Autor Wątek: Nadchodzace setup-y  (Przeczytany 1388 razy)

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Nadchodzace setup-y
« dnia: Sierpień 01, 2017, 22:08:38 »
Halo witam wszystkich,

Pozwolilem sobie zalozyc nowy temat w ktorym chcial bym zasiegnac Grega jak i waszych opini na temat potencjalnych setup-ow ktore udalo mi sie dostrzec na rynku. Wasze opinie, spostrzezenia jak i wskazowki beda mile widziane. Mam nadzieje ze tego typu dyskusje pozwola nie tylko mi ale jak i innym poczatkujacym traderom wyszkolic swoje oko w odnajdywaniu potencjalnych okazji na zajecie pozycji na rynku.

Dzisiaj chcial bym sie skupic na parze NZD/JPY.

Daily: Na oknie dziennym na chwile obecna wyglada na to ze swieca zamknie sie opo drugiej stronie Kinjun-a wiec jest prawdopodobienstwo ze cena powedruje do drugiej strefy oporu - SSB/dolnej czesci Kumo

4H: godzina do zamkniecia swiecy ktora obecnie jest juz poza SSB (ustawienia Greg-a)

I tutaj chcial bym zasiegnac waszej opini:

-Czy zamkniecie swiecy pod SSB bedzie wystarczajacym sygnalem na wejscie SELL? Osobiscie mam wrazenie ze jestesmy troche za daleko od Kijun i mysle ze mozna sie tutaj spodziewac korekty (zazwyczja staram sie kupowac "na kijun" jesli tylko to mozliwe)

-Czy mogl by ktos takze zaprezentowac jak prawidlowo rozrysowac na tym przykladzie fale? Bardzo czesco mam tak ze rozrysowujac fale "tworze" sobie negujace sygnaly, np w tym wypadku zaznaczajac "najwieksza" fale (najwyzszy pkt, pkt pod kijun i spowrotem ponad kijun) zasieg "N" wypada niemal ze zaraz pod SSB co w mojej glowie tworzy duze prawdopodobienstwo korekty na tym poziomie, czytaj: cena zawroci niemal zaraz po otwarciu naszej pozycji

-Co w przypadku odbicia sie ceny od SSB - czy w tego typu przypadkach zanegowania scenariusz SELL odrazu wchodzicie w BUY czy czekacie na dodatkowe sygnaly, wybicie nowych wierzcholkow, wyjscie z humry gora etc?

Bardzo chetnie usyszal bym takze na temat waszej "rutyny". Czy manualnie przegladacie rynek dziennie w poszukiwaniu potencjalnych scenariuszy czy np tylko raz w tygodniu/podczas weekendu na caly tydzien, czy uzywacie skryptow "przeszukaj ichimoku" dostepnych na tym forum czy jednak manualny przeglad kilku  i zawsze tych samych par?

Dziekuje & pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2017, 22:28:27 wysłana przez q3dm17 »

keram

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Nadchodzace setup-y
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2017, 22:39:28 »
Witaj!

Po pierwsze bardzo dobry pomysł na nowy wątek:)

Co do pary NZDJPY to też dziś zaobserwowałem to samo. Na D1 zejście poniżej K a na H4 być może nastąpi wyjście z chmury dołem. Zagranie na korektę i dojście do chmury (D1). Ciężko w tym przypadku rozrysowywać fale (przynajmniej moim zdaniem). Może ktoś inny też się wypowie.

Myślę, że dane makro z NZD (00:45) mogą sporo wyjaśnić w tej sytuacji.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2017, 08:46:21 »
„-Czy zamkniecie swiecy pod SSB bedzie wystarczajacym sygnalem na wejscie SELL? Osobiscie mam wrazenie ze jestesmy troche za daleko od Kijun i mysle ze mozna sie tutaj spodziewac korekty (zazwyczja staram sie kupowac "na kijun" jesli tylko to mozliwe)”

I bardzo dobre masz wrazenie, zkladamy ze fala N wzrostowa 12.04;  18.5 skonczyla sie 14.07, wprawdzie mozna tam sie doszukac mniejszych cykli i zasiegow, ale nam wystarczy temat potraktowac z grubsza, to co bedzie nam teraz potrzebne bysmy mogli stwierdzic ze cena bedzie spadac?
Impuls i korekta. Zalozenie naszej strategii mowi ze jesli cena przebije linie kijun, to PRAWDOPODOBNIE mamy do czynienia z impulsem w druga strone. Teraz czekamy na korekte, dopiero po korekcie bedziemy mogli poszukac miejsca na wejscie z sensownym SL. Dla tych co lubia emocje, piramidowanie i potrafia zamykac pozycje na stracie mozna polecic otwieranie pozycji po zakonczeniu imulsu (zazwyczaj pojawia sie tam jakis sygnal),  z siatka zlecen oczekujacych, natepnie przestawiamy zlecenia oczekujace za cena.  Gdy skonczy sie korekta i cena ruszy w nasza strone otwierajac oczekujace pieknie pozwoli nam zarobic.
Oczywiscie bierzemy tae inne elementy naszej strategii, np chinkou span, ktory wlasnie przed chwila odbil sie od ceny na D1.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2017, 09:04:53 »
"-Co w przypadku odbicia sie ceny od SSB - czy w tego typu przypadkach zanegowania scenariusz SELL odrazu wchodzicie w BUY czy czekacie na dodatkowe sygnaly, wybicie nowych wierzcholkow, wyjscie z humry gora etc?"

