Autor Wątek: Ichimoku - operacje  (Przeczytany 10391 razy)

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Ichimoku - operacje
« dnia: Marzec 13, 2017, 20:42:14 »
Witaj Greg!

Nie wiedziałem gdzie mógłbym zamieścić swoje operacje przy użyciu Ichimoku więc stworzyłem nowy wątek. Mam nadzieję, że tak można. 

Bardzo proszę chętnych użytkowników o szczere komentarze i opinie na temat operacji oraz ewentualnie o zamieszczanie swoich analiz i wejść. Jestem początkującym użytkownikiem Ichimoku i zależy mi na zgłębianiu i szlifowaniu tej strategii.

Moje ostatnie wejście na NZD/USD. Piękny spadek i zatrzymanie idealnie na wsparciu i zasięgu wyznaczonej fali. Proszę napisać czy moja analiza była właściwa i ewentualnie co mógłbym zrobić lepiej. Mam nadzieję, że na wykresach widać co i jak.

Pozdrawiam!

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Ichimoku - operacje
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2017, 20:49:05 »
Nic tylko pogratulować super transakcji wg mnie wszystko ok.Możliwe że i ja zacznę postować moje transakcje.A gdzie twój temat chyba raczej powinien wylądować to raczej tutaj.

http://ichimoku-forum.pl/index.php?board=20.0

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2017, 21:04:12 »
Hey!

Dzięki za szybką odpowiedź! I za dobre słowo. Szkoda, że to narazie DEMO ale od czegoś trzeba zacząć. Co do miejsca to chciałem żeby wejścia były w dziale Grega bo na jego strategii i podejściu bazuje :)

Chętnie zobaczę zagrania innych użytkowników Ichimoku. Chcę się rozwijać w tym temacie.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2017, 21:47:58 »
To jeszcze dwie operacje w takim razie:)

NZDJPY target był na TP3 ze względu na silne wsparcie SSB na D1, zabrakło niewiele, ale cena i tak ładnie spadała. Teraz wyznaczyłem nową fale (kolor czarny) i czekam co będzie robić cena. Narazie wędruje sobie po płaskim Kijun na H4. 

EURGBP wejscie po przebiciu kanału cenowego i przejsciu Chikou Span przez chmurę (dla mnie bardzo ważny element). Target na TP3 - silny opór MN. I tak właśnie cena dotarła i zawróciła.

Proszę o komentarze.

wolf

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2017, 21:56:55 »
@keram

Zwróć uwagę na Chinkou Span. Jak przechodzi przez Kijun Sen Ustawienia prowadzące to 9,17,26

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2017, 21:58:25 »
AUDNZD
Operacja w toku. Wejście po przebiciu bardzo ważnego oporu (próbowali go przebić od maja 2016). Cena zrobiła lukę w górę szybko zamknęła i poszła do góry. Pierwsza realizacja zysku przy oporze MN (czerwona linia).
Nad dodawaniem pozycji jeszcze pracuje więc jakby co to proszę o sugestie co do tej kwestii.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2017, 22:04:14 »
@keram

Zwróć uwagę na Chinkou Span. Jak przechodzi przez Kijun Sen Ustawienia prowadzące to 9,17,26

Właśnie ostatnio usłyszałem gdzieś a później zaobserwowałem na wykresach że Chikou często bardzo silnie odbija od Kijun. Teraz zwrócę też większą uwagę na przecięci CHS przez Kijun. Dzięki.

Widzę, że stosujesz ustawienia Egy Tradera (chyba że sam do nich doszedłeś to sorry). Dla mnie chyba za szybkie. A wiesz może jak dodać linię Kijun z D1 tak żeby była widoczna na H4?

wolf

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2017, 22:07:13 »
Tylko że w moim przypadku jest CHS przesunięta o -17 a nie jak u Grzegorza to trochę się patrzy na wykres Ichi

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2017, 08:57:22 »
Ja przeszedłem z demo na real po miesiącu używania ichimoku i jak się okazało bardzo małe konto szlag trafił.Obecnie siedzę 2 miesiąc na demo i w końcu zaczyna wychodzić profit.U mnie okazało się że miałem złe podejście od strony psychlogii i nie do końca wg zasad ichiomku handlowałem.Rozważam otworzenie mojego dziennika w odpowiednim dziale może w tym tygodniu.

