Autor Wątek: szkolenia-webinary  (Przeczytany 14819 razy)

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: szkolenia-webinary
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:29:21 »
Filmiki są świetnym sposobem komunikacji - wygodnym dla Pana i dla grupy. Webinar jeszcze lepszą sprawą z tym że wymaga on przygotowania i większej ilości tematów.

A ja spieszę z kolejnym tematem:
TK Cross jako sygnał - jego siła i oddziaływanie (H4,D1) na ruch; zależności i warunki.
(To taki ogólny zarys tematu ale wydaje mi się całkiem spory w swej istocie)

Pozdrawiam
Rafał Grabowski

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 15, 2018, 12:03:35 »
Czyli w rzeczy samej chciałbym zaproponować, by każdemu sygnałowi poświęcić jeden filmik  8)
( z uwzględnieniem przełożenia na interwały H4 ; D1 )
2. Cena vs Chmura
( siła sygnału w zależności od interwału;kiedy chmura jako wsparcie / opór; czy grubość chmury ma znaczenie; cena w chmurze )
3. Linia słońca vs cena vs chmura
( czy i jak traktować to jako ostateczny filtr potwierdzenia wejścia w pozycję )
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

investovanie

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 17, 2018, 12:59:47 »
Grabster ma dobry pomysl. Fajnie byłoby pogrupować filmy i materiały. Wiedzy jest ogrom, sam obejrzalem chyba wszystko co jest na forum, YT, kursie itp.

Ze wzgledu na wakacje, to jest dobra pora. Ja odpuszczam generalnie trady, wchodze ewentualnie 0.01lota więc można poświecić czas na naukę.

Jezeli bylby potrzebny hosting na filmy lub coś takiego, można by się zrzucić :)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 09, 2018, 22:12:59 »
Tak jak pisałem jakiś miesiąc temu, wklejam swoje pytania po ponownym przestudiowaniu wszystkich dostępnych materiałów od Pana Grzegorza. Mam świadomość, że pewne tematy były już poruszane (sam przestudiowałem całe forum), jednak wiele z nich było dyskutowanych nawet kilka lat wcześniej. Zakładam, że doświadczenie jak i czas który minął od tamtego czasu, mogło zmienić podejście do pewnych sytuacji w strategii.

A więc Panie Grzegorzu, poniżej moja długa lista pytań ;)

1. Na czym polega liczenie impulsów wspomniane przez Pana na jednym z webinarów. Byłbym wdzięczny za odpowiedź z przykładem na wykresieL

2. Jak reagujemy na reakcje ceny na wyznaczone wsparcia i opory z W1 i MN. Chodzi o prowadzenie pozycji uwzględniając te linie w kontekście przerobionego Fibo. Wiem, że schodzi Pan na niższe interwały i obserwuje reakcję ceny. Chciałbym jednak się dowiedzieć, w jakich przypadkach kategorycznie wychodzi Pan z rynku, mimo, iż cena nie doszła jeszcze przykładowo do TP2, jednak operacja jest na małym plusie.

3. Czy w piramidowaniu dokłada Pan pozycję po zamknięciu się świecy nad/pod poziomem kolejnych poziomów TP? Czy wystarczy, że cena dojdzie do zakładanych poziomów? Jak w tym przypadku stawiamy SL, fizycznie czy mentalnie? Mentalny pozwala nam na wyjście z wszystkich operacji jedynie, gdy świeca zamknie się nam pod/nad danym poziomem.

4. Jak korzystać z łączenia TP o których wspomniał Pan na jednym z webinarów?

5. Zmodyfikowane Fibo a zasięgi fal. Jak zapatruje się Pan na prowadzenie pozycji względem wspomnianych lini? Zakładany TP czy zasięgi fal potwierdzone cyklami, co jest dla Pana priorytetowe? Czy w przypadku osiągnięcia TP4 na H4 i przebicia lini Tenkan kategorycznie wychodzi Pan z pozycji, mimo, że sytuacja na D1 wskazuje na to, że cena może nadal podążać w kierunku zasięgów fal?

6. Czy warto ograniczyć się do szukania fal na D1 do sytuacji, gdy impuls przebije Kijun/chmurę i ją retestuje? Czasami pozwala to na zmiejszenie SL, jednak niektóre trendy mogą nam uciec.
Jeżeli nie warto się ograniczać do powyższej sytuacji to czy często wchodzi Pan w operację, gdy wyrysuje się fala ABC, jednak sytuacja ta wystepuje w chmurze bądź nad/pod chmurą? W tym ostatnim przykładzie mam na myśli zagranie na spadki gdy cena znajduje się nad chmurą oraz analogicznie na wzrosty gdy jesteśmy pod chmurą.

