Autor Wątek: Ichimoku - operacje  (Przeczytany 9010 razy)

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Ichimoku - operacje
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2017, 10:16:19 »
Podpinam sie pod pytania kolegi oraz dorzucam swoje :) tak jak pisalem wyzej czy moze nastapic fala po fali czy używasz lini trendu itp. mamy ciekawa sytuacje na CADJPY h4 jak sadziecie ?

Właśnie tez obserwuje CADJPY. Koncowka trójkąta. Na D1 cena bodajże pod Kijun. Moze spadnie? Ważne do CAD jest ropa, dużo od tego zalezy. W przyszłym tygodniu tez sporo danych z CAD moze to ruszy ta para..
Co mysliscie?

Spójrzcie na pare eurgbp jak myslicie?czy tworzy nam sie fala? czy osiagnie cel jakim jest N?troche z innej metodologii wychodzi mi ten sam target plus nastawienie ( na ktore czasem zerkam )

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2017, 10:30:41 »
Podpinam sie pod pytania kolegi oraz dorzucam swoje :) tak jak pisalem wyzej czy moze nastapic fala po fali czy używasz lini trendu itp. mamy ciekawa sytuacje na CADJPY h4 jak sadziecie ?

Właśnie tez obserwuje CADJPY. Koncowka trójkąta. Na D1 cena bodajże pod Kijun. Moze spadnie? Ważne do CAD jest ropa, dużo od tego zalezy. W przyszłym tygodniu tez sporo danych z CAD moze to ruszy ta para..
Co mysliscie?

Spójrzcie na pare eurgbp jak myslicie?czy tworzy nam sie fala? czy osiagnie cel jakim jest N?troche z innej metodologii wychodzi mi ten sam target plus nastawienie ( na ktore czasem zerkam )

Co do EURGBP to wrzucałem tu wcześniej screeny z operacji na tej parze. Cena zatrzymała się idealnie na oporze 0.87850 (opór z MN - linia czerwona), w dodatku jest to poziom płaskiego Kijun z Weekly. Będzie ciężko to pokonać. Także ja czekam na BUY ale powyżej tego poziomu (cena już dwa razy od niego odbiła w ciągu ostatnich dni). Co myślicie?

A to nastawienie jest ilością kupujących i sprzedających tak? Jak to mówią większość zawsze się myli :)

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2017, 10:48:48 »
"A to nastawienie jest ilością kupujących i sprzedających tak? Jak to mówią większość zawsze się myli "

O to wlasnie chodzi ze gramy przeciwnie niz wiekszosc tak jak na tym załaczniku :)widzialem kiedys webinar odnosnie oceny nastawienia tłumu https://www.myfxbook.com/pl/community/outlook

Karol83pl

• Jestem nowy i się udzielam
  • Jr. Member
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2017, 18:57:35 »
Witam a co sądzicie o tej analizie na D1 impuls i korekta, która odbija się od miesięcznego pivotu i kinjun na D1, dodatkowo super się pokrywa z cyklami co do dnia, na H4 czekam na sygnał na wejście tylko chmura dosyć gruba

Pozdro

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2017, 18:59:34 »
Witam a co sądzicie o tej analizie na D1 impuls i korekta, która odbija się od miesięcznego pivotu i kinjun na D1, dodatkowo super się pokrywa z cyklami co do dnia, na H4 czekam na sygnał na wejście tylko chmura dosyć gruba

zapomniałem dodatć screeny :)

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 22, 2017, 12:31:04 »

zapomniałem dodatć screeny :)

Witam.

Wygląda na to że scenariusz się realizuje, ale w międzyczasie EURAUD zdążył zrobić wybicie dołem z chmury wzrostowej na H4 i przebił Kijun na D1. Niby oznacza to sygnał na wejście w SELL. Natomiast dla mnie jednym z ważniejszych filtrów do wejscia w pozycje jest Chikou Span. Dopóki Chikou nie opuści chumry - nie wchodzę w transakcje. Czasami przez to wchodzę zbyt późno, ale zdecydowanie częściej ratuje mnie to przed stratą.
Załączam screen tylko z EURAUD z zaznaczonymi momentami gdzie cena wyszła z chmury, jest sygnał, ale Chikou odbija sie od krawedzi chmury i cena zawraca. Czasem jest to tylko korekta i cena znowu rusza w dobrym dla nas kierunku, ale często zupełnia zmienia zdanie:) Takich sytuacji znalazlem na wykresach bardzo duzo. Łączę to jeszcze z kolorem chmury i jej kierunkiem. Zgodnie z naukami Grega :)
Co o tym myslicie?

