Dla początkujących > Dział Grzegorza Moskwy z B-Trader

Automat do ichimoku

(1/13) > >>

Radek_M:
witam,
jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałem się z każdym przywitać. Forexem zajmuję się już około 15 lat z czego praktycznie większość czasu to konto real. Były sukcesy oraz porażki, ale nie o tym chciałem dzisiaj tutaj powiedzieć. Technikę ichimoku znam od około roku a przynajmniej jej podstawy. Zapoznałem się z książką pana Grzegorza (cześć I oraz II w wersji filmowej). Na tej podstawie oraz własnych obserwacji postawiłem zacząć używać tej techniki do zawierania transakcji na rynkach forex. Wszystkie transakcje były zawieranie na koncie real. Starałem się wszystko wykonywać zgodnie z zasadami, ale wiadomo jak to w życiu bywa czasem emocje biorą górę i nie wszystko poszło tak jak miało iść. Część transakcji była zawierana albo za wcześnie albo za późno. Podobnie było z TK I SL (zbyt mały TK i zbyt duży SL). Kolejną rzeczą, która nie pozwalała na pełną kontrolę transakcji było to, że nie mogłem cały czas byś przy komputerze. To co udało się zarobić w kolejnym trendingu traciłem. Dlatego postanowiłem stworzyć automatyczną strategie opartą o zasady ichimoku, a przynajmniej o te zasady które znam lub które sam sobie narzuciłem. Chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś chętny na dopracowanie tej strategii? Po zakończeniu testów udostępnię sygnał z komputera który będzie działał 24 godziny na dobę na rynkach które każdy będzie mógł wybrać. Jeżeli będą zainteresowani przybliżę coś więcej na temat jak strategia działa i na jakiej podstawie zawiera transakcje.

jarek:
Witam z tego co słyszałem i wyczytałem to nie udało się stworzenie automatu nawet panu Grzegorzowi a tobie się udało? Może byś opisał jak działa taki automat

Radek_M:
witam, nie twierdze że automat jest doskonały i wszystkie transakcje są idealne. Ogólnie automat który napisałem opiera się o checkliste która się przewija się w pdf Grzegorza jak i pozostałych informacjach które znalazłem na forum lub które sam wyszukiwałem na wykresach.  Strategia działa na dwa sposoby. Pierwszy z nich oparty jest tylko wyłącznie na wykresie 4 godzinnym. Program sprawdza czy został spełniony warunek 3 linii, jak została zamknięta poprzednia świeca, jaki możliwy jest take profit ( jeżeli zbyt mały to nie zostanie zawarta transakcja). Po zawarciu transakcji raz na godzinę zostaje aktualizowany TK oraz SL. Transakcja może zostać zakończona poprzez osiągnięcie TK lub SL (tutaj również dwa przypadki: jeden Sl oparty o linie KijunSen drugi jeśli świeca zostanie otwarta i zamknięta poniżej TenkanSen- minimalizacja SL). Druga sposób otwierania pozycji oparty jest na 3 wykresach równocześnie. W tym przypadku automat sprawdza wykres H4, wykres D1 oraz H1, są ponownie sprawdzane warunki trzech linii, możliwe TK i na tej podstawie zawierane transakcje. Oczywiście w tym przypadku transakcji jest mniej bo więcej warunków do spełnienia. Potrafię programować a potrzebował bym osoby które będą mogły podpowiedzieć co jeszcze można dołożyć do automaty aby działał lepiej.

jarek:
Najlepiej żeby to sam pan Grzegorz z Tobą się z kontaktował i przetestował automat z tego co wiem to Jarek Trader zrobił mu automata jego produkty są na youtube

miro:
Witam Radek_M,
Chętnie się podzielę doświadczeniem w zakresie automatu Ichimoku. Jak najbardziej jest to do zrobienia, sam używam od ponad dwóch lat własnej roboty EA, chociaż nie jestem programistą. Możecie mi wierzyć zaoszczędzam w ten sposób sporo czasu. Niektóre rzeczy chciałbym jeszcze dopracować ale nie mam wystarczającej wiedzy w zakresie Mql4 zatem może stworzymy coś wspólnymi siłami?
Korzystam również z dzieła Jarka Tradera, bardzo się przydaje jego EA do obserwacji całego rynku i sygnałów Ichimoku, natomiast w trybie auto trading mam parę zastrzeżeń.
Zrobiłem nawet test skuteczności Ichimoku na koncie demo przez okres miesiąca i wnioski są bardzo ciekawe. Obecnie testuje sposoby piramidowania używając sygnałów Ichimoku, oczywiście oparte na automacie.
Dołączam wynik testu, jeśli kogoś zainteresują szczegóły i wnioski to pisać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej