Autor Wątek: USDCAD  (Przeczytany 2297 razy)

Radek_S

• Administrator
  • Jr. Member
USDCAD
« dnia: Wrzesień 05, 2015, 08:47:37 »
Wejście po danych. Liczyłem, że będzie podobny impuls jak na kiwi czy kangurze. Skończyło się na małym skalpie, więc tutaj wrzucam obrazek. Parę pipsów wpadło, ale nie o to chodzi. Chciałbym zwrócić uwagę jak działa ichimoku, bez względu na tf. Nie namawiam do gry na m5, ale dla osób mniej cierpliwych, które dopiero poznają ichimoku polecam do obserwacji.
Goichi Hosada once said about this in the mid 80′s;
“Of the 10,000 or so people who are practicing and trading ichimoku, only about 10 really understand it.”

Adluer

• Gość
Odp: USDCAD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2016, 17:02:02 »
Wejście po danych. Liczyłem, że będzie podobny impuls jak na kiwi czy kangurze. Skończyło się na małym skalpie, więc tutaj wrzucam obrazek. Parę pipsów wpadło, ale nie o to chodzi. Chciałbym zwrócić uwagę jak działa ichimoku, bez względu na tf. Nie namawiam do gry na m5, ale dla osób mniej cierpliwych, które dopiero poznają ichimoku polecam do obserwacji.

Widziałem tego samczyka filmy z 2014 i 2015 roku i tam nawet na filmie zostało powiedziane że wyjście z pozycji na podstawie kijunsen przy małych przedziałach czasowych to katastrofa i nie ten system gry. Wejście było ciekawe ale jeszcze można było troszkę wcześniej wejść. Doskonałe zdjęcie porównujące zysk do straty kierując się linią kijun. Szkoda że tak mało wyszło.