Co do transakcji na EURAUD to wybiło właśnie z chmury, ale ja wszedłem w EURCAD (buy) bo wydaje mi sie ze CAD jest teraz jeszcze słabszy niz AUD. Mam też pozycje na CADJPY (sell) i GBPUSD (buy).

Pozdrawiam!

Daro

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2017, 18:55:45 »
A mógł byś wrzucić  EUR/AUD tylko z D1 ?  Mi nie zawsze dobrze wychodzi rysowanie fal i cykli i najzwyczajniej chciałem się porównać do ciebie  ;)

Karol83pl

• Jr. Member
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2017, 19:25:49 »
wyszła doszłem cena ale wejście na sell nie było opłacalne ze stopem po drugiej stronie chmury i odwrotenie jak wyszła górą z chmury, dzisiaj wszedłem na buy na sygnał 3 linii

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2017, 19:33:37 »
A mógł byś wrzucić  EUR/AUD tylko z D1 ?  Mi nie zawsze dobrze wychodzi rysowanie fal i cykli i najzwyczajniej chciałem się porównać do ciebie  ;)

Hey.

Właśnie z cyklami tez mam teraz problem bo broker rysuje swiece niedzielne... Ogolnie wrzucam date poczatku fali w arkusz excel od Grega i wypluwa mi daty. Recznie tez da rade to ustawic, ale teraz z tymi swiecami niedzielnymi to kiepsko. U was rysuja te swiece?

Daro

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 22, 2017, 20:19:54 »
Ja mam Xtb właśnie z świecami niedzielnymi , też wspomagam się  exelem ale nie koniecznie daty pokrywają mi się  z miejscem gdzie cena powinna dość . Stąd też było moje pytanie ;)  Trzeba ćwiczyć i  dopracowywać  to co mamy .

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2017, 07:39:14 »
Zabieram sie z nagraniem czegos, ale jak zawsze czasu brak, moze dajcie tu pytania a ja postaram sie odpowiedziec.
Prowadze obecnie 2 grupy we wloszech, duzo mozna sie nauczyc ogladajac ich poczynania, na 50 osob w jednej grupie, jak myslicie ilu trzyma sie check listy? ilu zarabia? Dwie osoby..... hmmmm, zarobki sa niesamowite od 50 do 70% miesiecznie. Ile mam stratnych operacji, w ktoych trzymalem sie check listy co do punktu? Prowadze dziennik, analizuje wejscia, widze postepy????, dzieki temu moge zobaczyc czy problem jest we mnie czy w strategii.

Witaj Greg!

Przede wszystkim dzięki za wpis i chęć pomocy, domyślam się jak jesteś zajęty.

Co do pytań to ja przed wszystkich chciałem spytać odnośnie check liksty:

1. czy zawsze żeby wejść musi pojawić się fala? Bo czasem jest ładny sygnał np. spadająca gwiazda i jednocześnie odbicie od chmury (na D1) ale za bardzo nie widać tam ładnej fali N - co wtedy? Czy wykorzystujemy ten sygnał?

2. I jeszcze czy jeżeli sygnał jest na D1, ale na H4 cena jest w chumrze (tak bylo też w tym przykładzie z USDCAD) to czy wykorzystywać taki sygnał? A raczej czy wykorzystywać TF z którego był sygnał np sygnał na D1 to nie zwracam uwagi ze na H4 jest cena w chmurze, ewentualnie wtedy TP na SSB czy SSA. Ja z tym mam dylemat.

Jeżeli chodzi o check listę to dla mnie najważniejsze jest umiejscowienie ceny względem Kijun na D1. Na H4 przecięcie  Tenkan z Kijun, kolor i kierunek przyszłej chmury (obecnej oczywiście też) i to gdzie jest Chikou Span. Zauważyłem, że najlepiej jest wchodzić jak Chikou przebije się zarówno przez cenę jak i przez chmurę. Bardzo często cena zawraca jak Chikou dochodzi do SSA czy SSB. Wtedy czekam czy cena znowu ruszy we moim kierunku. Oczywiście jak pojawia się ładna fala i widać cykliczność to zawsze wszytko rozpisuje. Wsparcia i opory wyznaczam nawet na D i zauważyłem że często działają. Do tego jeszcze mam wsparcia i opory z długich, płaskich linii Kijun lub SSB na wyższych TF (zwykle D), tu też często cena zawraca. Nie wchodzę jak cena jest blisko oporu czy wsparcia np przy wychodzeniu z chmury. Nie wchodzę tuż przed ważnymi  danymi makro. Co o tym sądzisz?

