Autor Wątek: Scenariusze  (Przeczytany 5511 razy)

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
Odp: Scenariusze
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2018, 21:33:13 »
Na razie niemrawo na złocie ale przychylam się do scenariusza spadku złota do 1265. wyszliśmy z chmury na h4. Dziś został też przetestowany kj na h4. chikou odbiło się od span A wiec droga otwarta do dalszych osunięć.

Dopiero jak wybije z chmury D1 lub pokona solidne wsparcie okolice 1308 które testuje kolejny raz.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2018, 21:59:43 »
No innej drogi tam nie ma. 8)

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2018, 23:32:52 »
Witam mam prośbę do miro czy byś mógł w skrócie opisać swoją strategię  jakie ustawienia masz i gdzie szukasz sygnałów na wejście w pozycję itp.

D1 ustawienia standardowe jest moim podstawowym TF, czyli fale, cykle, formacje nanoszę na D1, dodatkowo SR tygodniowe. Może w punktach opiszę moją logikę, jest bardzo prosta, opiera się na PA i liniach Ichimoku.

1.   Przebicie jakiejkolwiek lini Ichimoku, która była wcześniej respektowana przez cenę jest sygnałem ‘’Uwaga’’
2.   Jej retest i powstanie w tym miejscu formacji świecowej jest sygnałem do szukania pozycji. np. Impuls przebija chmurę następnie ją testuje, jest formacja i kontynuacja ruchu.

3.   Powstaje scenariusz na zasadach Grega, fale itd.

4.   W tym miejscu można zejść na niższy TF żeby zmniejszyć SL, w moim przypadku jest to zazwyczaj H4, do niedawna ustawienia Grega teraz standardowe, no i często zatrudniony EA, bo czasu mam na trading mało.

To dość proste podejście fajnie filtruje niektóre sytuacje, co prawda nie w stu procentach, bo jeszcze polityka się wtrąca często…

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 20, 2018, 08:51:05 »
Miro

widzisz (odczuwasz) jakąś różnicę po przejściu z ustawień Grega na klasyczne na niższych tf?

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 20, 2018, 22:03:58 »
Miro

widzisz (odczuwasz) jakąś różnicę po przejściu z ustawień Grega na klasyczne na niższych tf?
Ok. to wyjaśnię, dlaczego zmieniłem te ustawienia. Ustawienia Grega na H4 pogrubiają chmurę i powodują ze jest mniej fałszywych wybić z chmury. Statystycznie wychodzi większa skuteczność i jest bezpieczniej dla początkujących. Nie wiem czy się przyglądałeś ale te ustawienia powodują ze często płaskie SSB na H4 pokrywa się z Kijun na D1, to tez sprzyja ze te wybicia są wtedy bardziej wiarygodne. Upodobałem sobie wybicie z chmury jako sygnał zajęcia pozycji ale cena lubi się odbić od Kijun na D1 wiec zmieniłem te ustawienia na standardowe. Głowna korzyść to większa przestrzeń pomiędzy wybiciem z chmury na H4 a Kijun na D1 i mój EA może zrobić w tym momencie spokojnie BE. To tylko w przypadku gry na korektę trendu na D1. Natomiast jeśli gram zgodnie z trendem na D1 to mam po prostu szybciej sygnał i mniejszy SL. Trzeba tylko umieć sobie poradzić z małymi i cienkimi chmurami w czasie konsolidacji, czyli przeczekać.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2018, 22:35:19 »
troche nie czaje twojej metody miro. grasz kontrendowo bo zauwazyles ze kj jest na d1 testowany? bes sensu. masz jakas statystyke na to?
wracajac do ustawien greg vs hosoda jest taka ze mniej jest wejsc na ustawianiach grega (co ma bezpośredni  wplyw na to ze sa pewniejsze) i sa spóźnione. dla ogarniwtych lepsze sa ustawienia hosody.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 20, 2018, 23:21:30 »
troche nie czaje twojej metody miro. grasz kontrendowo bo zauwazyles ze kj jest na d1 testowany? bes sensu. masz jakas statystyke na to?
wracajac do ustawien greg vs hosoda jest taka ze mniej jest wejsc na ustawianiach grega (co ma bezpośredni  wplyw na to ze sa pewniejsze) i sa spóźnione. dla ogarniwtych lepsze sa ustawienia hosody.

To jest obecna sytuacja na GBPJPY H4 ustawienia standardowe. Przy ustawieniach Grega tej sytuacji i sygnałów by po prostu by nie było.
Wybicie z chmury na H4 niebieskie strzałki (nigdy niewiadomo, kiedy korekta przekształci się w impuls) to apropos gry na korektę.
Trend na D1 spadkowy.
Odległość do Kijun D1 około 200 pips wiec jest miejsce na zagranie i zabezpieczenie na BE.
Pozioma linia magenta S/R miesięczny.
Niebieska przerywana Kijun D1.
Zielona przerywana to linia trendu miesięczna, która teraz jest testowana.
Nie otwierałem pozycji z powodu tego Pinbara, który pojawił się przy pierwszym wybiciu i zamknął się w chmurze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 23:30:16 wysłana przez miro »

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2018, 06:22:27 »
jak robisz ze na h4 masz przerywany kj z d1?

