Autor Wątek: interwały  (Przeczytany 833 razy)

pinox1111

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
interwały
« dnia: Sierpień 20, 2017, 09:39:39 »
Witam, mam pytanie dotyczące interwałów. Jeżeli na h1 mam ładny sygnał czyli cena wychodząca z chmury wzrostowej a w h4 cena znajduje się pod chmurą ewentualnie w chmurze nie dając żadnych sensownych sygnałów to jak się zachowujemy w takiej sytuacji? Jak to dokładnie jest z tymi interwałami, bo każdy interwał wskazuje inną sytuacje na wykresie?

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: interwały
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2017, 12:59:06 »
Wg mnie na jakim interwale handlujesz to takiego się trzymamy. I jeśli jest to h1 to trzymamy się sygnałów z h1.

pinox1111

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2017, 18:55:30 »
Czyli teoretycznie nie powinniśmy ingerować jak cena wygląda na innych interwałach? Rozumiem, że im większy interwał tym sygnał mocniejszy?

mario 6

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2017, 15:00:28 »
Najlepiej by było gdyby sygnał na H1 był zgodny z sytuacją na H4,np na H1 pojawia się sygnał wyjścia z chmury,a na H4 cena przebija linię tenkan i tworzy się sygnał 3 linii trend na H1 i H4 jest taki sam

karolo

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2017, 13:58:50 »
Ja również uczę się dopiero Ichimoku. Czyli w przypadku gry na H4 to co się dzieje
na D1 nie interesuje nas?
Czytałem gdzieś w innym poście, żeby zwracać uwagę gdzie jest kijun na wyższym
TF, czy to prawda?

Daro

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2017, 23:09:20 »
Inwestując na H4 to tu szukasz sygnałów , jeżeli taki znajdziesz to zaczynasz filtrować czy w dany sygnał ostatecznie wejść i moim zdaniem nie można lekceważyć tego co się wtedy dzieje na D1. Chociaż by to jak wygląda linia KS , albo czy to co jest impulsem na H4 nie jest tylko korekta na D1 a wtedy inaczej ustawiam TP ( np: na lini SSB). Zresztą jak znajdziesz na forum Checlistę  to masz też punkty o obserwowanie D1

Roch

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2017, 23:58:36 »
Karolo zobacz sobie ostatni webinar Grega tam tłumaczy każdy punkt z check listy. Tutaj link https://www.youtube.com/watch?v=pFse84xKHbA