3. Czy widać sens i logikę operacji na moich screenach? Choć możesz stwierdzić że nic tam nie widać bo jest za dużo linii..

4. Zauważyłem że na analizach w Vision Forex używasz ustawień oryginalnych na H4? Czy zmieniłeś podejście czy poprostu takie wymogi firmy?

I pare pytań okołoichimukowych:

1. Czy nadal robisz analizy na hotforex?
Ja mam problem z wyznaczaniem cykli bo jak umieszczam pionowe linie na wykresie to po pewnym czasie sie przesuwają bo znikają linie sobotnie i niedzielne. Na wykresię z przodu są wszystkie dni ale jak przychodzi weekend to znikają, przestawiając przy tym linie. Czy masz ten sam problem?
2. Czy świeczka niedzielna bardzo zaburza wykres i analize?

Pozdrawiam!

Witaj Greg!

Uprzejmie ponawiam prośbę o odpowiedź :) W miarę możliwości oczywiście:)

Pozdrawiam.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 23, 2017, 12:18:47 »
"Witaj Greg!
Uprzejmie ponawiam prośbę o odpowiedź :) W miarę możliwości oczywiście:)
Pozdrawiam."
 Witaj
i to mi sie podoba, pytac a predzej czy pozniej odpowiem, dzieki za cierpliwosc.

1.   czy zawsze żeby wejść musi pojawić się fala? Bo czasem jest ładny sygnał np. spadająca gwiazda i jednocześnie odbicie od chmury (na D1) ale za bardzo nie widać tam ładnej fali N - co wtedy? Czy wykorzystujemy ten sygnał?

Jesli nie ma ladnej fali N to znaczy ze mozemy miec inna fale, np V przyklad ze zlotem w tych dniach ladnie zarobilem na wzrostach, bo zalozylem ze moze to byc fala V. Cos musze widziec, jesli nie widze zadnej fali to moje prawdopodobienstwo zarobku spada.

2.   I jeszcze czy jeżeli sygnał jest na D1, ale na H4 cena jest w chumrze (tak bylo też w tym przykładzie z USDCAD) to czy wykorzystywać taki sygnał? A raczej czy wykorzystywać TF z którego był sygnał np sygnał na D1 to nie zwracam uwagi ze na H4 jest cena w chmurze, ewentualnie wtedy TP na SSB czy SSA. Ja z tym mam dylemat.
      Podstawa to trzymac sie zasad, jesli znajde sygnal na D1 to prowadze cala pozycje na D1, TP i SL na D1, jako odniesienie patrze wtedy na W1 a nie na H4.

„Jeżeli chodzi o check listę to dla mnie najważniejsze jest umiejscowienie ceny względem Kijun na D1. Na H4 przecięcie  Tenkan z Kijun, kolor i kierunek przyszłej chmury (obecnej oczywiście też) i to gdzie jest Chikou Span. Zauważyłem, że najlepiej jest wchodzić jak Chikou przebije się zarówno przez cenę jak i przez chmurę. Bardzo często cena zawraca jak Chikou dochodzi do SSA czy SSB. Wtedy czekam czy cena znowu ruszy we moim kierunku. Oczywiście jak pojawia się ładna fala i widać cykliczność to zawsze wszytko rozpisuje. Wsparcia i opory wyznaczam nawet na D i zauważyłem że często działają. Do tego jeszcze mam wsparcia i opory z długich, płaskich linii Kijun lub SSB na wyższych TF (zwykle D), tu też często cena zawraca. Nie wchodzę jak cena jest blisko oporu czy wsparcia np przy wychodzeniu z chmury. Nie wchodzę tuż przed ważnymi  danymi makro. Co o tym sądzisz?”
Dokladnie o to chodzi, jesli do kazdego zlecenia tak sie przygotujesz to nie mozesz nie zarabiac na dluzsza mete.
4. Zauważyłem że na analizach w Vision Forex używasz ustawień oryginalnych na H4? Czy zmieniłeś podejście czy poprostu takie wymogi firmy? 
Czasami gdzies zaplacze mi sie wykres z ustawieniami Hosody na H4, nie zmienilem podejscia, robie wszystko tak samo.
Tak uzywam nadal Hotforex do analiz.
Cykli szukam na excelu wiec dla mnie liczy sie data a nie ilosc swieczek.
Swiece niedzielne bardzo przeszkadzaja, sygnaly pojawiaja sie w innych miejscach.

