Autor Wątek: kolejne sygnały wejscia  (Przeczytany 3719 razy)

LJZ

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
kolejne sygnały wejscia
« dnia: Wrzesień 21, 2017, 17:04:57 »
Cena porusza się na H4... następują kolejne sygnały... przecięcie lini kijun przez tenkan na sell, natępnie cana wchodzi w chmurę, później wychodzi co daje kolejny sygnał, następnie sygnał 3 lini itd. Czy logika operacji nakazuje wchodzić tylko w te wcześniejsze sygnały a dobierać na kolejnych czy można "wejść" na ten walor traktując każdy z sygnałów niezależnie, jeśli nie weszło się w rynek wcześniej.

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: kolejne sygnały wejscia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2017, 14:12:06 »
Wedlug mnie mozesz traktowac kazdy signal jako indywidualny. Pytanie jest raczej z MM, czy np. poprzednie pozycje masz juz zabezpieczone na BE i ile twoja strategia pozwala Ci prowadzic trejdow jednoczesnie.
Sygnal jest signal Jesli jest dobrze zidentyfikowany. 

virx

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2017, 13:45:32 »
Jestem tutaj nowy i dopiero nieśmiało rozglądam się zarówno w strategii jak i w tym co tutaj tworzycie. Zdążyłem już zauważyć konserwatywne próby podejścia punktowanego, tzn. każdy sygnał ma pewną wagę (czytaj: ważność) i nie wchodzisz na każdym. Liczy się sumaryczna ocena sygnałów (suma punktów uzyskana dla każdego z nich). Sygnał wejścia/wyjścia generowany jest po ocenie wszystkich sygnałów w analizowanym czasie, różnych TF, itd. Bardziej doświadczeni powinni wiedzieć coś więcej. Może ktoś pokusi się o listę wszystkich sygnałów generowanych przez Ichimoku i przyporządkuje im odpowiednie wagi/punkty.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2017, 14:07:35 wysłana przez virx »

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2017, 14:18:08 »
Jestem tutaj nowy i dopiero nieśmiało rozglądam się zarówno w strategii jak i w tym co tutaj tworzycie. Zdążyłem już zauważyć konserwatywne próby podejścia punktowanego, tzn. każdy sygnał ma pewną wagę (czytaj: ważność) i nie wchodzisz na każdym. Liczy się sumaryczna ocena sygnałów (suma punktów uzyskana dla każdego z nich). Sygnał wejścia/wyjścia generowany jest po ocenie wszystkich sygnałów w analizowanym czasie, różnych TF, itd. Bardziej doświadczeni powinni wiedzieć coś więcej. Może ktoś pokusi się o listę wszystkich sygnałów generowanych przez Ichimoku i przyporządkuje im odpowiednie wagi/punkty.

Moim zdaniem sygnał jest albo go nie ma, dodatkowe punkty tj czy z trendem na wyższym interwale albo po formacji świecowej z D1 to tylko malutki plusik.

Na końcu jak nie będziesz się trzymał MM to najlepsze sygnały i tak wyzerują Ci rachunek.
Dream it. Wish it. Do it.

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2017, 14:10:11 »

Wydaje mi sie, ze Greg w swoich szkoleniach calkowicie wyczerpal temat sygnalow i ich waznosci. Np. wyjscie z SSA, potencjalnie jest mocniejsze niz wyjscie z SSB, ale nie mozesz brac tego jako prawde absolutna. Czasami i SSB da lepsze wyniki. Tak jak Tomek napisal, wazne jest MM i jak sie ma dany sygnal wzgledem innych TF i ich linii w tym czasie. Obawiam sie, ze nie ma na to prostej odpowiedzi i za kazdym razem, potencjalny sygnal trzeba analizowac indywidualnie.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2017, 17:41:43 »
Witam,

Mocny sygnał Buy na AUD/NZD.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 17:43:27 wysłana przez Damian »

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2017, 19:26:13 »
Witam,

Cześć Damian,

Zwróć uwagę, że sygnał nie powstał z wybicia nowych maksimów a z wymierania świec, dlatego kijun się obniżył, taki sygnał moim zdaniem nie powinien być w ogóle zakwalifikowany do oceny.

