 6764 razy)

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
EURJPY
« dnia: Sierpień 12, 2015, 14:30:54 »
Zacząłem uczyć się scalpingu. Uważam że warto poznać różne techniki inwestycyjne by stać się lepszym traderem. Na chwilę obecną konto demo, później real z małym depozytem.

Dream it. Wish it. Do it.

Krzysztof Hossa

• Administrator
  • Jr. Member
Odp: EURJPY
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2015, 16:07:34 »
Zagranie z M1 na odbicie od poziomu oporu być może fali V w oparciu o sytuację z interwału D1

Podczas dochodzenia ceny do oporu widać oznaki wygasania ruchu - świece 1-2 i ich wolumen. Po czymś takim oczekuję na pojawienie się próby wybicia kolejnego szczytu gdzie świece impulsowe będą posiadały coraz mniejsze korpusy i zwiększony wolumen jak to widać na świecach 3-4. Świeca ostatnia - spadkowa - na małym wolumenie sugeruje brak chęci do dalszych wzrostów lub oczekiwanie na rozwój wypadków. W takiej sytuacji szukam objawów przejmowania kontroli przez podaż. Coś takiego widać na świecach 5-6. Pullback został wchłonięty przez podaż ale z uwagi na układ świec 5-6 zdecydowałem się poczekać na dodatkowy sygnał czyli przejście ceny przez KIJUN, opadnięcie TENKAN i sygnał na wolumenie. Na świecy nr 7 widać wzmożoną aktywność wolumenową co dało do myślenia, że jeśli szpulka zostanie naruszona w dół to trzeba zajmować pozycję. SL był mentalny :) nad świecą nr 7 (około 5.5 pips) jednak wyjście z pozycji w przypadku naruszenia świecy 7 i tak zależałoby od sposobu jej naruszenia.

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2015, 17:41:47 »
Zacząłem uczyć się scalpingu. Uważam że warto poznać różne techniki inwestycyjne by stać się lepszym traderem. Na chwilę obecną konto demo, później real z małym depozytem.

Bezcenne materiały Grega nabyłem dość dawno temu. W międzyczasie przeszedłem Mentoring z Ichimoku u AndreFxPro i dopiero po tak długim czasie dołączam do forum. Przeczytałem wszystko od deski do deski. Mnóstwo cennych materiałów ... Zastanawiam się Tomku nad Twoim wpisem, o różnych technikach skalpowania. Myślałem ... i wymyśliłem. Jeśli mamy Ichimoku, które w moim mniemaniu daje udowodnione potężne (jeśli psychicznie jesteśmy na to gotowi) zyski, to czemu szukać innych technik. Czy powoduje to niedostateczne przekonanie co do tej strategii? Bardziej wydaje mi się prawdopodobne, że jeśli taki wątek znalazł się tutaj, to pewnie jest to dla celów szkoleniowych, aby potencjalny czytelnik mógł zapoznać się z jeszcze innymi metodami skalpingu. A co do inwestowania na M1, to dawniej myślałem, że M1 to szum informacyjny, a co dopiero M1 w połączeniu z Ichimoku :)
Dziś jestem przekonany, że wykres M1 jest tak samo użyteczny, jak wykresy na innych TFach. Zresztą zasady postępowania są niemalże identyczne w obydwu sytuacjach. Różnica moim zdaniem polega na tym, że im wyższy obszar czasowy tym w przypadku "idealnego" wejścia, zamiast zgarnąć średnio 7-12 pipsów, możemy zarobić ich (bez piramidowania) około 40-70. (M15-H1).
Mam tutaj na myśli wyłącznie zagrania prezentowane w ebooku Grega.
Osobiście lubię inwestować na M1, gdyż transakcje otwarte zgodnie ze strategią charakteryzuje bardzo mały SL i bardzo satysfakcjonujący stosunek zysku do ryzyka.
Mam nadzieję, że tym postem Cię nie uraziłem, chciałem jedynie wskazać na to, że wśród bardzo wielu zyskownych technik inwestowania na rynkach finansowych, a głównie na Forex, Ichimoku, jako strategia jest samowystarczalną drogą do osiągnięcia konkretnych celów finansowych.

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2015, 19:02:42 »
Hej,

Wrzuciłem ten wpis by rozruszać temat scalpingu, na razie nie mam czasu się w to bawić. Ichimoku jest zbyt obszerne, oczywiście że można zarabiać. Czy mógłbyś wrzuć obraz do tego z m5 oraz m15 z zaznaczonym momentem wejścia?

Pozdrawiam
Tomek
Dream it. Wish it. Do it.

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2015, 20:08:38 »
:) Tak myślałem, że cel jest inny. Twoja wypowiedź była zbyt inteligentna, aby mogło się okazać, że jej Autor chce na forum Ichimoku wprowadzać "tematyczny bałaganik". Cieszę się, że mamy wspólny cel jakim jest delikatne rozruszanie tematu. Może jak wrzucimy trochę przykładów przyciągniemy innych zainteresowanych. Tak, jak sobie życzyłeś, zamieszczam screeny z poprzedniego wejścia także na interwale M5 i M15.

pozdrawiam

forex3city

longlay1

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2015, 15:18:22 »
Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. A jakie ustawienia stosujecie do interwałów 1m, 5m 15m i 1h?