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2017, 11:10:13 »
Witam chcial bym pokazac swoje zagranie i opinie czy dokładac do pozycji? chcial bym zaczac piramidowac. Dołożyłem pozycje troche mniejsza tak zeby przy cofnieciu malo stracic a z pierwszej pozycji jednak cos zarobic. Tp również widze w okolicy 0.74150 czas pokaże
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 09:02:50 wysłana przez dami »

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2017, 11:43:00 »
Ja przeszedłem z demo na real po miesiącu używania ichimoku i jak się okazało bardzo małe konto szlag trafił.Obecnie siedzę 2 miesiąc na demo i w końcu zaczyna wychodzić profit.U mnie okazało się że miałem złe podejście od strony psychlogii i nie do końca wg zasad ichiomku handlowałem.Rozważam otworzenie mojego dziennika w odpowiednim dziale może w tym tygodniu.

Witam.

Ja interesuje się rynkiem forex od pół roku i prawie od razu zaintrygowało mnie Ichimoku. Także od 5 miesięcy zgłębiam temat i traduje na koncie Demo. Mam już konto real i zamierzam w kwietniu wystartować z bardzo małym depo.

Traduje przede wszystkim według zasad Pana Moskwy z e-booka, kursu advanced i filmików w sieci (dlatego postanowiłem tutaj zamieścić swoje wejścia - liczę na jakieś wskazówki także od niego:)), ale podoba mi się też to jak używa Ichi Andrzej Haraburda, Chaos Trader (polecam filmiki na youtube) oraz Egy Trader (dostępny jest jego e-book). Poza tym przeczytałem chyba większość dostępnych publikacji - Oziemczuk, Kovacs... i dochodzę do wniosku, że wszystko i tak sprowadza się do godzin spędzonych przy wykresach i obserwowaniu ceny i linii Ichimoku. Też stwierdzam, że nawet posiadając system to najtrudniej trzymać się zasad które się pod niego stworzyło. Dlatego chciałem zapytać o te kwestie psychologiczne o których wspominałeś - w czym był problem?
Ja zauważyłem, że mam problem z otwieraniem pozycji (strach) oraz zdarza mi się też zbyt szybko przestawiać SL i czasami mi go wybija i zaraz cena zawraca. I jeszcze zauważyłem, że jak nie mam otwartej żadnej pozycji to mnie aż palce swędzą żeby coś otworzyć. Nad tymi kwestiami pracuje. Wszystko jest w głowie.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2017, 11:56:13 »
Witam chcial bym pokazac swoje zagranie i opinie czy dokładac do pozycji? chcial bym zaczac piramidowac

Witaj.

A wejście jest tam gdzie cena przecina Kijun i Tenkan w dół? W okolicach 8 marca? Według mnie cena ma szanse dojść w okolice 0.7410 - są tam ważne poziomy z D1 i W. Chociaż w tej chwili cena tańczy na chmurze wzrostowej na wykresie Weekly więc może też odbić. Napewno w tej sytuacji obserwowałbym dane z CHF (PPI w środe), CHF LIBOR Rates w czwartek i CAD Manuf Sales w piątek. To powinno wiele wyjaśnić. Jak Ty to widzisz?

Jeżeli chodzi o piramidowanie to ja narazie testuje różne podejścia, także wzorowanych na G. Moskwie. Generalnie chciałbym dokładać przy odbiciach od Tenkan i po przebiciu poprzedniego dołka/szczytu. Po dołożeniu zamykam zwykle część poprzedniej pozycji żeby w razie jak cena zawróci to wyjść na małym minusie lub na BE. W miare zbliżania się do TP3 lub TP4 przestaje dokładać i zacieśniam SL żeby nie stracić zbyt dużo zysku w razie jak cena zawróci. To na tyle teorii, o wiele trudniej jest to zrobić na wykresie.. Nad tym pracuje. Liczę na jakieś wskazówki. Problem mam też z tym gdzie ustawiać SL kolejnych pozycji. Planuje go ustawiać technicznie, ale nie chciałbym zbyt dużo przy tym ryzykować. Dylematów jest mnóstwo.