Ps operacje bardzo dobre, widze ze trzymasz sie zasad, niektore wejscia sa spoznione, ale to nic nie szkodzi, szczegolnie przy piramidowaniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 12:21:43 wysłana przez Greg68E »

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 23, 2017, 20:56:52 »
Wielkie dzięki! Na tak rzeczową i konkretną odpowiedź warto było poczekać:) Cierpliwość to podstawa, jak mówią:)

Pytania cały czas spisuje, ale żeby nie przesadzać to na razie jeszcze jedno - czy w hotforex są świece niedzielne?
Przyznam ze przed zmianą czasu u mojego brokera tych świeczek nie było a teraz są. Zastanawiam się czy jest jakiś broker który nie produkuje tych świec wcale.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2017, 11:08:18 »
Hotforex i roboforex, sa bez swiec niedzielnych.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 24, 2017, 17:33:53 »
Hotforex i roboforex, sa bez swiec niedzielnych.

Dziękuję za odpowiedź.

Życzę udanego weekendu:)

yaroslav

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2017, 18:14:35 »
Witam wszystkich mam pytanie co do h4 bo u brokera polskiego jest inny a u zagranicznego jest inny bo jest różnica czasu i zauważyłem że u polskiego brokera miałbym sygnał na wejście a u zagranicznego dopiero po kilku świeczkach i czy ma sens pracować na h4 u polskiego brokera

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 31, 2017, 10:59:35 »
Witaj Greg!

Oto kolejna seria pytań:

1. Czy jeżeli otwieram jakąś pozycje np na wyjscie z chmury i cena pójdzie trochę w moim kierunku a póżniej zacznie zawracać to czy czekam na negacje sygnału czyli wybicie SL czy zamykam operacje jak cena zamknie się poniżej Kijun? Chodzi o takie operacje które dopiero zostały otwarte i nie osiągnęły nawet TP1.

2. Zauważyłem, że bardzo dobrze działa linia Tenkan na D1 jako sygnał do zamknięcia operacji. Bardzo często cena na H4 zamyka się delikatnie nad/pod Kijun (co sugeruje wyjscie) ale na D1 ładnie broni się Tenkan. Czy można stosować tę linię jako ostateczne potwierdzenie zamknięcia operacji? Mówię oczywiście o sytuacjach w ktorych Tenkan na D1 i Kijun na H4 są w miarę blisko.

3. Czy jeżeli mamy  ładny sygnał na H4 i zagadza nam się to sygnałem/falą na D1, ale na W widzimy, ze blisko jest płaski Kijun to czy otwarcie takiej operacji ma sens? Często cena odbija od Kijun czy SSB z W czy MN.

4. Odnośnie fal i cykli - powiedzmy że fala ABC ma 29 dni, wtedy zaznaczając daty z excela punkt C nie pokryje się dokładnie z odpowiednią datą. Czy wtedy kolejny cykl 26 dniowy liczymy od daty poprzedniego cyklu 26dniowego z excela czy od daty punktu C fali? Wydaję mi się, ze według kursu liczy się to od daty ostatniej formacji świecowej w punkcie C. Czy tak?

5. Odnośnie piątków (to moja zmora) i decyzji czy zamykać czy nie zamykać na weekend:
a) w sytuacji gdy cena jest blisko naszego TP3 czy TP4 - zamykamy zadowoleni z zysku?
b) cena krąży w okolicach wejścia, brak dynamiki - zamykamy/redukujemy?
c) operacja jest stratna - zamykamy, redukujemy?
Jak Ty podchodzisz do tych kwestii?

6. Jak dużą wagę przywiązujesz do danych makro - zauważyłem, przynajmniej ostatnio (nie wiem czy zawsze tak było), że rynek bardzo mocno reaguje na dane albo wszelkie komentarze.. Mamy ładny sygnał wszystko niby gra a tu nagle cena zawraca i leci na zbity pysk, bo ktoś coś powiedział.. Czy zawsze tak było? Jak należy dotej kwestii podejść?