Zalezy oczywiscie od tego jak to sie wpisuje w moje scenariusze zachowania sie ceny.
Tu mozemy zalozyc 3 scenariusze
1.   Jestesmy w silnym trendzie wzrostowym, to co widzielismy to nie byl impuls na spadek tylko wieksza korekta, cena zaraz poleci do gory, szukamy zasiegow fali Nwzrostowej
2.   To byl impuls spadkowy, czekam na korekte i potem cena poleci w dol
3.   Sa wakacje nikomu sie nie chce handlowac, wlasnie zaczela sie fala Y lub fala P, ktora potrwa do 20 sierpnia.
Co musi sie stac na wykresie z cena i z liniami ichimoku by do ktoregos z tych scenariuszy mnie przekonac? Co bedzie tym czyms ze powiem, ok to jest drugi scenariusz warto sie w to angazowac?
Gdy raz juz taka decyzje podejme, otworze pozycje, to linie ichimoku takie jak ssb, kijun, wsparcia opory  to nic innego jak miejsca gdzie cena moze w jakis sposob zareagowac i na takie reakcje musze byc przygotowany, a to SL przestawiajac, a to zamykajc z reki gdy widze ze cena idealnie od lini sie odbija i podaza w przeciwnym kierunku. Otwieranie pozycji na czyms takim jedynie moze byc usprawiedliwione „razgonem depozyta”. Co juz kiedys tlumaczylem.

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2017, 13:53:00 »
Dzieki Greg, Keram

Na wykresie 26 okresow do przodu utworzyl sie Kumo Twist wiec byc moze bedziemy mieli doczynienia z patternem chmury i powrotem ceny to okolic SSB - czas pokaze.

Jak juz o korektach mowa, czy znacie jakies inne sposoby/metody duzego prawdopodbienstwa na wyznaczenie "glebokosci" korekty na podstawie lini ichimoku? Chociaz by poprzez analize zachowania Chickou Span o ktorym wspomnial wyzej Greg lub zachowania ceny (price action)?

Dzieki,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2017, 14:55:29 wysłana przez q3dm17 »

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2017, 14:37:59 »
Tutaj jest taki wskaźnik co do fal Hosody http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=44.0
A ja ma takie pytanie do pana Grzegorza odnośnie zabierania tp.Jak pan do tego podchodzi kiedy cena dochodzi do wyznaczonej lini fali TP i nie jest to w czasie ale pojawiła się np. jakaś formacja cenowa np. pinbar zabieramy tp czy trzymamy bo cena doszła do TP ale nie w czasie wyznaczonym.

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2017, 17:31:04 »
Podobna  sytuacja rozwija sie na CAD/JPY jesli wierzyc MT4, FXCM ACC ze swiecami niedzielnymi... porownujac do dziennych na TradingView bez swiec niedzielnych sytuacja wyglada troche inaczej - czy faktycznie roznica w kalkulacji KL na D1 moze byc az tak duza? komu wierzyc?

Pozwoliem sobie wyznaczyc cykle przy tej okazji i rozrysowac fale na H4, czy poprawnie?
Jak o cyklach mowa, czy od 12/07 powinnismy naliczac cykle od nowa? Jesli tak, to jutro (3/08) wypada 17 dzien.

Moje obserwacje: cena porusza sie tutaj dosc technicznie, nic nie stoi na drodze CS a do najblizszej strefy oporu (SSB) jest 100+ pipsow, Kijun na H4 skierowany w dol, tworzy nam sie kumo twist wiec mozna by pokusic sie o stwierdzenie ze "przyszlosc jest spadkowa", SL - reasonable? Mysle ze mozna by pokusic sie na otwarcie pozycji SELL w przypadku wyjsciu ceny z chmury. TP - SSB na D1.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2017, 18:15:02 wysłana przez q3dm17 »

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2017, 11:34:03 »
Ja oprócz ichimoku kieruję się też sentymentem i fundamentami w handlu.I wg mnie to jest tylko korekta.Jen po prostu niema pod co się umacniać,Cad już tak.Pewnie dotrzemy do kumo ssa lub ssb i zwrotka rynek pokaże jak zawsze.

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2017, 17:59:10 »
Na Tradingview to tez zalezy kogo wybierzesz jako brokera. Oanda ma dokladnie taki sam obraz jak Hot Forex na MT4. Ale faktycznie mozna sie zgubic, bo jest wielu brokerow, gdzie obraz jest zupelnie odmienny od innych.