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2017, 12:51:11 »
Mi też przeszkadzał brak cierpliwości żeby otworzyć jakąś pozycje bo fajnie jest być w rynku.I coś tam sobie żeby działało.Zgodzę się z twoim wnioskiem że praktyka czyni mistrza i czym więcej będziesz handlował z daną strategią tym lepiej ją zrozumiesz i opanujesz.Ja przestawiam SL w momencie jak mam R/R 1 do 1 czyli np SL był 50pips i obecnie rynek zarobił już dla mnie 55 więc przestawiam SL na +3pipsy.Ja jak piramiduję to staram się to robić systematycznie np. przestawiłem 1 pozycje na bep i otwieram 2 z takim samym sl co była pierwsza.Punkt tp ten sam dla oby 2 pozycji jeśli jest przynajmniej 1do1.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2017, 20:32:04 »
Mi też przeszkadzał brak cierpliwości żeby otworzyć jakąś pozycje bo fajnie jest być w rynku.I coś tam sobie żeby działało.Zgodzę się z twoim wnioskiem że praktyka czyni mistrza i czym więcej będziesz handlował z daną strategią tym lepiej ją zrozumiesz i opanujesz.Ja przestawiam SL w momencie jak mam R/R 1 do 1 czyli np SL był 50pips i obecnie rynek zarobił już dla mnie 55 więc przestawiam SL na +3pipsy.Ja jak piramiduję to staram się to robić systematycznie np. przestawiłem 1 pozycje na bep i otwieram 2 z takim samym sl co była pierwsza.Punkt tp ten sam dla oby 2 pozycji jeśli jest przynajmniej 1do1.

Czyli piramidowanie podobnie jak przy założeniach G. Moskwy z kursu tak? Ja tak też próbuje, zobaczymy co lepiej będzie się sprawdzać. Jak będziesz miał jakieś wejścia to chętnie zobaczę.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2017, 20:39:44 »
Ostatnio znalazłem na forum taki wpis:

"Witam.
Niedawno się zarejestrowałem i z żalem zauważyłem, że forum marnie w tym Nowym Roku działa. Co się dzieje? Czy już nikt nie ma nic do powiedzenia na temat Ichimoku?  :'(

Greg68E:
Ja cos tam do powiedzenia mam ale ludziska nie pytaja wiec sie nie narzucam."

Zalem ja pytam - co Greg myślisz o wejściach zamieszczonych w tym wątku? Prosiłbym o konstruktywną krytykę, może jakieś sugestie :) Może jakieś ćwiczenia/materiały do nauki/rozwoju w temacie Ichimoku?

Pozdrawiam!

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2017, 09:08:23 »
Witam równiz chcial bym aby Greg ocenił nasze wejscia :) Mam również prośbę aby wrzucił kilka swoich zagran zebyśmy sprawdzili czy wchodzimy podobnie, w odpowiednim momecie czy przeoczylismy jakies dobre zagranie(których my nie zauważyliśmy)czy używa lini trendu, kanałów itp  oraz jak wyglada piramida w jego wykonaniu z jakims opisem niby wiem kiedy dokladac ale czuje jakis wewnętrzny opór :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 09:13:12 wysłana przez dami »

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2017, 09:54:44 »
Jeszcze jedno pytanie odnośnie fal. Cy moze sie tworzyc fala za fala jak na załaczonym screenie o ile powstanie jakas odpowiednia swieca :)

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2017, 12:09:05 »
Witam równiz chcial bym aby Greg ocenił nasze wejscia :) Mam również prośbę aby wrzucił kilka swoich zagran zebyśmy sprawdzili czy wchodzimy podobnie, w odpowiednim momecie czy przeoczylismy jakies dobre zagranie(których my nie zauważyliśmy)czy używa lini trendu, kanałów itp  oraz jak wyglada piramida w jego wykonaniu z jakims opisem niby wiem kiedy dokladac ale czuje jakis wewnętrzny opór :(

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to na forum jest ciekawy wątek po piramidowaniu: http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=123.0 
Poza tym w kursie advanced jest sporo o tym.
Nie wiem czy znasz ale na http://forex-nawigator.biz/forum/ichimoku-t3123.html jest cały wątek o ichimoku - tez warto poczytać.

Jak masz co ciekawego to też podrzuć jak możesz?
Pozdrwiam.