Mam nadzieję, że pytania są w miarę jasno sformułowane.
Z góry dziękuję za odpowiedź - oczywiście poczekam na nią ile będzie trzeba:)

Pozdrawiam!

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 03, 2017, 09:30:15 »
„1. Czy jeżeli otwieram jakąś pozycje np na wyjscie z chmury i cena pójdzie trochę w moim kierunku a póżniej zacznie zawracać to czy czekam na negacje sygnału czyli wybicie SL czy zamykam operacje jak cena zamknie się poniżej Kijun? Chodzi o takie operacje które dopiero zostały otwarte i nie osiągnęły nawet TP1.”

To zalezy od kontekstu i od naszych oczekiwan. Wiemy ze trend sklada sie z impulsow i korekt, jezeli to co widze to koniec pierwszego impulsu, musze zalozyc tez ze bedzie korekta, a po wyjsciu z chmury czesto tak jest. Mamy dwa wyjscia, albo czekamy na korekte i dopiero wtedy wchodzimy, albo otwieramy pozycje ze zleceniami oczekujacymi (piramida) gdy cena korekci przestawiam oczekujace za cena, wyglada to na gridowanie, ale gdy wychodzi daje niesamowity zarobek. Gorzej gdy okazuje suie to fala V.  Jesli chodzi o oczekiwania, to poprostu musze rozumiec moje podejscie do ichimoku, czyli instrument, ktory pozwala mi wylapac poczatek trendu i zarobic na wiekszej czesci trendu (tu teoria fal i cykli jest niezbedna), lub na podstawie sygnalow indykatora wyszarpac kilka pipsow. Obydwa podejscia pozwalaja zarabiac, nie musze chyba pisac ktorym zarabia sie wiecej pracujac mniej.

„2. Zauważyłem, że bardzo dobrze działa linia Tenkan na D1 jako sygnał do zamknięcia operacji. Bardzo często cena na H4 zamyka się delikatnie nad/pod Kijun (co sugeruje wyjscie) ale na D1 ładnie broni się Tenkan. Czy można stosować tę linię jako ostateczne potwierdzenie zamknięcia operacji? Mówię oczywiście o sytuacjach w ktorych Tenkan na D1 i Kijun na H4 są w miarę blisko.”

Kwestai bycia konsekwentnym, jesli widzisz ze to dziala, poogladales na historii przynajmniej kilku lat, kilku instrumentow, to z pewnoscia bedzie to dobry element do dodania. Wazne by pozniej tego sie trzymac, mialem kiedys taki okres, ze potrafilem usprawiedliwiac niezamykanie pozycji zgodznie z zasadami, zmieniajac ustawienia ichimoku lub skaczac po wyzszych Tfach, a to prowadzi do duuuzych strat.

„3. Czy jeżeli mamy  ładny sygnał na H4 i zagadza nam się to sygnałem/falą na D1, ale na W widzimy, ze blisko jest płaski Kijun to czy otwarcie takiej operacji ma sens? Często cena odbija od Kijun czy SSB z W czy MN.”
Kijun na wyzszych interwalach moze byc problematyczny bez wzgledu na to czy jest dlugi plaski czy nie, jesli mam czas by patrzec na wykres co 10 minut by obserwowac jak cena reaguje na ta linie to moze otwierac jesli nie, to warto poczekac na zamkniecie nastepnej swiecy na H4, zazwyczaj wyjasnia wszystko.

„4. Odnośnie fal i cykli - powiedzmy że fala ABC ma 29 dni, wtedy zaznaczając daty z excela punkt C nie pokryje się dokładnie z odpowiednią datą. Czy wtedy kolejny cykl 26 dniowy liczymy od daty poprzedniego cyklu 26dniowego z excela czy od daty punktu C fali? Wydaję mi się, ze według kursu liczy się to od daty ostatniej formacji świecowej w punkcie C. Czy tak?”

Tak. Punktem wyjscia jest zawsze formacja swiecowa w punkcie C. Wiemy na przyklad, ze jest formacja silna, bo zostala potwierdzona przez inne formacje, ktore zmienily kierunek ruchu ceny 9, 17, lub 26 dni temu (oczywiscie podaje tez dni tolerancj). Jesli to zaloze, to moge tez zalozyc, ze nastepna zmiana kierunku ruchu ceny moze nastapic za 9 lub 17 lub 26 dni.