Pozdrawiam
Tomek

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2017, 19:30:09 »
Cześć Tomek,

Dzięki za odzew.
Czyli sygnał lipa?

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2017, 20:19:01 »
Cześć Damian,

Tak sygnał raczej lipa, a jeśli wyjdzie to tylko łut szczęścia.

Pozdrawiam
Tomek

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2017, 20:29:04 »
czyli kijun musi rosnąć?
płaskiego też unikamy?

a chmura wzrostowa która jest blisko? jak ją interpretować

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2017, 20:32:53 »
i jeszcze pytanie - jak wyjaśnisz podobną sytuację - w załączniku.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2017, 09:33:07 »
Witam,

Czy zgodzicie sie ze mną, że na aud /chf  moze wejsc w L?
Retest chmury na h4 wraz z kijun na d1.

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2017, 09:42:15 »
i jeszcze pytanie - jak wyjaśnisz podobną sytuację - w załączniku.

Ewidentne wybicie poziomów.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2017, 09:51:58 »
Tomku.
A obecna sytuacja na aud/chf

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2017, 13:23:59 »
Witam,

wg mnie upraszczając, sygnał nie pewny ze względu na konsolę, po wcześniejszych odbiciach od kumo dalej byliśmy w konsolidacji (h4) a jak się to skończyło wszyscy już wemy, pojawił się sygnał S 4 świece temu choć cena na d1 jest wciąż ponad kijun, istnieje ryzyko że chikou span się odbije od w miarę płaskiej senkou span B, jeśli ktoś zajął pozycję to trzyma a jak nie (ja przegapiłem) teoretycznie szuka okazji gdzieś indziej

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2017, 13:44:09 »
dudagracz a co sadzisz o aud/chf?

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2017, 19:57:21 »
Damian, przede wszystkim, przedstawiasz wycineczek, sam sygnał. Spróbuj zamienić punkty Grega listy miejscami i zacznij np. od formacji świecowej na d1 zapowiadającą odwrócenie ruchu który się dokonał np. w połączeniu z poziomem linii ichimoku z d1 albo wsparciem bądź oporem. A później kroczek po kroczku każdy punkt.

Pozdrawiam
Tomek

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2017, 21:20:51 »
Tomek,
Nie dogadamy sie jednak.
O ile wiem, to kolejność check listy nie ma znaczenia.
Jesli mam szukać po formacjach na d1 to Ichimoku moge se wsadzić...
Widze, ze na wszystko znajdujesz wytłumaczenie - a to wymierajace świeczki a to wybite poziomy...
Wyjaśnij mi dlaczego tam sie wybiły a tu nie? Przynajmniej póki co, bo widze ze aud nzd jest na l.
Wszystko jest uznaniowe - tak to widze. Czy bedzie to ichimloku czy inna technika

susel11

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2017, 22:03:17 »
ichimoku jest kompletnym systemem który wystarczy poznać i stosować konsekwentnie a rezultaty same przyjdą jeśli nie chcesz tego zrobić mimo podpowiedzi kolegi to twoja strata możesz próbować inwestować po swojemu i spalić konto

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2017, 22:59:13 »
Z tego co widze to ichimoku to za mało by zarabiac. Jak juz sie przekonałem, sygnał to nie wszystko. Wiecej straciłem na tych sygnałach niż zyskałem. Trzeba patrzec szerzej na sprawę. W ogole to nie wiem dlaczego tak podkreśla sie rangi sygnałów a i tak lipa z nich wychodzi. Nawet jak jest przecięcie to Sl jest tal duży ze nie warto ryzykować. Takie uroki grania na h4 i d1. I czekanie kilkanaście dni na zysk a i tak moze byc niewypał.

ziemson

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2017, 00:17:31 »
Oczywiście, że sygnały to nie wszystko. Myślałeś, że to święty graal? System, jak każdy inny. Pewnie rzucanie kostką przyniosłoby te same efekty :) Dobry system, to taki który daje Ci przewagę na rynku. Reszta to MM. Brutalne ale prawdziwe. A co do czekania.... Hmmm... Kiedyś oglądałem film "Tango i Cash". Utkwiło mi pewne stwierdzenie: "Szybko i łatwo się piecze ciasto..." ;)

