Autor Wątek: Nowa książka o Ichimoku  (Przeczytany 1042 razy)

TraderX

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Nowa książka o Ichimoku
« dnia: Luty 19, 2018, 14:35:07 »
Witam ktoś na tym forum wspomniał kiedyś o opracowywanej nowej książce o Ichimoku czy można ją kupić po przez tą stronę czy w ogóle będzie ona dostępna dla forumowiczów.

alfaromeo83

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
  • Divide et impera
Odp: Nowa książka o Ichimoku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 13:07:10 »
Książka już przetłumaczona. Nie wiem czy do nabycia jeszcze jest. Możesz na Skypie zapytać się Wojciecha Maćkowskiego (skype: w.mackowski).

TraderX

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2018, 15:11:41 »
Witam tylko że Wojciechów to jest sporo nie wiem którego zapytać?

TraderX

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2018, 21:28:43 »
Witam czy w tej książce jest wzmianka o takiej sytuacji która bardzo często się powtarza na ustawieniach Hosody D1 obserwowałem a mianowicie jest złoty lub śmierci krzyż i jest to sygnał na kupno lub sprzedaż ale jak zauważyłem od tego sygnału mamy korektą i rysuje nam się fala cena odbija się od linii kijun i w tedy szukamy sygnału na kupno dlaczego tego nikt nie wspomniał tutaj na forum ani pan Grzegorz nie wspomina na kursie ? A to jest według mnie bardzo istotna sprawa po co kupować od razu jak jest sygnał nie wiem jak jest z ustawieniami 7-28-119 ale na D1 z ustawieniami Hosody mamy prawie zawsze korektę

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2018, 23:00:32 »
Zauwazylem ze z kazdym sygnałem z ichimoku tak jest. Tez sie zastanawiam dlaczego sie o tym nie mowi. Nie wiem, moze ktos sie wypowie dlaczego tak jest i czy zawsze tak bylo. Ja mysle ze grubasy wiedzą z czego korzystamy. Rynki chyba robia sie trudniejsze do opanowani takimi zwyklymi indykatorami. Rynki sa coraz częściej sa w konsoli. Nawet trafiając na jakis mocny sygnal  to trzeba worek soli zjeść by moc spokojnie pozycje zostawic by kwitla. Takie jest moje zdanie.

susel11

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2018, 22:54:58 »
to o czym mówisz wynika z paternów chmury i cykli

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2018, 19:59:49 »
dzięki suseł :) masz może (lub ktoś na forum) jakieś opracowanie dot. patternów chmur?