Karol83pl

• Jestem nowy i się udzielam
  • Jr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2017, 12:12:35 »
Cześć fajnie że się udzielacie bo faktycznie forum prawie martwe ja ichiomoku traduje parę miesięcy na koncie real puki co stoję w miejscu, uczę się od Grega ze wszystkich mozliwych dostępnych materiałów mam też kilka webinarów Andrzeja Haraburdy. Na dzień dzisiejszy skupiam się w 100% na naukach Grega z powodu jego skuteczności, na jednym z webinarów mówił, że jest to ponad 90% poza tym do ebooka dołączony jest Grega statement wynik kozacki a było to 5 lat temu. Jak dla mnie największą trudność sprawia sama logika operacji bo sygnały są raczej oczywiste, fajnie by  było jakby Greg nagrał jakiś filmik na ten temat taki update do ebooka.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2017, 12:20:55 »
Cześć fajnie że się udzielacie bo faktycznie forum prawie martwe ja ichiomoku traduje parę miesięcy na koncie real puki co stoję w miejscu, uczę się od Grega ze wszystkich mozliwych dostępnych materiałów mam też kilka webinarów Andrzeja Haraburdy. Na dzień dzisiejszy skupiam się w 100% na naukach Grega z powodu jego skuteczności, na jednym z webinarów mówił, że jest to ponad 90% poza tym do ebooka dołączony jest Grega statement wynik kozacki a było to 5 lat temu. Jak dla mnie największą trudność sprawia sama logika operacji bo sygnały są raczej oczywiste, fajnie by  było jakby Greg nagrał jakiś filmik na ten temat taki update do ebooka.

A masz kurs Advanced? Bo tam jest wszystko odnośnie logiki operacji, elementów piramidowania, fal, cykli itd itp. Polecam:)

Jest też mnóstwo Grega filmików na youtube, choć pewnie większość widziałeś. Teraz można oglądać regularne analizy na Vision Forex (na youtube) tyle ze po wlosku, ale da rade zrozumieć sens:)

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2017, 12:31:46 »
Wyszstko mam :) chodzi mi o to że sygnały ichimoku pojawiają się dość często, problem to wybrać te właściwe jak dla mnie to check lista Grega jest tutaj bardzo pomocna aczkolwiek pare pytań mam. Zobacz na statemecie Grega z ebooka tam chyba jeszcze nie używał fal i cykli a wyniki miał niesamowite,  świetnie analizuje sytauacje na rynku i umie wybrać właściwe sygnały.

Pozdo

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 15, 2017, 12:35:31 »

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to na forum jest ciekawy wątek po piramidowaniu: http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=123.0 
Nie wiem czy znasz ale na http://forex-nawigator.biz/forum/ichimoku-t3123.html jest cały wątek o ichimoku - tez warto poczytać.

Pozdrwiam.
+ Załączniki i opcje dodatkowe
[/quote
Sledze watek o ichimoku na nawigatorze, dzieki za watek o piramidowaniu jakos go przeoczyłem.
Jesli chodzi o jakies dodatkowe materialy to widze ze masz wszystko to co ja.Jedyne co moge przesłac to filmy rosyjskie które bylo podane na nawigatorze ale sa po rusku wiec troche  lipa.  Na temat ichimoku znajdziesz równiez materiały na https://investio.pl/webinaria/ichimoku-system-inwestycyjny jest tam kilka filmików nie wspominajac o fx mag i comparicu ::)pozdrawiam

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2017, 12:45:09 »
Wyszstko mam :) chodzi mi o to że sygnały ichimoku pojawiają się dość często, problem to wybrać te właściwe jak dla mnie to check lista Grega jest tutaj bardzo pomocna aczkolwiek pare pytań mam. Zobacz na statemecie Grega z ebooka tam chyba jeszcze nie używał fal i cykli a wyniki miał niesamowite,  świetnie analizuje sytauacje na rynku i umie wybrać właściwe sygnały.

