Autor Wątek: szkolenia-webinary  (Przeczytany 15780 razy)

mario 6

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: szkolenia-webinary
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 30, 2017, 09:49:46 »
Witam Panie Grzegorzu chciałbym Panu pogratulować fantastycznego webinaru,kopalnia wiedzy i bardzo dobry przekaz.Też czekam z niecierpliwością na nagranie żeby obejrzeć jeszcze raz.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2017, 18:23:11 »

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2017, 20:10:11 »
Moim zdaniem jeden z lepszych webinarów, pokazane dosłownie krok po kroku jak pracujesz.
Dream it. Wish it. Do it.

ask

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 04, 2017, 14:46:32 »
Witam Wszystkich !
Proponuje rozruszac ten portal ktory zostal stworzony specjalnie dla NAS , ludzi zainteresowanych technika Ichimoku.
Mysle ,że powinnismy tutaj wpisywac  uwagi i propozycje swoich codziennych trejdow  . Bedzie to dla Nas wszystkich bardzo uzyteczne a przy okazji kazdy skorzysta z wiedzy. Chcialbym rowniez na tym forum uczestniczyc w cyklicznych spotkania webinarowych  gdzie  Pan Grzegorz Moskwa lub inni zaproszeni goście  beda prowadziil swoje wyklady.
Pozdrawiam.
Andrzej S.
ask@ask.wroc.pl

Roch

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 19, 2017, 13:53:44 »
Witam
Greg czy będzie kontynuacja filmików z cyklu "góry i chmury" ?

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 24, 2017, 05:44:41 »
Witam
Greg czy będzie kontynuacja filmików z cyklu "góry i chmury" ?

Przylaczam sie do pytania :).

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 07, 2018, 09:17:25 »
Nie wiem gdzie zamieścić, to zrobię to tu. Taka ciekawostka dzisiaj wieczorem dla lubiących dużo klikać :)
https://investio.pl/webinaria/strategia-ichimoku-kinko-hyo-daytrading
Z czystej ciekawści obejrzę. :)

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 22, 2018, 22:09:04 »
p.Grzegorzu,
Czy są szanse na "wakacyjne" webinary ?
Może raz w tygodniu, albo raz w miesiącu??
Jest tu nas sporo świeżych adeptów i byłoby ogromną dla nas lekcją oraz wsparciem móc pod Pana okiem się rozwijać  8)
Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 29, 2018, 09:37:21 »
Witam
ma Pan jakis pomysl?

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:51:41 »
Witam,
Osobiście bardzo mnie ciekawi i intryguje:
1. przełożenie teorii fal hosody na niższe interwały ( jako że strategia odnosi się do interwału D1 ) , czy to czysty przypadek że nakładając wskaźnik zasięgu fal na niższe interwały M30, M15, M5 - cena dociera w punkty realizacji TP 1,2,3
2. Tworzenie się w fali impulsu, "podfal" - jak je wyznaczać, od którego miejsca? zauważam, że wyznaczając pierwszą fale i jej zasięg, cena odbija po drodze , tworzy nowy wierzchołek , po czym wraca do kierunku wcześniej wymierzonego zasięgu.... czy przesuwam zatem miejsce mierzenia,wyznaczam nową fale czy nie zawracam sobie tym głowy..
3. Gdzieś w czeluściach internetu dotarłem do http://www.kujyaku.cn/?p=3258  - czy spotkał się Pan z tym już w swoim tradingu? Nie do końca rozumiem tłumaczenie....
To tak po krótce  :)

Pozdrawiam
Rafał Grabowski

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 29, 2018, 20:51:38 »
4. Rozwinięcie tematu OVERBALANCE z przykładami
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 30, 2018, 17:18:59 »
Panowie,
Zapraszam do pisania propozycji webinarów z p. Grzegorzem  8)
Im nas będzie więcej i tematów, tym większa szansa że p.Grzegorz ( nasz mentor) znajdzie czas. Chyba każdy chciałbym poszerzyć swoje horyzonty z metodologi p. Grzegorza
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 05, 2018, 07:51:05 »
Hi Greg,