Reszta w nastepnym odcinku
Pozdrawiam
Greg

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 03, 2017, 19:35:33 »
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, z pewnością rozjaśniła mi kilka spraw:) Oczywiście z ogromną chęcią przeczytam ciąg dalszy.

Pozdrawiam!

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:17:54 »
Witam również mam problem co z danymi macro jak keram w pkt.6. Fajny sygnał i dylemat czy trzymac pozycje czy zamykac dlatego uciełem przed decyzją z w spawie stóp procentowych
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 10:23:40 wysłana przez dami »

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 04, 2017, 19:37:01 »
W moim mniemaniu odnośnie danych makro ważnych dobrze jest zabezpieczyć pozycję częściową lub też przynajmniej na bep.A co do piątku i zamykania to chyba każdy wg własnego uznania.Ja bym np zamykał i cieszył się zyskiem jeśli w piatek pozycja jest bardzo blisko tp.Brak dynamiki ruchu chyba bym zamkną pozycje różnie bywa w weekendy a coś się wydarzy i możesz mieć lukę okno cenowe na plusie lub minusie.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:18:23 »
Dzięki za sugestie bjuadams.
Jeżeli chodzi o moje zasady to jak narazie w piątki redukuje pozycje (średnio do połowy) zarówno stratne jak i zyskowne. Jeżeli jestem blisko mojego TP to zamykam całość. Jeżeli coś w weekend ma się dziać ważnego to zamykam wszystko. Co do danych makro to nigdy nie otwieram tuż przed ważnymi danymi i jak tylko mam możliwość to przy ważnych danych jestem na platformie i obserwuje cenę.
Narazie tak do tego podchodzę, ale jestem ciekaw innych rozwiązań. C
Co do samotności na rynku to właśnie najbardziej czuję ją w piątek wieczorem kiedy nie wiem do końca co robić z pozycjami..

Pozdrawiam.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2017, 17:03:29 »
5. Odnośnie piątków (to moja zmora) i decyzji czy zamykać czy nie zamykać na weekend:
a) w sytuacji gdy cena jest blisko naszego TP3 czy TP4 - zamykamy zadowoleni z zysku?
b) cena krąży w okolicach wejścia, brak dynamiki - zamykamy/redukujemy?
c) operacja jest stratna - zamykamy, redukujemy?
Jak Ty podchodzisz do tych kwestii?

Oczywiscie podejscie jest indywidualne, zalezy, ja czesto zostawiam operacje otwarte na weekend ze wzgledu na trend, jesli trend jest ladny to zazwyczaj nic sie nie zmienia. Mozna sie przejechac, szczegolnie na parach z jenem, w zeszlym roku mialem pootwierane operacje z jenem a w weekend mieli trzesienie ziemi......, podobnie niedawno bylo z nowozelandczyiem, wszystko w weekend.
Bardzo wazne tez by pozamykac wszystkie zlecenia oczekujace, duza luka w strone zlecen i otwieraja sie wszystkie w miejscu otwarcia rynku, potem zaczyna sie zamykanie luki a to juz troche nieciekawe.
Najlepiej rzuc oiem na historie, jesli masz pozycje otwarte na jakims instrumencie to zobacz jak zazwyczaj zachowywala sie cena po weekendzie, forex to statystyka i prawdopodobienstwo.
6. Jak dużą wagę przywiązujesz do danych makro - zauważyłem, przynajmniej ostatnio (nie wiem czy zawsze tak było), że rynek bardzo mocno reaguje na dane albo wszelkie komentarze.. Mamy ładny sygnał wszystko niby gra a tu nagle cena zawraca i leci na zbity pysk, bo ktoś coś powiedział.. Czy zawsze tak było? Jak należy dotej kwestii podejść?
Zawsze tak bylo, wiecej, gdy prezydentem byl mlody Bush jak cos glupiego powiedzial to dolar skakal jak Nurejev. Dane czesto potwierdzaja to co ichimoku juz mowi od jakiegos czasu, traktuje to jak wsparcia i opory, gdy sie cena zbliza to lepiej byc przy komputerze.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:28:55 »
Po raz kolejny bardzo dziękuję za radę oraz solidną porcję wiedzy:)

Chciałbym się jeszcze dopytać odnośnie tego co napisałeś o tym ze cena wychodzi z chmury zwykle robi korekte a my wtedy ustawiamy grid w kierunku spodziewanego kolejnego impulsu.  Czy tak?
Zrobiłem coś takiego na AUDNZD. Cena zdecydowanie wyszła z chmury po czym zrobiła korektę, wtedy ustawiłem grid pod ostatnim dołkiem (dodatkowo Chikou span miał wtedy opuścić chmurę) z TP na zasięgu fali oraz wsparciu D (dojście od mniej więcej do chmury na D1).  Boję się tylko czy przejdą tę lukę z 6 marca. Czy ta operacja jest według Ciebie wykonana poprawnie? Bo rezultat to już inna kwestia.