Pozdo

To prawda, widzi to co większości z nas pewnie umyka. Stąd umieszczenie wątku w tym miejscu :)

Ja ostatnio właśnie czytam jeszcze raz ebooka, staram się wyłapać to czego nie wyłapałem za pierwszym razem. Jeżeli co mnie chodzi to widzę, że jedną z ważniejszych rzeczy w Ichimoku przy wejściach to wyłapywanie momentów kiedy cena jest w equilibrium wtedy jest dość ciasny SL i zazwyczaj pojawia się dość silny ruch/wybicie. Staram się też otwierać pozycje na odbiciach - od Kijun lub Kumo, ale to już moim zdaniem wymaga dużego wyczucia.
Poza tym tak jak mówi większość osób które zajmuje się tradowaniem - wszystko jest w głowie. Sztuką jest mieć swoją strategię, grać swoje i nie przejmować się, że co jakiś czas nie wychodzi. Dla mnie to jest chyba jedną z trudniejszych kwestii. Jak Ty to widzisz?

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2017, 13:00:57 »

Pozdrwiam.
+ Załączniki i opcje dodatkowe
[/quote
Sledze watek o ichimoku na nawigatorze, dzieki za watek o piramidowaniu jakos go przeoczyłem.
Jesli chodzi o jakies dodatkowe materialy to widze ze masz wszystko to co ja.Jedyne co moge przesłac to filmy rosyjskie które bylo podane na nawigatorze ale sa po rusku wiec troche  lipa.  Na temat ichimoku znajdziesz równiez materiały na https://investio.pl/webinaria/ichimoku-system-inwestycyjny jest tam kilka filmików nie wspominajac o fx mag i comparicu ::)pozdrawiam

Na Investio jestem od samego początku praktycznie. Jest tam mase darmowych materiałów i webinariów m.in. z Gregiem :)
Z FX mag podoba mi się podejście Pana Wieczorka, interesujący człowiek. Chociaż od czyste PA stosuje.
Do tego ciekawe webinary - Rozmowy z Wikingiem nt. psychologi w tradingu.

Tak ostatnio zauważyłem, że wszyscy mają dostęp do podobnych materiałów, wszyscy wszystko przeczytali i teraz dlaczego mi nie wychodzi a innym wychodzi:) Dochodzę do wniosku, że mając już teorię opanowaną to nie pozostaje chyba nic innego jak stworzyć/wypracować z tego coś swojego i to tradować konsekwentnie przez dłuższy czas. Wydaję mi się, że dopiero po setkach/tysiącach godzin spędzonych przy wykresach można dostrzec to co widzi np. Greg. I tu zasadnicza kwestia bo zobaczyć a zagrać do tego to już kolejny krok. Co myślicie?

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2017, 15:38:26 »
Dokładnie każdy korzysta z tych samych źródeł wiedzy i nie wielu udaje się odnosić sukcesy a to zła analiza i wchodzenie na złe sygnały albo psychologia lub zły money management. Ja żeby wyeliminować psychologię w jak największym stopniu korzystam z check listy Grega i kilku swoich założeń. SL, TP i prowadzenie pozycji mam na sztywno świeca się zamyka po drugiej stronie kinjun wychodzę albo złapię TP. Teraz staram się doszlifować analizę i możliwe scenariusze.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 15, 2017, 23:14:25 »
Zabieram sie z nagraniem czegos, ale jak zawsze czasu brak, moze dajcie tu pytania a ja postaram sie odpowiedziec.
Prowadze obecnie 2 grupy we wloszech, duzo mozna sie nauczyc ogladajac ich poczynania, na 50 osob w jednej grupie, jak myslicie ilu trzyma sie check listy? ilu zarabia? Dwie osoby..... hmmmm, zarobki sa niesamowite od 50 do 70% miesiecznie. Ile mam stratnych operacji, w ktoych trzymalem sie check listy co do punktu? Prowadze dziennik, analizuje wejscia, widze postepy????, dzieki temu moge zobaczyc czy problem jest we mnie czy w strategii.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2017, 07:49:20 »
Zabieram sie z nagraniem czegos, ale jak zawsze czasu brak, moze dajcie tu pytania a ja postaram sie odpowiedziec.
Prowadze obecnie 2 grupy we wloszech, duzo mozna sie nauczyc ogladajac ich poczynania, na 50 osob w jednej grupie, jak myslicie ilu trzyma sie check listy? ilu zarabia? Dwie osoby..... hmmmm, zarobki sa niesamowite od 50 do 70% miesiecznie. Ile mam stratnych operacji, w ktoych trzymalem sie check listy co do punktu? Prowadze dziennik, analizuje wejscia, widze postepy????, dzieki temu moge zobaczyc czy problem jest we mnie czy w strategii.