Te które stosuje greg?

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2015, 19:02:50 »
Pytanie, które zadałeś bardzo często przewija się wśród inwestorów korzystających z Ichimoku. Zgodnie z tym co możesz przeczytać w ebooku Grega i usłyszeć w przygotowanych przez Niego filmach, o ile dobrze pamiętam klasyczne ustawienia są stosowane od interwału D1 wzwyż.
Jeśli mogę podzielić się swoją refleksją, to ja, stosuję na wszystkich interwałach ustawienia klasyczne.
Inwestujesz - i usłyszysz to tutaj wielokrotnie - wtedy gdy na wykresie, którego używasz zauważysz sygnał zgodny ze strategią, np. jak ja to nazywam "wejście idealne" - zgodne z zasadą trzech linii, wtedy po prostu po prostu wchodzisz w rynek.
Dlatego wydaje mi się, że wartości jakie przypiszesz wskaźnikowi Ichimoku są indywidualne. Jak też zauważysz, nie dzielimy się na "Gregowych i nie-Gregowych" w sensie stosowania ustawień. Spróbuj może poszukać argumentów kiedy - jeśli już - można (należy) stosować który z rodzajów ustawień. Oczywiście jest prościej funkcjonować w grupie (czytać analizy i opinie) jeśli wartości ustawień na Twoim wykresie są takie same, jak pozostałych uczestników forum.
Życzę Ci sukcesów w tej wspaniałej przygodzie jaką jest Ichimoku i gratuluję, że wybrałeś to forum, bo jest to jedno z najlepszych centrów na świecie, gdzie możesz zdobywać konkretną wiedzę dającą wymierne wyniki finansowe :)

longlay1

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2015, 19:34:57 »
dziękuję za odpowiedź. Przepraszam - najpierw wypadało się przywitać. Zatem Witam Wszystkich. Jestem na początku drogi z Ichimoku i bardzo cenię sobie kurs p. Grzegorza i Wasze forum. Wiele ciekawych informacji jest tu zawarte, więc mam nadzieję, że dużo się nauczę. Przepraszam za mały offtop.

Rozumiem, że Ty zajmujesz pozycje tylko idealne? Czyli jeśli masz wybicie z zielonej chmury w dół, a linie się jeszcze nie przecięły, to czekasz?

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2015, 20:28:21 »
Wejście zgodnie z zasadą trzech linii wydawało mi się najłatwiejsze i dlatego na początku skupiłem się tylko na nim. Teraz pracuję także na innych rodzajach sygnałów Ichimoku. Staram się jednak nie wyrywać za bardzo do przodu, żeby nie wprowadzać w swoim działaniu chaosu, jak to wcześniej mi się przydarzało.

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2015, 18:00:14 »
[img width=600 height=300http://screenpresso.com/=AtL7b[/img]

Próba
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2015, 18:04:51 wysłana przez Adluer »

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2015, 18:05:45 »
Nie można łatwiejszego sposobu na screeny? info na forum o wstawieniu screenu jest bardzo niepoprawna.

JaceK

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2015, 20:19:48 »
Adluer screeny możesz wrzucać za pomocą BBcode i linków z rożnych stron hostingowych. Dość długi okres przechowywania zdj jest na http://imgur.com/.
https://www.youtube.com/watch?v=SaDRUs8yu5I

Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są osobistymi, subiektywnymi poglądami autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte  z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2015, 18:11:45 »
I tak nie rozumiem co do mnie napisałeś więc chyba i niestety ograniczę się tylko do poklepywania po plecach i słownego toku rozumienia. Ehh... Albo proszę skasować moje konto bo moje pierwsze wejście na forum prócz investio i już mam zgryz jak wstawić głupie screen's. Tam przynajmniej jest to prostsze.

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2015, 11:31:07 »
I tak nie rozumiem co do mnie napisałeś więc chyba i niestety ograniczę się tylko do poklepywania po plecach i słownego toku rozumienia. Ehh... Albo proszę skasować moje konto bo moje pierwsze wejście na forum prócz investio i już mam zgryz jak wstawić głupie screen's. Tam przynajmniej jest to prostsze.

Adluer ... ja też korzystam ze screenpresso i przed chwilką sprawdziłem. Załączniki dołączają się bez kłopotu. Szkoda rezygnować z tego forum, jest bardzo pożyteczne i ciekawe. Jeśli chcesz przećwiczyć dodawanie załączników napisz do mnie PW. Pozdrawiam

Adluer

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2016, 16:57:48 »

Adluer ... ja też korzystam ze screenpresso i przed chwilką sprawdziłem. Załączniki dołączają się bez kłopotu. Szkoda rezygnować z tego forum, jest bardzo pożyteczne i ciekawe. Jeśli chcesz przećwiczyć dodawanie załączników napisz do mnie PW. Pozdrawiam

Napisałem na priv kilka dni temu ale nie mam żadnej odpowiedzi. Drugi raz wysłałem i chyba lipa z pomocą. Ale dziękuję chociażby za słowa.

forex3city

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2016, 22:36:01 »
Przepraszam, ale nic nie dostałem. Napisz proszę do mnie na maila biuro@forex3city.eu

pozdrawiam