Autor Wątek: Jaka dźwignia na początek?  (Przeczytany 598 razy)

cenebris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Jaka dźwignia na początek?
« dnia: Sierpień 11, 2018, 12:05:45 »
Jaka dźwignia dla początkującego do ichimoku? 20:1 - 30:1 po esma u polskich brokerów wystarczy, czy warto się kopsnąć poza UE i uderzyć w 100:1 - 500:1? Kilka osób doradzało 100:1 i wyższe, zastanawiam się, czy to nie za dużo na początek.

Leonidas

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Jaka dźwignia na początek?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2018, 14:00:07 »
znajdź brokera z mikro lotami nie będziesz musiał się zastanawiać jak dźwignia (miałem konto w CMC Markets możesz tam nawet kupić jednego dolara i spekulować , ale niestety do ichimoku się nie nadaje po pierwsze broker to nowsza wersja MM , po drugie aplikacja przez stronę www do inwestowania nie nadaje się do ichi) , ostatnio testuje brokera IC Markets (oczywiście nie reklamuje żadnego brokera tylko piszę moje doświadczenia z brokerami) , broker ECN  ,MT4 , MT5 , mikro loty ,dźwignia od  1: ? do 1:500 można zmieniać według własnych potrzeb , brak polskiego suportu , brak polskiej waluty .

cenebris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2018, 15:45:04 »
Dzięki za odpowiedź, icmarkets jest jednym z rozważanych brokerów. Pytanie tylko czy iść bardziej w dźwignię 1:50 czy 1:500 na początek... :)

Leonidas

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2018, 16:16:42 »
ale chyba nie rozumiesz albo ja nie rozumie dźwigni , jak postawisz pozycje 0.01 lota to jak zarobisz 10 pipów i czy będziesz miał dźwignę 1:30 czy 1:500 to zarobisz/stracisz  tyle samo , bardziej chodzi ile kapitału potrzebujesz aby postawić pozycje 0.01 lota , przykładowo 1:500 potrzebujesz nie wiem 1000 zł aby postawić 1 lota a przy dźwigni 1:100  już 3800 zł a 1:30 to pewnie z 8000 zł , ale myślę że w google jest jakiś przelicznik ile trzeba kapitału na 1 lota przy różnych dźwigniach i przy różnym instrumencie . Poprawki mile widziane hehe. Pozdrawiam

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:11:11 »
Leonidas dobrze napisał.Zdaje się że zakładający temat nie bardzo wie o co chodzi z dźwignią.Z mojego doświadczenia dla początkującego lepsza mniejsza dźwignia niż większa.Większa dźwignia i brak wiedzy praktyki to szybka utrata depozytu.Pomyśl o tym że ktoś pożycza tobie kasę na handel np.masz 1000zł i dźwignie 1:100 to mniej więcej wygląda tak że możesz maksymalnie otworzyć pozycję mniej więcej 100x większą niż twój depozyt.Z tego co słyszałem od kilku osób i sam doświadczam to duża dźwignia to szybsze wyzerowanie konta.Pomyśl co by było gdyby np eur/usd ruszył ni z gruchy ni z pietruchy o 100pips a ty byś miał pozycję.Wyglądało by to mniej więcej tak że 1% ruch na eur/usd z dźwignią 1:100 był by pomnożony o 100% dla ciebie czyli możesz dużo zarobić i dużo stracić i to bardzo szybko.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:18:55 »
Ja gram od początku na dźwigni 1:100 ale nie to jest chyba istotne. Ważne są zasady i maksymalna ochrona kapitału. Przykładowo ryzykuj na każdą transakcję nie więcej jak 2% a nawet może i 1% kapitału na początku. Graj z taką dźwignią i takim kapitałem żeby było to możliwe.

cenebris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2018, 09:39:03 »
Panowie, aż głupio przyznać, ale macie całkowitą rację :) Dziękuję za odpowiedzi :) Chętnie bym w takim wypadku zmienił temat wątku na 'Jak rozpocząć przygodę z Ichimoku od kapitału 300 PLN', gdyby się tylko dało :)