Witaj Greg!

Przede wszystkim dzięki za wpis i chęć pomocy, domyślam się jak jesteś zajęty.

Co do pytań to ja przed wszystkich chciałem spytać odnośnie check liksty:

1. czy zawsze żeby wejść musi pojawić się fala? Bo czasem jest ładny sygnał np. spadająca gwiazda i jednocześnie odbicie od chmury (na D1) ale za bardzo nie widać tam ładnej fali N - co wtedy? Czy wykorzystujemy ten sygnał?

2. I jeszcze czy jeżeli sygnał jest na D1, ale na H4 cena jest w chumrze (tak bylo też w tym przykładzie z USDCAD) to czy wykorzystywać taki sygnał? A raczej czy wykorzystywać TF z którego był sygnał np sygnał na D1 to nie zwracam uwagi ze na H4 jest cena w chmurze, ewentualnie wtedy TP na SSB czy SSA. Ja z tym mam dylemat.

Jeżeli chodzi o check listę to dla mnie najważniejsze jest umiejscowienie ceny względem Kijun na D1. Na H4 przecięcie  Tenkan z Kijun, kolor i kierunek przyszłej chmury (obecnej oczywiście też) i to gdzie jest Chikou Span. Zauważyłem, że najlepiej jest wchodzić jak Chikou przebije się zarówno przez cenę jak i przez chmurę. Bardzo często cena zawraca jak Chikou dochodzi do SSA czy SSB. Wtedy czekam czy cena znowu ruszy we moim kierunku. Oczywiście jak pojawia się ładna fala i widać cykliczność to zawsze wszytko rozpisuje. Wsparcia i opory wyznaczam nawet na D i zauważyłem że często działają. Do tego jeszcze mam wsparcia i opory z długich, płaskich linii Kijun lub SSB na wyższych TF (zwykle D), tu też często cena zawraca. Nie wchodzę jak cena jest blisko oporu czy wsparcia np przy wychodzeniu z chmury. Nie wchodzę tuż przed ważnymi  danymi makro. Co o tym sądzisz?

3. Czy widać sens i logikę operacji na moich screenach? Choć możesz stwierdzić że nic tam nie widać bo jest za dużo linii..

4. Zauważyłem że na analizach w Vision Forex używasz ustawień oryginalnych na H4? Czy zmieniłeś podejście czy poprostu takie wymogi firmy?

I pare pytań okołoichimukowych:

1. Czy nadal robisz analizy na hotforex?
Ja mam problem z wyznaczaniem cykli bo jak umieszczam pionowe linie na wykresie to po pewnym czasie sie przesuwają bo znikają linie sobotnie i niedzielne. Na wykresię z przodu są wszystkie dni ale jak przychodzi weekend to znikają, przestawiając przy tym linie. Czy masz ten sam problem?
2. Czy świeczka niedzielna bardzo zaburza wykres i analize?

Pozdrawiam!

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2017, 09:18:00 »
Podpinam sie pod pytania kolegi oraz dorzucam swoje :) tak jak pisalem wyzej czy moze nastapic fala po fali czy używasz lini trendu itp. mamy ciekawa sytuacje na CADJPY h4 jak sadziecie ?

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2017, 09:49:17 »
Podpinam sie pod pytania kolegi oraz dorzucam swoje :) tak jak pisalem wyzej czy moze nastapic fala po fali czy używasz lini trendu itp. mamy ciekawa sytuacje na CADJPY h4 jak sadziecie ?

Właśnie tez obserwuje CADJPY. Koncowka trójkąta. Na D1 cena bodajże pod Kijun. Moze spadnie? Ważne do CAD jest ropa, dużo od tego zalezy. W przyszłym tygodniu tez sporo danych z CAD moze to ruszy ta para..
Co mysliscie?

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2017, 10:07:52 »
Jeszcze jedno pytanie odnośnie luk czy sa dla pana Grzegorza istotne czy zwraca na nie uwage ?
Na parze gbpusd mimo sygnałów na h4 nie wchodzilem własnie z tego powodu