Pozdrawiam.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:35:40 »
Poniżej screeny z AUDNZD.

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 09, 2017, 10:12:56 »
Ja też patrzałem na aud/nzd ,ale jakoś mi się to nie spodobało.Miałem pozycję ale zamknąłem ją z maleńką stratą na weekend boje się że zechcą wracać do płaskiej kumo na h4.

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:50:25 »
Witaj Greg!

Chciałem tylko powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej (oraz Wikinga) prezentacji z TJS z 21.04. Bardzo ciekawy sposób przedstawienia tematu i świetnie skondensowana/podsumowana wiedza z ebooka oraz kursu. Przyznam, że rozjaśniło mi ona wiele kwestii ponieważ padły odpowiedzi na pytania które kłębiły mi się w głowie (zarówno odnośnie Ichimoku jak i kwestii psychologii z nią związanych). Oby więcej takich inicjatyw! :)

Miałbym jeszcze pytanie odnośnie wskaźnika do formacji świecowych którego używasz. Ściągnąłem z forum wskaźnik CANDLESTICK ale Twój jest inny i zdaje się dokładniejszy:)

Jeszcze jedno pytanie odnośnie fragmentu z sesji Q&A - ktoś zadał pytanie którego za bardzo nie było słychać i opowiedziałeś o tym, że zaopiekowałeś się czyimś kontem i że wszedłeś w operację EURJPY, wypiłeś kawę, poszedłeś z psem na spacer i jak wróciłeś to konto było do przodu o trzy Twoje pensje. Na koniec powiedziałeś, że wtedy zrozumiałeś, że już nic nie będzie tak samo - co miałeś tym na myśli?

Pozdrawiam!

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:24:34 »
Bardzo dziekuje za dobre slowo, to motywuje do dalszej pracy.

Indyktor z formacjami wrzucilem do innego watku w tym dziale.

Pytanie bylo o najwiekszy jednorazowy zarobek. Odpowiedzialem ze mnie takie rzeczy nie ekscytuja, rankingi itd, chodzi o to, ze sa momenty, jak np pierwsza wyplata od brokera, ktore zmieniaja Twoje widzenie rynku, czesto tez Twoich bliskich. Tego dnia zrozumialem, ze nie musi sie skonczyc na kupowaniu motorynek, komputerow czy innych gadzetow za pieniadze z forexu, ktorych inaczej bym nie kupil i tez byloby dobrze, zrozumialem ze moge zmienic  zycie kompletnie, narazie nie mam zamiaru bo to mi sie podoba i to bardzo. Woow zalecialo gornolotnie, ale sa i tego konsekwencje, solidna praca i solidne przygotowanie, teraz juz nie moge "grac" na forexie.

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 29, 2017, 14:48:04 »
Witam Znalazłem bardzo dobry setup Aud/cad na d1 utworzył nam sie ładny impuls(cykl)wyjscie z chmury wzrostowej,na h4 przeciecie tk nad chmura wzrostową.Pozatym na w1  ładny wzrostowy pin bar.Jak to widzicie? jak to widzi Grzegorz pisze bo chcial bys sie grubo zapakowac a moze mi cos umkneło.Dzieki za odp

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:49:51 »
Witam Znalazłem bardzo dobry setup Aud/cad na d1 utworzył nam sie ładny impuls(cykl)wyjscie z chmury wzrostowej,na h4 przeciecie tk nad chmura wzrostową.Pozatym na w1  ładny wzrostowy pin bar.Jak to widzicie? jak to widzi Grzegorz pisze bo chcial bys sie grubo zapakowac a moze mi cos umkneło.Dzieki za odp

Teraz to nie czas na grube pakowanie sie, wybory we Francji, Korea itd. AudCad widze dokladnie to samo, moze uda sie cos zarobic.