Autor Wątek: Dylematy związane z wyznaczaniem fal  (Przeczytany 3888 razy)

Patryś

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Dylematy związane z wyznaczaniem fal
« dnia: Sierpień 20, 2017, 23:17:15 »
Hej,
Ostatnio ostro zabrałem się za Ichimoku na forex testerze i pierwsze wyniki są nawet obiecujące :D Jak zwykle jednak na początku, nachodzą człowieka przeróżne wątpliwości.
Największe dotyczą chyba tego jak prawidłowo należy wyznaczać fale. Zazwyczaj nie sprawia to większych problemów, natomiast czasami przy dłuższych trendach, gdzie tworzy się kilka wyraźnych impulsów i korekt, nastręcza mi to trudności. Idealnym przykładem takiej problematycznej sytuacji jest kangur, gdzie panuje obecnie całkowity miszmasz :p
W załącznikach wrzuciłem cztery wyznaczone przeze mnie fale, ale bez problemu znaleźc możnaby i trzy następne. Teraz pytanie do bardziej doświadczonych kolegów (zwłaszcza sensei Moskwy) jak postępować w takim przypadku? Mi przyszły do głowy trzy rozwiązania:
1. Zaznaczamy tylko jedną falę. ale tak, aby objęła cały impuls i korektę (tak jak w załączniku 4.) nawet jeśli wyjdą nam z tego kosmiczne zasięgi rzędu 800 pips (to na Audi akurat jest kosmosem)
2. Wyznaczamy wszystkie możliwe fale, nawet kosztem tego że wykres stanie się całkiem nieczytelny
3. Szukamy tej jednej, najbardziej slusznej fali, wspomagając się przy tym cyklami - tzn chcemy żeby cały ruch ABC trwał 9; 17 albo 26 dni

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem swoje wątpliwości i zachęcam do wyrażania swoich opinii na ten z pozoru łatwy temat.

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Dylematy związane z wyznaczaniem fal
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 00:50:22 »
Może ja spec nie jestem ale chciałem się wypowiedzieć jak ja to widzę.Scenariusz a1 i a2 w załącznikach.Wg mnie bardziej możliwy ten z większą korektą w dół.

Patryś

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:32:43 »
Dzięki za odpowiedź, ale widzisz, martwi mnie zwrot

jak ja to widzę.

Bo on sugeruje subiektywne podejście, a ja jestem ciekaw czy istnieją jakieś "książkowe" metody na radzenie sobie z takimi sytuacjami?

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2017, 15:30:55 »
Chyba niema. Zdaje się że tylko praktyka pomoże.

Karol83pl

• Jestem nowy i się udzielam
  • Jr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2017, 14:38:14 »
Witam

Czy to jest fala P spadkowa ?? poproszę o opinie

Pozdraiwam

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2017, 16:43:45 »
Piotrze to są ustawienia Hosody a 8.08 to juz jak widać środek impulsu

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2017, 19:40:29 »
no to faktycznie ciekawa sprawa bo u mnie na tych ustawieniach wyglada dokladnie jak na screen shocie :) moim brokerem jest XM, może inni jeszcze się wypowiedzą

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2017, 18:14:11 »
Witam
aby sobie z falami nieco prace ulatwic proponuje rzecz dosc prosta czyli linie ichimoku.
Poszukujemy impulsow i korekt, pewnie w internteach mozna znalezc tysiace roznych teorii na ten temat, dla nas punktem odniesienia w tym przypadku beda dwa elementy: kijun i chmura.
Na pokazanym przez  Patrysia obrazku n1 widzimy ze szuka On fali od 09.05, owszem impuls tam przebija linie kijun ale jej nie retestuje tylko przebija i robi to juz pierwsza swieca dzienno korety. Patrz zalacznik.
Dopiero impuls, ktory zaczyna sie dnia 02.06 mowi przebilem chmure i ja zretestuje. Impuls ten trwal dokladnie 9 dni, czyli mamy juz punk A i punk B, cena idealnie odbija sie od chmury, mamy wiec i punkt C.  Dochodzimy do targetu N ale wcale nam to z cyklami nie pasuje. Teraz zaczynam sie martwic czy przypadkiem nie mam do czynienia z fala Y? Na szczescie z pomoca przychodza mi cykle, ktore mowia oto po 26 dniach teraz widzimy punkty A,B i C  i w ten sposob moge ustawic moje tpfity i od tego dnia moge zaczac obliczac cykle, TP osiagniety (pare pipsow wiecej) dokladnie po 17 dniach. Patrz obrazek.
Jesli ktos chce szukac mega cykli, wystarzy ze przejdzie na swiece miesieczne lub tygodniowe z tym samym rozumowaniem, czyli kijun lub chmura.

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2017, 16:09:14 »
Witam Panie Grzegorzu
Czy mógłby Pan odnieść się do mojego pytania powyżej na temat NZD/CHF odnośnie interpretacji fali?
Również AUD/JPY co Pan sądzi o mojej interpretacji cykli i fali ?