Cos o twojej „codzienności” jako sucesfull trader który opiera się głównie na strategi ichimoku. Czyli: niemal wszystko od momentu odpalenia platformy jak nie wcześniej; jak znajdujesz setupy (alerty na podstawie lini ichimoku i dopiero analiza cykli i fal czy przegląd manualny one by one i zaczynasz od cykli); czy każde odpalenie platformy wiąże się z zawarciem nowej pozycji czy czekasz często na dalszy rozwój scenariusza (jeśli czekamy na rozwój to jak to śledzisz, alerty itd? <<była by to bardzo istotna lekcja dla nas jeśli chodzi o psychologię i overtrading>>); czy bierzesz pod uwagę koleracje?; ile pozycji tygodniowo powinien spodziewać się młody trader na podstawie ichimoku (dobra lekcja jeśli chodzi o psychologię i mając ta wiedzę można inaczej podejść do MM); coś na temat TF’ow, jakos fajnie uświadomić młodemu traderowi ze dwa timeframy (tak zgaduje) to wszystko czego potrzebujesz;  śledzenie pozycji (alerty, manualnie itd); scaling na codzień, czyli kiedy uznajesz ze warto piramidowac i jak do tego podejść w aktywnej juznpozycji;  jak coś jeszcze przyjdzie mi na myśl to dopisze

Poza Ichimoku (a może one temacie), bardziej jako doświadczony trader - daily bias, czyli twoje doświadczenie i metody w jego określaniu.

Pozdrawiam,
Szymon
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 07:58:14 wysłana przez q3dm17 »

q3dm17

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 05, 2018, 08:14:33 »
<kontynuacja poprzedniego wątku>>

- może cos jeszcze o sesjach i czy zwracasz na to osobiście uwagę (często mawia się ze azjatycka strefa to konsola, w londyńskiej osiągamy top lub bottom a NY kontynuuje lub neguje całkowicie ruch) i masz jakies własne obserwacje na ten temat (być może osoby które są w innych Time zonach będą wstanie to wykoysyac bez większych wyrzeczeń)

-price action czy ichimoku, co jest ponad czym w twoim wypadku - czyli, czy jak strategia mówi ze SL ma być nad Kinjun w danym scenariiuszu to tam go stawiamy ponad sugestie które daje nam analiza Price Action i poziomy S/R ?

wko7

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 07, 2018, 13:29:55 »
moim zdaniem najprostsza i najbardziej efektywna byłaby cykliczna analiza żywego rynku (optymalnie raz w tygodniu) coś jak u Włochów,  - wyszukanie, omówienie setupów , ewentualna strategia wejścia,  itp.   a potem śledzimy co się wydarzy, na kolejnych spotkaniach zweryfikowanie poprzednich założeń,  poprawki,uwagi, komentarze, nowe setupy,      każdy sam też będzie mógł wyciągnąć wnioski na bieżąco (co działa lepiej, a  co gorzej)...  myślę, że seria takich analiz (i ich śledzenie)  przez miesiąc, dwa,...,...  :)  wniosłaby dużo do zrozumienia całego systemu,  .... teraz pozostaje tylko żywić nadzieję, że Pan Grzegorz znalazłby odrobinę czasu ....

pozdrawiam

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 07, 2018, 14:08:06 »

investovanie

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 07, 2018, 16:54:09 »
Gratuluje wyniku :)

virx

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 08, 2018, 23:13:13 »
moim zdaniem najprostsza i najbardziej efektywna byłaby cykliczna analiza żywego rynku (optymalnie raz w tygodniu) coś jak u Włochów,  - wyszukanie, omówienie setupów , ewentualna strategia wejścia,  itp. 

Zgadzam się w pełnej rozciągłości powyższego komentarza ... z jednym wyjątkiem. Chwilę temu również proponowałem analizy tygodniowe. W miedzy czasie natknąłem się na  komentarz Pana Grzegorza, że kiedyś robił analizy tygodniowe dla kilku instytucji i było za dużo. Każdy ma też przecież swoje życie. Przemyślałem, postawiłem się na jego miejscu i w pełni rozumiem. Jeżeli już do czegoś dojdzie to nie powinno to być częściej niż raz na miesiąc (pomijam już fakt nie pobierania wynagrodzenia, w tydzień nie jesteś w stanie zebrać i przemyśleć swoich błędów, a co dopiero zadawać ciekawe pytania. Układy na rynkach też aż tak drastycznie w tydzień się nie zmienią). Inaczej moim zdaniem formuła bardzo szybko się wypali, a dobrze byłoby zorganizować coś co potrwa dłużej i każdy będzie na to czekał (zarówno mentor jak i studenci). Jak co miesiąc za dużo, warto nawet co kwartał. W takim wypadku może trochę dłużej bo pytań się nazbiera. Tu wypowiedzieć musiałby się już sam Pan Grzegorz, jaki time frame nie będzie go przytłaczał i będzie tęsknił za kolejnym spotkaniem.  W mojej opinii taka formuła miałaby dużo większą wartość niż góry i chmury, gdzie nie ma z nami interakcji. Forma webinaru o aktualnej sytuacji na rynkach z końcowymi Q&A wydaje się najodpowiedniejsza. Dodatkowo w razie potrzeby można organizować spotkania tematyczne (np. 4x w roku) tak aby metodologia się rozwijała i budowała społeczność.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 10, 2018, 20:14:38 »
Mam taki pomysł, niech zainteresowane osoby rysują swoje scenariusze na wykresach a Greg jak znajdzie czas to zostawi swój komentarz pod nimi i sprawa załatwiona, wszyscy skorzystają. Temat scenariusze już zacząłem jakiś czas temu myśląc, że będzie to pomocne w śledzeniu bieżącej sytuacji na rynku ale niewielu włącza się do dyskusji.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:52:35 »