7. Na nagraniu z TJS wspominał Pan o dodawaniu pozycji w przeciwną stronę. Można prosić o rozwinięcie tematu z przykładami?

8. Na jakim interwale warto używać wskaźnika od Pana Krzysztofa Hossy (kwadraty), który to pomaga w selekcji sygnałów i ukazuje z jakiego powodu linie Ichimoku zmieniają kierunek. Na H4, D1 czy może na obydwu?

9. W przypadku lini Chikou Span i jej położenia względem ceny, czy interesuje nas jej położenie na H4 i D1 czy na obydwu interwałach?

10. Czy nadal Pan uważa, że w przypadku tradingu konserwatywnym warto zamykać pozycję na koniec tygodnia? Co w przypadku gdy cena jest na minusie bądź mamy bardzo konkretny sygnał pod koniec tygodnia?

11. Pytanie odnośnie kierunku lini Tenkan i Kijun. Czy jest to kwestia istotna w podjęciu decyzji dla wejścia w Pana tradingu? Jeżeli tak, to jakie interwały bierze Pan pod uwagę. Co w przypadku, gdy, np. Tenkan jest skierowany w innym kierunku niż planowane zagranie?

12. Jak to w końcu jest z pomiarem zasięgów. Czytałem, że po lekturze ksiązki z Japonii polecana była metoda na zasięgi po zamknięciu ceny bez uwzględniania cieni. Jak zauważyłem w praktyce, jedna jak i druga metoda się sprawdza. Na danych historycznych nie jest problemem dostosowanie sposobu wyznaczania zasięgów, jak jednak do tego podejść w przypadku bieżącej analizy? Być może ma Pan pary gdzie używa danego sposobu?

13. Grubość chmury a wejście w rynek na H4. Wspominał Pan, że optymalne ustawienie SL to 60-120 pipsów a HQT to 60-70 pipsów. Czy po tylu latach praktyki kategorycznie nie wchodzi Pan w transakcje poniżej 60 i powyżej 120 pipsów? Sam kilkukrotnie złapałem SL w przypadku cienkiej chmury gdzie SL był mały i przez to kuszący.

14. Jak to jest ostatecznie z kwestią liczenia cykli. Na starszych filmach początkiem miały być formacje świecowe. Jednak na którymś z filmików była informacja, że na forexie powinno się liczyć od momentu zmiany kierunku ceny pomijając formacje świecowe. Jaka jest Pana opinia w tej kwestii na dzień dzisiejszy?

15. Czy w przypadku grubszej chmury pozwala Pan sobie na zabezpieczenie pozycji wcześniej niż dojście do TP2? Generalnie w jakich sytuacjach o ile takie się zdarzają prowadzi Pan inaczej pozycję niż przedstawione to zostało w Pana kursie?

16. Jaki wpływ na Pana trading ma analiza fundamentalna? Jakie dane powodują, że trzyma się Pan z dala od rynku bądź wychodzi z pozycji wbrew zasadom jej prowadzenia?

Jak widać nazbierało się wiele pytań, jednak to nic dziwnego biorąc pod uwagę ilość wiedzy dostępnej do przerobienia. Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania, najlepiej w formie filmiku, który do dla Pana z tego co wiem jest najwygodniejszą formą odpowiedzi :)

Pozdrawiam serdecznie i będę cierpliwie czekał w kolejce na odpowiedzi ;)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:15:19 »
W związku z tym, że nie widzę możliwości edycji mojego posta a nasuneło mi się kolejne pytanie, piszę je w nowym poście.

17. Czy w przypadku gdy zakładany przez nas scenariusz początkowo się nie sprawdza i w pierwszej transakcji wybija nam SL, lecz mimo to nasza analiza wskazuje, że cena i tak powinna pójść w zakładanym kierunku, to warto poczekać na kolejny sygnał i ponownie wejść w rynek? Jak to wygląda u Pana Panie Grzegorzu? Czy SL na danym scenariuszu oznacza kategoryczne jego zanegowanie?

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 11, 2018, 14:00:31 »
Koficzoplak świetna lista - podepne się z pytaniem do pkt 16 - analiza fundamentalna z obserwacji i doświadczenia p.Grzegorzu czy i jak wpływa na strategię Ichimoku?
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:25:19 »
Koficzoplak świetna lista - podepne się z pytaniem do pkt 16 - analiza fundamentalna z obserwacji i doświadczenia p.Grzegorzu czy i jak wpływa na strategię Ichimoku?