Patryś

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2017, 16:24:32 »
Witam
aby sobie z falami nieco prace ulatwic proponuje rzecz dosc prosta czyli linie ichimoku.
Poszukujemy impulsow i korekt, pewnie w internteach mozna znalezc tysiace roznych teorii na ten temat, dla nas punktem odniesienia w tym przypadku beda dwa elementy: kijun i chmura.
Na pokazanym przez  Patrysia obrazku n1 widzimy ze szuka On fali od 09.05, owszem impuls tam przebija linie kijun ale jej nie retestuje tylko przebija i robi to juz pierwsza swieca dzienno korety. Patrz zalacznik.
Dopiero impuls, ktory zaczyna sie dnia 02.06 mowi przebilem chmure i ja zretestuje. Impuls ten trwal dokladnie 9 dni, czyli mamy juz punk A i punk B, cena idealnie odbija sie od chmury, mamy wiec i punkt C.  Dochodzimy do targetu N ale wcale nam to z cyklami nie pasuje. Teraz zaczynam sie martwic czy przypadkiem nie mam do czynienia z fala Y? Na szczescie z pomoca przychodza mi cykle, ktore mowia oto po 26 dniach teraz widzimy punkty A,B i C  i w ten sposob moge ustawic moje tpfity i od tego dnia moge zaczac obliczac cykle, TP osiagniety (pare pipsow wiecej) dokladnie po 17 dniach. Patrz obrazek.
Jesli ktos chce szukac mega cykli, wystarzy ze przejdzie na swiece miesieczne lub tygodniowe z tym samym rozumowaniem, czyli kijun lub chmura.

Dzięki Greg za wspaniałe wytłumaczenie. Wszystko stało się od razu dużo jaśniejsze :D wiem już jak należy się zabrać za te fale. 

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2017, 17:19:42 »
Witam Panie Grzegorzu
Czy mógłby Pan odnieść się do mojego pytania powyżej na temat NZD/CHF odnośnie interpretacji fali?
Również AUD/JPY co Pan sądzi o mojej interpretacji cykli i fali ?

W tym przypadku mamy do czynienia z przebijaniem kijuna i retestem, ale zawsze musimy brac pod uwage linie ichimoku, wsparcia opry, ktore moga zatrzymac cene.

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2017, 09:03:22 »
Dziękuje za odpowiedz :)

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2017, 15:14:19 »
Napiszcie co o tym myslicie. To po czesci dotyczy takze wyznaczania fal, bo baza jest tutaj wlasciwe okreslenie co jest impulsem, a co dalej korekta.

Zakladajac, ze cena przebija i wychodzi z SSB, a jednoczesnie jest nad KS na D1, uznajemy byc moze rozpoczecie nowego trendu. Chcialbym Was zapytac o zdanie jak sie ma do tego rownosc korekt i overbalance. na przykladzie obecnej sytuacji na USDJPY_H4 cena pieknie zaczela wychodzic z SSB i nawet chcialem wchodzic w operacje, ale jak nalozylem najwieksze korekty na H4 w tym trendzie spadkowym, to wyszlo mi zupelnie cos innego.Bez prostokatow ten ruch oznaczony strzalka, chcialem przyjac za piewszy impuls wzrostowy, jednak wyglada na to, ze to dalej korekta.
co o tym myslicie, to ma sens?
blekitne prostokaty to najwieksze korekty na H4, duzy szary, to najwieksza korekta na D1

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2017, 15:35:42 »
Cześć zgodnie z tym co mówił Greg to ruch ceny do kijun to zwykła korekta, natomiast do chmury to głęboka korekta, natomiast jeżeli cena przebije chmurę i się nad nią zamknie to mamy już zmianę trendu

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2017, 17:34:30 »
I wlasnie to nie daje mi spokoju, bo jak zobaczysz na wykresy, to czesto korekty sa duzo glebsze niz KS i Kumo, a czesto pozwalaja to uniknac wyjscia z kumo, bo pokazuje to ostatnia najwieksza korekta w danym trendzie i dopoki jej nie wybije to dalej jestesmy w trwajacym trendzie, a cena moze byc juz po drugiej stronie chmury.

Szukam tego dodatkowego wskaznika, ktory da mi wieksze szanse na rozpoznanie, czy zmiana kierunku i wyjscie z kumo ( oczywiscie po spelnieniu wszyskich innym warunkow), to wlasnie jest ta wlasciwa zmiana, czy za chwile cena nie powroci do swojego poprzedniego trendu.
dzieki

ziemson

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2017, 23:41:55 »
Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym powitać wszystkich serdecznie :) Używam strategii Ichimoku od kilku miesięcy z względnym powodzeniem. Względnym, gdyż nie wyzerowałem jeszcze żadnego konta, co przy wcześniejszych strategiach było nagminne ;D Zauważyłem, że im mocniej trzymam się check listy zaprezentowanej przez Pana Grzegorza, efekty są dużo lepsze.