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2018, 07:32:10 »
Damian;

Wskaźnik do Ichi z innego interwału. Jak chcesz umieścić na h4 ichi z D to w parametrach wpisujesz 1440.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 21, 2018, 09:05:07 »
ok dzięki.  a masz moze inne parametry ( do innych linii)

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 21, 2018, 09:23:51 »
Damian z W-10080, z H4-240.  te parametry to nic innego jak TF podany w minutach.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 21, 2018, 10:54:06 »
o widzisz. dzieki. tego bylo mi trzeba.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 21, 2018, 16:47:26 »
Miro, a jak widzisz gbp/usd? w mojej opinii teraz wzrosty

Tak to rozegrałem:

1. Wybicie z chmury na D1

2. Formacja świecowa widoczna na H1, odbicie od Kijun H4 (czerwona przerywana linia)

3. Wybicie z chmury na H1 i wejście w pozycje.

4. Pozycja już na BE i czekamy na FOMC disiaj.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2018, 21:41:43 »
miro,

a co sadzisz o złocie. dość ciekawa sytuacja- na d wychodzimy z chmury i przebijamy kj. na h4 grega wychodzimy z chmury.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2018, 22:44:59 »
miro,

a co sadzisz o złocie. dość ciekawa sytuacja- na d wychodzimy z chmury i przebijamy kj. na h4 grega wychodzimy z chmury.

widzę że się zatrzymało centralnie na Kijun i SSA D1 po tym dzisiejszym FOMC. Ja się trzymam zasady przebicie i retest jak wyżej na obrazku GBPUSD. W tym przypadku konkretnym bym czekał jak wybije z chmury D1 i zretestuje to można myśleć co dalej.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 24, 2018, 09:09:45 »
sygnal na wzrosty na edku (h4, ustawienia natywne). czekamy na odpał...

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 24, 2018, 13:52:46 »
Damian na wykresie D jeszcze jest blokada w postaci KS i CHS

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 24, 2018, 15:05:33 »
wiem o tym:) na zlocie podobna sytuacja byla a juz w drogę ruszyli. przewaznie tak jest. jak cena na d1 jest nad kj i chikou nad cena to juz sa rozpedzeni.nigdy nie będzie 100% warunków spełnionych na wszystkich interwalach. masz sygnal-  jedziesz. nie wychodzi? to zamykasz i czekasz. takie jest moje podejscie

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 24, 2018, 17:56:42 »
Najpierw pokonanie wszystkich oporów na EUR-USD związanych z fibo. Co widać że nie jest takie proste od paru dni. Blokada na 38.2 , 50 , 61.8 , oraz 100= potrójny szczyt. 

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2018, 00:22:56 »
GBPJPY D1 scenariusz, potwierdzi się jeśli cena zamknie się pod Kijun. Jeśli grać agresywnie to wybicie z chmury na H4 przy ustawieniach standardowych.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2018, 04:28:18 »
Gbp/jpy - zobacz miro ile przeszkód mial chikou na h4

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2018, 22:08:20 »
czyli przebicie Kijun D1 i udany retest, widać że H4 niewiele znaczy przy takim odbiciu od Kijun na D1. Ciekawe tylko czy zrobi nowy szczyt na H4?

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2018, 22:45:53 »
@ miro
Tu masz odpowiedz na twoje pytanie.
Jak kiedyś działałem na świecach to zawsze zaczynałem analizę od wykresu tygodniowego.

miro

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 26, 2018, 23:45:29 »
bardzo dobry nawyk, tylko że ta świeca zamknie się dopiero za parę dni, teraz to nic nie znaczy.

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 27, 2018, 00:06:05 »
No nie do końca tak to działa.

Linie TS I KS informują jaki mamy trend. Natomiast Kumo dzieli nam całość ruchu na wzrostowy i spadkowy.
Reasumując wykres tygodniowy pokazuje nam że może nastąpić zmiana trendu.
Wykres dzienny już nam pokazał zmianę trendu - cena pod kumo.
Wykres H4 trend wzrostowy - cena nad kumo
Jak to odczytać  :)
Jak się nikt nie podzieli wiedzą to to zrobię.

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2018, 06:29:27 »
uwielbiam czytac takie komentarze: ) odkryłem  graala, ale powiem gdy...tymczasem na edku, jak mówiłem, odpal  poszedł. :) wystarczy umieć odczytywac dobre sygnały i  naprawdę nie trzeba cudowac

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2018, 09:20:33 »
Piotr to napisz. Każdy ma inne podejście, ja z chęcią poznam Twoje spojrzenie na rynek.  :)

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2018, 09:22:14 »
Damian do rynku trzeba podchodzić z pokorą bo tu nie chodzi o to by mieć rację, a zarabiać.  :)

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2018, 10:09:27 »
pajel. na rynku by zarabiac trzeba umiec odczytywac sygnaly i na nie reagowac. to ty decydujesz kiedy i w co wchodzisz i kiedy wychodzisz a nie pokora. dlatego zawsze powtarzam - nie chodzi by miec racje a odpowiednio reagować na sytuacje.

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2018, 10:26:10 »
Damian toż o tym piszę. Ty odczytasz tak, a ja inaczej. I obaj możemy zarobić lub stracić. Kiedyś przez pół roku rzucałem monetą i też dało się zarobić. Ale jeden warunek: trzymać się zasad, a nie jak mi się wydaje i zarządzanie kapitałem. Tylko tyle, i aż tyle. Nic więcej nie pomoże.  :)