Dzięki grabster ;). Lista jest dosyć długa, jednak wydaje się sensowna. Powstała po ponownym przerobieniu kursu i obejrzeniu wszystkich materiałów Pana Grzegorza, jak i małej praktyce na żywym rynku. Łatwiej w takim przypadku zadać sensowniejsze pytanie.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 13, 2018, 19:19:19 »
Kolejne pytania do Pana Grzegorza :)

18. Czy używa Pan czasami do analizy rynku tylko i wyłącznie interwału H4? Chodzi o użycie cykli i zasięgów fal oraz wejścia i prowadzenia pozycji na tym samym interwale? Zauważyłem, że cykle jak i zasięgi nawet ładnie działają również na tym interwale. Nie pytam o niższe interwały, gdyż nie chcę schodzić poniżej H4 (może w przyszłości jak da się sensownie skalpować z Ichmoku).

19. Pytanie o cykle i ustawienia wskaźnika do liczenia świeczek (Dadas Magic Candle Count). W zestawie ze wskaźnikiem są dwa możliwe ustawienia - podstawowe oraz podstawowe i poboczne. Na którymś filmiku widziałem jak używał Pan tego wskaźnika z załadowanymi ustawieniami rozszerzonymi. Czy na codzień używa Pan cykli podstawowych i pobocznych? Jak te ustawienia poboczne mają się do cykli Hosody i ich niedokładności? Wydrukowałem sobie tabelkę na podstawie Pana materiałów, która pokazuje ewentualną niedokładność cykli - 9 dni (7-11), 17 dni (13-21), itp. Ja na dzień dzisiejszy, gdy wychodzi mi cykl 13 dniowy interpretuje go jako 17 dniowy. Natomiast nawet w pliku Excel, pamiętam, że był w tabelce przykładowo cykl 13 dniowy. Jak podejść do tego tematu?

Pewnie jeszcze coś mi przyjdzie do głowy ale na chwilę obecną to tyle.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 14, 2018, 11:03:52 »
Następne pytanie.

20. Wspominał Pan, że po głębszym zrozumieniu można stosować ustawienia oryginalne na H4. Jak to wygląda w Pańskim tradingu. Załóżmy, że rozpisał Pan scenariusz i czeka na sygnał, czy w tym przypadku obserwuje Pan H4 na swoich jak i oryginalnych ustawieniach i wybiera sensowniejsze wejście? Mam na myśli umiejscowienie SL, cenę względem lini Ichimoku, itp. Ja osobiście każda parę mam otworzoną na dwóch kartach. Pierwsza z Pana ustawieniami gdzie obserwuje jedynie wykres H4 oraz drugą z ustawieniami oryginalnymi, gdzie zaglądam na D1, czasami W1 no i przy oczekiwaniu na sygnał również obserwuję H4 na ustawieniach Hosody..

Ps. Piszę post pod postem gdyż nie mam możliwości edycji wcześniejszych i dodania kolejnych pytań do pierwszej listy. Widzę, że można edytować post jedynie przez jakiś czas od dodania.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 14, 2018, 15:13:29 »
"Spamu" ciąg dalszy ;)

21. Przyszło mi do głowy kolejne pytanie. Jak zachowuje się Pan względem lini Chikou Span oraz Kijun w momencie gdy są one swego rodzaju filtrem do danego scenariusza.

W przypadku Kijun chodzi o sytuację, gdy nasz scenariusz zaczyna się realizować, powiedzmy, że jest ukierunkowany na wzrosty, sygnał na H4 się pojawia, jednak Kijun nie jest po naszej stronie ceny (lecz w jej pobliżu). Czy w tym przypadku, gdyby Kijun znalazł się po naszej stronie w ciągu dnia (gdy filtrujemy na D1) to uznaje Pan to za przyzwolenie do zawarcia pozycji? Jak wiadomo, cena przez resztę dnia może się różnie zachowywać i przykładowo zamknąć poniżej lini Kijun na koniec dnia. Krótko i na temat - liczy się dla Pana pozycja ceny względem Kijun po zamknięciu świecy czy akceptuje Pan sytuację na wykresie na daną chwilę.

Analogiczna sytuacja odnośnie Chikou. W momencie gdy balansuje na poziomie ceny i czekamy na jej przebicie, czy akceptuje Pan przebicie w momencie formowania się świecy (D1, H4) czy tylko i wyłącznie umiejscowienie tej lini po zamknięciu świeczki?