astra

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:35:55 »
Dzień dobry Panie Grzegorzu. Obejrzałem Pana najnowszy film na YT. Czy mógłbym prosić o padanie jakiegoś linka do tych niedzielnych webinarów z Włochami ? Czy udział w tych webinarach jest płatny ? Jeśli będzie ciekawie to nawet nauczę się włoskiego, żeby wszystko zrozumieć.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 13, 2018, 08:50:48 »
Niedzielne webinary sa prowadzone przez visonforex, sa zarezerwowane dla grupy, ktora kupila kurs ichimoku. Wiem ze jakis broker chcial to sponsorowac, moze dogadamy sie tez na Polske,

Odpowiedz na pytania:

http://www.mediafire.com/file/ihgz9pf655ya4yt/Pytania_Forum.mp4

wklejam ponownie bo nie ma reakcji wiec nie wiem czy znalezliscie.

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 13, 2018, 10:11:57 »
Bardzo dziękuje za odpowiedź i ukierunkowanie  :)
Jest co studiować dalej.
Jeżeli chodzi o tą stronę - faktycznie znikła  :-\ , może gdzieś uda mi się dotrzeć do tych zapisków ( nota bene w jednym przykładzie dostrzegłem właśnie to o czym pisał - zamiast 9 świecy/dnia co raz częściej bywa że 13 staję się tym )
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

Piotr Wierzchowski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 13, 2018, 10:15:54 »
Dziękuję za wrzutkę Greg :)

PiotrW

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 13, 2018, 15:41:02 »
Panie Grzegorzu, dziękuję za nowe materiały video i niezmiennie proszę o więcej  :)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 13, 2018, 18:09:30 »
Również dziękuję za ostatni filmik. Jestem na etapie ponownej analizy i robienia notatek ze strategi Ichimoku z kursu oraz wszystkich dostępnych materiałów na youtube. Ja dokończę ten etap, na pewno wkleję swoje pytania odnośnie strategii.

Co do webinarów, świetnie by było gdyby udało się uruchomić coś podobnego na Polskę. Myślę, że udało by nam się zebrać dosyć liczne grono zainteresowanych.

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 13, 2018, 18:13:07 »
Kolejne pytania się już w głowie rodzą  ::)
"Złapie" jednak za wspomniane słowo p.Grzegorzu - propozycja skype live? W tygodniu czy wekend mógłby Pan wygospodarować czas "na wizji"
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 13, 2018, 22:45:21 »
Bardzi chetnie, jesli chodzi o czas to jakos sie zgadamy, bardziej martwi mnie polaczenie, skype chyba do 7-8 osob

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 13, 2018, 23:50:02 »
A nie lepiej zorganizować do tego celu pokój webinarowy? Zebrać grupę osób chętnych do uczestnictwa w tego typu wydarzeniu i wykupić dostęp tak aby Grzegorz mógł z tego korzystać? Wydaje mi się, że tego typu rozwiązanie jest lepsze niż skype.

Swoją drogą, zamieszczony film odpowiadający na zadane pytania z forum wydaje mi się i tak najlepszym rozwiązaniem. Taki film można stworzyć w przypływie wolnej chwili i chęci bez zobowiązywania się na konkretny termin. Każdy może napisać swoje pytanie i wątpliwości związane ze strategią i w przyszłości otrzymać wyjaśnienie w formie filmu.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:11:42 »
No to zostajemy przy filmach, o czym nastepny? nie musi byc zwiazany tylko z ichimoku a moze byc o tradingu jako takim