Oglądając ostatni webinar z udziałem Pana Grzegorza pt.: "Poznaj strategię Grzegorza Moskwy!", wpadłem w niemałe osłupienie, gdyż usłyszałem, że wyznaczanie fal na podstawie HH i LL jest nieprawidłowe. Że powinno się wyznaczać fale na podstawie zamknięcia świec. Co więcej, na forum znalazłem też uaktualnione narzędzie Pana Krzysztofa Hossy. Przyznam, że to trochę wywróciło moje postrzeganie fal. A jakby było tego mało, pojawiła się funkcja zwielokrotniania fal... Dla zobrazowania załączam zrzuty jednaj z fal na, której udało mi się nieco zarobić. I teraz pytanie jak ta fala powinna wyglądać?
Fala_1 to fala wyznaczona według HH i LL. Fala_2 wyznaczona na podstawie zamknięcia świec.

Panie Grzegorzu, czy mógłbym prosić o parę słów wyjaśnienia? :) Może jakiś krótki filmik pokazujący sens tych zmian? No i o co chodzi z tym zwielokrotnianiem? Byłabym zobowiązany :)

yaroslav

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2017, 21:43:25 »
Witam wszystkich jak tak wszystkiego posłuchać o wyznaczaniu fal to jednej zasady nie ma , bo ostatni wykład pana Grzegorza dał inną zasadę co do wyznaczania fal , a mianowicie po wyznaczeniu cykli na podstawie formacji świecowych zabieramy się za fale a na kursie  chyba było odwrotnie że najpierw fale potem cykle i robi się w głowie bałagan wiem że ciągle jest tłumaczona książka ale tutaj z wyznaczaniem fal chyba powinna być sztywna zasada chyba że analizujemy na historycznym wykresie to w tedy możemy dostosować jak powinno się analizować falę i w tedy idealnie dostosujemy sobie falę

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2017, 12:24:56 »
Przestawianie punktow check listy naprawde nie jest istotne, moge szukac w weekendy fale, rozpisywac cykle i w tygodniu czekac na sygnaly na h4, lub zaczynam od sygnalu, pojawia sie sygnal? ok teraz robie reszte analizy. Problem jest w tym ze analiza techniczna to taka troche praca detektywa (w tym starym pojeciu np Poirot), mam kilku podejrzanych? kilka scenariuszy? czekam na rozwoj sytuacji i planuje wejscia i wyjscia, kolejnosc przesluchiwania podejrzanych (informacje z wykresu) nie sa istotne. Niestety wielu tarderow szuka pewnikow czy algorytmow a w tradingu tego nie ma. Czasami bywa tak ze mamy dobre zalozenia, operacje rozpisane sa poprawnie sygnal jest ok a cena i tak polazla w druga strone......  Dobry scenariusz i dobra strategia daja nam przewage i teraz trzeba uniec to rozegrac.

yaroslav

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2017, 17:17:23 »
Witam pana Grzegorza ostatnio na wykładzie wspomniał pan że analizuje u brokera który nie ma świeczek niedzielnych a zawiera transakcje który posiada te świeczki niedzielne tylko ja zauważyłem że te wykresy sporo się różnią ja analizowałem u brokera RoboForex który nie ma świeczki niedzielnej i u brokera XTB to wychodziło mi że na jednym np. jest wyjście z chmury a na drugim jeszcze nie ma i tak było że nie wyszła świeca tylko odbiła się i poszła do góry i nie wiem czy to tak często jest , czy nie lepiej tylko analizować jeden wykres ma pan większe doświadczenie to może i to się sprawdza ja tylko raz coś takiego zauważyłem i zapaliła się czerwona lampka

ziemson

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2017, 00:24:46 »
Panie Grzegorzu, dziękuje za zabranie głosu w moim temacie. Jednak moje pytanie było inne :) Chodziło mi mianowicie o to, że na ostatnim webinarze usłyszałem że zmienił się sposób wyznaczania fal (zasięgów fal). Wg nowego algorytmu, opiera się on na zamknięciach świec a nie na HH i LL jak na większości Pana wykładów wcześniej. Moje pytanie jest następujące: w czym lepsze jest takie podejście? Bo nie trudno zauważyć, że zasięgi fal wyznaczane tą metodą są zupełnie inne. Dlatego zasugerowałem wyjaśnienie tego na jakimś filmie :) Drugie pytanie natomiast to o co chodzi ze zwielokrotnianiem zasięgów fal w najnowszej wersji narzędzia do wyznaczania zasięgów fal autorstwa Krzysztofa Hossy?

Mam nadzieję, że tym razem jasno opisałem swoje wątpilwości :)

spamowiec

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2017, 20:40:52 »
Witam wszystkich  :)

Od jakiegoś czasu studiuję strategię Ichimoku, zapoznałem się również z kursem Pan Grzegorza, ale chciałem się zapytać szanownego grona czy dobrze rozumuję oraz czy według was wyznaczone przeze mnie cykle są rozrysowane prawidłowo?

Każda pra­ca jest dob­ra, o ile jest dob­rze wykonywana.

arszeniko

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2018, 23:16:13 »
Cześć Greg,

czy możesz wyjaśnić po których zamknięciach świec powinno się wyznaczać fale. np. jeżeli mamy objęcie to której świecy close bierzemy pod uwagę.

Przykład w załączniku mam impuls kończący się objęciem a później korektę kończącą się formacją przenikania, jak poprawnie wyznaczyć zasięg fal po close świec?