Autor Wątek: Prowadzenie pozycji przy użyciu przerobionego Fibo 4 TP w odniesieniu do cykli  (Przeczytany 1476 razy)

zrowork

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Panie Grzegorzu, mam pytanie odnośnie prowadzenia pozycji.

Na parze GBPJPY na D1 wyznaczyłem poziomy cyklu, fale Hosody oraz złożyłem zlecenie kupna i prowadzę je przy użyciu przerobionego Fibo od Pana. Cykl 26 dniowy założony przeze mnie kończy się 17 lipca.

Moje pytanie:

Czy jeśli cena dojdzie do końca cyklu, ale nie osiągnie założonego czwartego TP to należy zamknąć pozycję czy w zależności od tego jak się rynek będzie zachowywać prowadzić ją dalej?

Patryś

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Jeśli mogę coś wtrącić - z tego co wiem to cykl rozpoczyna się od jakiejś formacji świecowej, a nie po prostu tam gdzie rozpoczyna się fala ;) Początek tego cyklu wyznaczyłbym później, tzn. 13.06 (engulfing) albo wręcz 15.06 po tej dużej ladze w górę

zrowork

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Dziękuje bardzo Patryś,  natomiast ufam tylko i wyłącznie swoim analizom. Nie biorę w ogóle pod uwagę zdania na temat rynku od innych traderów ( naciąłem się i też przez książke Wspomnienia Gracza Giełdowego). Jeśli kogoś obwiniać, to tylko siebie.

Do Pana Grzegorza mam pytanie dotyczące zasady w Ichimoku.

Kubek Zgubek

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Panie Grzegorzu

Chciałbym, korzystając z Pana doświadczenia, doprecyzować prowadzenie pozycji. Moje pytanie dotyczy  prowadzenia prostego: Zakładam, że zawarliśmy, pozycję długą, która jest już dodatnia ale cena nie osiągnęła TP2, a więc SL nie został jeszcze przestawiony na BE i zaczyna się cofać, po czym przecina, podążającą za nią linie tenkan a następnie linie kijun a świeca H4 zamyka się pod linią kijun, to co Pan robi w takiej sytuacji? Zamyka Pan pozycję, zabierając pozostały jeszcze zysk, czy też pozwala Pan na powrót ceny poniżej BE, ryzykując ewentualne złapanie nie przestawionego jeszcze SL i stratę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 00:56:47 wysłana przez Kubek Zgubek »

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
Witam
przerobione fibo to tylko punkty odniesienia, ktore pomagaja w szybkiej ocenie R:R i prowadzeniu pozycji.

"Zakładam, że zawarliśmy, pozycję długą, która jest już dodatnia ale cena nie osiągnęła TP2, a więc SL nie został jeszcze przestawiony na BE i zaczyna się cofać, po czym przecina, podążającą za nią linie tenkan a następnie linie kijun a świeca H4 zamyka się pod linią kijun, to co Pan robi w takiej sytuacji?"

Zalezy od wielkosci SL, jezeli mamy SL rzedu 50-70 pipsow to do takiej sytuacji nie powinno dojsc, to znaczy cena powinna predzej dojsc do 2TP anizeli kijun przeciac nasz punkt wejscia. Przestawianie sl np po 20 pipsach zysku niestety bedzie nas czesto wyrzucalo z rynku. Natomiast przy SL duzych, rzedu 120 pips i wiecej, to oczywistym jest ze wazniejsze dla mnie beda linie ichimoku anizeli zmodyfikowane fibo, jezeli zakladamy ze przebicie linii kijun (czyli w tym przypadku zamkniecie sie swiecy pod linia kijun), oznacza wieksza korekte lub zmiane kierunku trendu z mozliwym dojsciem do chmury, to trzymanie takiej pozycji nie ma sensu.

Kubek Zgubek

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Prowadzenie pozycji przy użyciu przerobionego Fibo 4 TP w odniesieniu do cykli
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2017, 20:28:58 »
Witam Panie Grzegorzu

Proszę o informację na temat SL, w następującej sytuacji: załóżmy, iż cena wychodzi z chmury i po zamknięciu świecy H4, otwieramy transakcję oraz ustawiamy SL, po drugiej stronie chmury; co robimy przy prowadzeniu prostym, jeżeli cena nie osiągnie TP2, więc nie zdążyliśmy jeszcze  przestawić pozycji na BE a cena zaczyna się cofać i zamyka świecę H4, po drugiej stronie chmury, nie osiągając, ustawionego SL, ponieważ chmura w międzyczasie zmieniła swój kształt. Czy w takiej sytuacji po zamknięciu świecy H4, powinniśmy również zamknąć pozycję, czy też powinniśmy czekać na zrealizowanie wcześniej ustawionego SL?

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
Odp: Prowadzenie pozycji przy użyciu przerobionego Fibo 4 TP w odniesieniu do cykli
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2017, 07:56:54 »
Oczywiscie duzo zalezy od wielkosci SL, przy duzej chmurze moze to byc nawet 120 pips, wtedy czekanie na dojscie do drugiego  TP by przestawic na be wydaje sie troszke przesadzone. Natomiast wychodzenie z operacji przed dojsciem do sl oczywyscie ma sens, jezeli widzimy ze nasz sygnal zostal zanegowany, tniemy straty.