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2017, 02:14:14 »
O czym Ty mowisz? Jaki system da Ci przewagę na rynku? Twój system kontra duże banki itp. Jestesmy traderami indywidualnymi, płocią i żaden system nie da nam przewagi. Moze jedynie dac nam jakies szanse ale nigdy nie bedziemy silniejsi od rynku.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2017, 08:49:38 »
Z tego co widze to ichimoku to za mało by zarabiac. Jak juz sie przekonałem, sygnał to nie wszystko. Wiecej straciłem na tych sygnałach niż zyskałem. Trzeba patrzec szerzej na sprawę. W ogole to nie wiem dlaczego tak podkreśla sie rangi sygnałów a i tak lipa z nich wychodzi. Nawet jak jest przecięcie to Sl jest tal duży ze nie warto ryzykować. Takie uroki grania na h4 i d1. I czekanie kilkanaście dni na zysk a i tak moze byc niewypał.

Dla jednych za mało, dodają wskaźniki i cuda rożne, dla innych za dużo, odejmują linie ichimoku, bo im niepotrzebne, dla mnie to dokładnie tak jak ma być. Zrozumienie ichimoku polega na zrozumieniu analizy technicznej przy pomocy ichimoku, jeśli rozkminisz fale, zasięgi i cykle to sygnały będą tylko potwierdzeniem dobrze zrobionej analizy, a linie będą punktem odniesienia, który ULATWIA analizę. Gdyby same sygnały były takie cacy prosty ea rozwiązałby wszystkie problemy. Jeśli chodzi o resztę to rzeczywiście może się wydawać, że ichi skąpy jest w sygnały, rola wiec
 money management'u będzie odpowiednie tego wykorzystanie, czyli (oczywiście traserzy z ichimokiem już obeznani) piramido wanie, trading akrobatyczny itd. itd.
Oczywiscie duzo zalezy od oczekiwan, jesli ktos zaklada 1000% na tysiacu sygnalach miesiac w miesiac, to rzeczywiscie ichimoku to nie najlepsze rozwiazanie.

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2017, 09:19:23 »
Tomek,
Nie dogadamy sie jednak.
O ile wiem, to kolejność check listy nie ma znaczenia.
Jesli mam szukać po formacjach na d1 to Ichimoku moge se wsadzić...
Widze, ze na wszystko znajdujesz wytłumaczenie - a to wymierajace świeczki a to wybite poziomy...
Wyjaśnij mi dlaczego tam sie wybiły a tu nie? Przynajmniej póki co, bo widze ze aud nzd jest na l.
Wszystko jest uznaniowe - tak to widze. Czy bedzie to ichimloku czy inna technika

Damian,

Nie rozumiesz więc Checklisty Grega, sygnał ichimoku to tylko jak wszędzie w innych systemach sygnał, czyli miejsce wejścia, które jest najmniej ważne.

Jak mam Ci wyjaśniać dlaczego się wybiły? Rozumiesz co znaczy wybicie średniej Kijun-sen albo Tenkan-sen? To wiedza podstawowa znajdziesz ją w książkach.

ziemson

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2017, 11:15:51 »
O czym Ty mowisz? Jaki system da Ci przewagę na rynku? Twój system kontra duże banki itp. Jestesmy traderami indywidualnymi, płocią i żaden system nie da nam przewagi. Moze jedynie dac nam jakies szanse ale nigdy nie bedziemy silniejsi od rynku.

Przewagę w sensie prawdopodobieństwa. Polecam lekturę Marka Douglas'a "W transie inwestowania". Przeczytaj, to może nie będziesz wtedy wylewał żali na "niedziałające systemy" :)

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2017, 12:39:31 »
Dzięki. Rozjasniliscie  mi w głowie. :)

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2017, 20:55:34 »
Witam

Gdzie znajdę wskaźnik do wyznaczania fal?
W sumie to trafiłem na http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=44.0
ale dziwna sprawa, ze nie widze nigdzie załączników...

ziemson

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 07, 2017, 21:20:28 »
Jest na drugiej stronie tego wątku co podałeś. 15.10. Krzysztof Hossa załączył najnowszą wersję.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2017, 21:31:11 »
Dzięki Ziemson :)

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 18, 2017, 08:37:26 »
Bracia,

Czy możemy mówić tutaj o sygnale 3 linii jeśli cena pozostanie nad kj?
eurchf h4