Autor Wątek: Poziomy oporu/wsparcia a zasięgi fal  (Przeczytany 2959 razy)

cervantes

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Poziomy oporu/wsparcia a zasięgi fal
« dnia: Maj 09, 2016, 14:37:59 »
Witaj Greg, mam kilka pytań odnośnie poziomów S/R:
1. Jak istotne są poziomy oporu i wsparcia wyznaczone w oparciu o załamania linii chikou span z wykresów W1 i MN? Czy może decyzja powinna bardziej opierać się na analizie z wykorzystaniem zasięgów fal Hosody? W jakim stopniu uwzględniasz obecność ważnych poziomów wyznaczonych przez załamania chikou w analizie pary walutowej?

2.Czy jeżeli poziomy S/R pokrywają się z zasięgami fal to mamy wtedy jakieś większe prawdopodobieństwo dotarcia tam ceny/ odbicia itp.?

Mam taki problem, że nadzwyczaj gęsto rysuję sobie poziomy S/R i później nie mam jak w oparciu o sygnały wejścia ustawić odpowiedniego R:R.  Testowałem nawet różne wskaźniki rysujące linie S/R ale zawsze rysują albo za mało linii albo za dużo albo w dziwnych miejscach.

Pozdrawiam,

Cervantes

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
Odp: Poziomy oporu/wsparcia a zasięgi fal
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2016, 08:43:26 »
Witam
wsparcia i opory znalezione na w1 i mn sa wazne bo zazwyczaj cena reaguje w jakis tam sposob na te linie. To moze byc mala korekta, cena moze przeciac taka linie i ja zretestowac, itd itd, wazne ze dzieki temu wiemy co sie dzieje, ze nie jest to przypadek ze cena w tym wlasnie miejscu zareagowala. Oczywiscie jak slusznie piszesz w punkcie drugim, gdy tp z fali pokrywa sie z jakims mocnym (potwierdzonym kilka razy) wsparciem/oporem z w1 lub mn, to moje prawdopodobienstwo ze cena tam dotrze i mocno zareaguje wzrasta.
Oczywiscie nie nalezy przesadzac z liniami bo wykres stanie sie nieczytelny, jedna linia w okolicach SL i dwie w drodze do TP to wystarczy, jak pisalem wyzej wybieram te ktore zostaly potwierdzone przynajmniej dwa razy, im wiecej tym lepiej.
Pozdrawiam
Greg

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2017, 05:40:48 »
Greg
Nie wiesz dlaczego chikou span bierze pod uwage tylko korpusy swiec, a nie zasiegi ich cieni. Przeciez cena byla dokladnie tam gdzie cien, a nie tylko jej korpus. Nie wiesz dlaczego tak jest?
Jak ogladam PA an innych kanalach, zeby sie podszkolic w zasadach, to raz jedni biora do wyznazania tylko korpusy, inni tylko cienie, a jeszcze inny i jedno i drugie po trochu. Nie wiem, czy to tzw. intuicja, czy jak komus pasuje, czy chodzi o tak zwane na oko".
Ja idac za przykladem Pana Andrzeja Haraburdy, staram sie respektowac MMlines i wydaje sie, ze cena bardzo dobrze wspolgra wlasnie z tym indykatorem.
Dzieki za ewentualne podpowiedzi.
Bary

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2017, 10:42:19 »
A no wlasnie, zobacz na danych historyczny, na co cena reguje czesciej, Hosoda ustawil chinkou span tak by potwierdzalo trend (efekt uboczny to wsparcia i opory, ktore swietnie dzialaja), a potwierdzenie czy linia przeciela cene 26 swiec wczesniej czy nie mozemy miec dopiero po zamknieciu swiecy. Zobacz na historii  np eurjpy swieca z dnia 21.03 i chinkou span, gdzie cena byla w ciagu dnia, gdzie sie zamknela i na koniec co to oznaczalo.

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2017, 17:03:10 »
No wlasnie. Ja biore pod uwage wazne S/R wynikajace z infornacji podawanych w roznych waznych artykulach i je nanosze na wykres. Do tego jesli potwierdzaja sie z liniami MMlines, to tym bardziej traktuje sie jako wazne. Na wykres nanosze takze wazne rowne linie ceny, na ktore jak widze z danych historycznych cena takze w waznym stopniu reaguje.
Do tego staram sie wyznaczac S/R jako strefy zasiegow, grajac na H1 na H4 i D1 jesli chodzi o gorne polapy, na na M30 jesli chodzi o dolny ( dzieki temu wyznaczam ewentualny kierunek ruchu ceny). Daje mi to ogolne pojecie gdzie cena moze dojsc i gdzie cena moze sie na chwile zatrzymac badz nie dac rady na pokonanie Tenkan, Kijun, Kumo, badz z MMlines 0/8 i 8/8.
Jak widac na wykresie rozowy zasieg to kierunek chwilowy ceny na D1, turkusowy to H4. Jesli potwierdzaja sie z ruchem w ta sama strone, to daje mi to wieksze szanse na wlasciwe wejscie.
Dzieki.

mroczny83

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2018, 09:17:29 »
Witam
wsparcia i opory znalezione na w1 i mn sa wazne bo zazwyczaj cena reaguje w jakis tam sposob na te linie. To moze byc mala korekta, cena moze przeciac taka linie i ja zretestowac, itd itd, wazne ze dzieki temu wiemy co sie dzieje, ze nie jest to przypadek ze cena w tym wlasnie miejscu zareagowala. Oczywiscie jak slusznie piszesz w punkcie drugim, gdy tp z fali pokrywa sie z jakims mocnym (potwierdzonym kilka razy) wsparciem/oporem z w1 lub mn, to moje prawdopodobienstwo ze cena tam dotrze i mocno zareaguje wzrasta.
Oczywiscie nie nalezy przesadzac z liniami bo wykres stanie sie nieczytelny, jedna linia w okolicach SL i dwie w drodze do TP to wystarczy, jak pisalem wyzej wybieram te ktore zostaly potwierdzone przynajmniej dwa razy, im wiecej tym lepiej.
Pozdrawiam
Greg
Witam
Odświeżę temat S/R, kilka dni temu prowadził Pan wykład dla Prowebinar z Ichimoku i powiedział Pan , że jeśli cena dochodzi dom SR  to po jej reakcji wnioskuje Pan czy odbije się od danego poziomu czy "pójdzie dalej". Zastanawia mnie jak dokładnie ocenia Pan reakcję ceny w tym przypadku żeby wyciągnąć ewentualne wnioski o tym czy zawróci czy pójdzie dalej.
Pozdrawiam