Autor Wątek: Cykle  (Przeczytany 3013 razy)

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
Cykle
« dnia: Sierpień 18, 2015, 10:28:41 »
Witaj Greg,

Zauważyłem, że cykle sprawdzają się bardzo ładnie na wyższych interwałach, czy używasz ich do analizy technicznej na interwałach W1 oraz MN?

Czy jest dla Ciebie istotnym by wykres na interwale W1 wskazywał klarownie trend zgodny z zaznaczonymi falami które znalazłeś na D1?
Dream it. Wish it. Do it.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
Odp: Cykle
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2015, 22:24:27 »
Kiedys probowalem tego, ale odleglosci w pipsas sa tak ogromne ze zdaze zarobic i zamknac na d1 a na w1 sytuacja dopiero zaczyna sie rozkrecac.

arszeniko

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2017, 10:12:20 »
Witaj Greg,

mam prośbę czy możesz napisać które formację należy brać pod uwagę przy ustalaniu cykli na parze NZDUSD. Na screenie zaznaczyłem miejsca o które mi chodzi. Problem mam z wybraniem która formacja jest ważniejsza do wyznaczenia cyklu.

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2017, 11:16:03 »
Widze to troche inaczej ale nie jestem ekspertem jesli chodzi o cykle ;)impuls i korekta

arszeniko

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2017, 11:40:27 »
Jeśli chodzi o obecną sytuację to zgadzam się z Tobą dami. Mamy impuls i korektę po odbiciu od kijun. Mi chodzi o rozpisanie cykli z wcześniejszych impulsów i korekt. Które formacje powinno się brać pod uwagę do liczenia cykli?

dami

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2017, 12:08:03 »
Analiza naszego guru ;)

arszeniko

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2017, 17:10:33 »
Spoko dzięki :). Tylko mi chodzi o cykle a nie fale. A nie zawsze cykle pokrywają się z dołkami i szczytami fali. Ciekaw jestem jak jest w tym przypadku?

Krzysztof Hossa

• Administrator
  • Jr. Member
Cykle i formacje ze świec zgrupowanych
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2017, 20:52:27 »
Grzegorz. Czy gdy mamy dołek, jak to widać na CADJPY i nie widać formacji świecowej, dopuszczasz liczenie cyklu z formacji wynikającej ze świec zgrupowanych (szary prostokąt)?