Autor Wątek: Doprecyzowanie punktów checklisty  (Przeczytany 2375 razy)

aretto

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Doprecyzowanie punktów checklisty
« dnia: Styczeń 31, 2017, 21:49:18 »
OK 1. Sygnal na h4
OK 2. Sensowny sl
OK 3. Tp w oparciu o sl

?? 4. Chinkou span
Czy w tym punkcie obserwujemy chikou span na H4 i traktujemy ją jako filtr do podjęcia deycyzji?
Czy o to chodzi?

?? 5. Trend na h4 zgodny z sygnalem?
Sprawdzamy kolor, grubość i kierunek chmury?

?? 6. D1 nad kijun czy pod kijun?
Sprawdzamy, czy cena na D1 jest pod czy nad kinjun i to samo musi być na H4?
Jeśli jest to samo na D1 i H4 to mamy potwierdzenie sygnału na wejście w operację, tak?

?? 7. Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1
Jak to określać?

?? 8. Trend na d1 sygnal zgodny z trendem czy to korekta?
Sprawdzam trend na D1. Porównuję go z H4. JEśli h4 jest różny = korekta. Wtedy nie gram.
Jeśli Trend na D1 = trend na H4 => wtedy gram.
Zgadza się?

?? 9. Ostatnia formacja swiecowa na d1
Co robię z tą informacją?

ok 10. Jaka to moze byc fala?
ok 11. Ulozenie cykli w oparciu o formacje swiecowe

12. Rozpisanie mozliwych scenariuszy
Czy można rozwinąć ten punkt?

?? 13. Wsparcia opory na w1 i wsparcia opory na m1
W1 i D1?

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
Odp: Doprecyzowanie punktów checklisty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2017, 00:03:54 »
witam

?? 4. Chinkou span
Czy w tym punkcie obserwujemy chikou span na H4 i traktujemy ją jako filtr do podjęcia deycyzji?
Czy o to chodzi?
Tak, chinkou span nie jest tu filtrem ostatecznym, to znaczy takim, ktory moze mi zablokowac operacje ale lepiej mic go po swojej stronie.

?? 5. Trend na h4 zgodny z sygnalem?
Sprawdzamy kolor, grubość i kierunek chmury?

Nie, mozemy miec poczatek trendu spadkowego pomimo chmury niebieskiej.

?? 6. D1 nad kijun czy pod kijun?
Sprawdzamy, czy cena na D1 jest pod czy nad kinjun i to samo musi być na H4?
Jeśli jest to samo na D1 i H4 to mamy potwierdzenie sygnału na wejście w operację, tak?

Na d1 kijun jest decydujacy, pod nigdy nie kupuje nad nie sprzedaje, czasami lepiej poczekac na zamkniecie sie swiecy pod/nad, czesto cena chwilowo wyskakuje na druga strone.

?? 7. Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1
Jak to określać?
za pomoca zmodyfikowanego fibo

?? 8. Trend na d1 sygnal zgodny z trendem czy to korekta?
Sprawdzam trend na D1. Porównuję go z H4. JEśli h4 jest różny = korekta. Wtedy nie gram.
Jeśli Trend na D1 = trend na H4 => wtedy gram.
Zgadza się?
Jesli szukam trendu na d1 to nie interesuje mnie trend na h4, sa scisle zasady okreslenia trendu na d1, pracuje tylko z trendem

?? 9. Ostatnia formacja swiecowa na d1
Co robię z tą informacją?
Ta informacja to poczatek do wyliczania cykli i fal, wtedy widac taz jak na dloni czy jestesmy w impulsie czy korekcie

?? 13. Wsparcia opory na w1 i wsparcia opory na m1
W1 i D1?
gdzies na yutubach popelnilem na ten temat filmik

Seraf

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2017, 17:18:42 »
Co do pkt 8: chodzi o to ze jak mam sygnal na H4 to sprawdzam czy jest tez zgodny z trendem na D1?
Jesli tak to co w wypadku kiedy cena na D1 znajduje sie w chmurze?

I jeszcze pytanie o poziomy wsparcia/oporu rowniez dla sygnalu na H4- jesli mamy je na W1 i M1 to na D1 ich nie rysujemy?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 18:57:57 wysłana przez Seraf »

aretto

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2017, 20:49:25 »
W kwestii filmiku o wsparciach znalazłem to z 2013 roku:
https://www.youtube.com/watch?v=gJLR5LHwSm8

Karol83pl

• Jestem nowy i się udzielam
  • Jr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2017, 18:21:02 »
Witam Greg

Również chciałbym poprosić o wyjaśnienie kilku podpunktów check listy

1. Sygnał na H4
 Z tego co zrozumiałem to tak naprawdę sygnał na H4 jest ostatnią rzeczą na jaką czekamy po określeniu kierunku w jakim będziemy inwestować, czy zatem chodzi tu o każdy sygnał ?. Chodzi mi o sytuację, w której mamy wyznaczoną falę N spadkową, cykle nam się zgadzają, pierwszy impuls spadkowy wychodzi z chmury na D1 robi korektę do kijun już pod chmurą ładnie się odbija dając sygnał końca korekty i początku drugiego impulsu spadkowego i w tym momencie na H4 pojawia nam się słaby sygnał martwego krzyża nad chmurą, czy to w takim wypadku wchodzimy na taki sygnał czy czekamy aż na H4 cena zamknie się pod chmurą. Czy wybieramy tylko silne sygnały na H4. ?

3. TP w oparciu i SL

Mówił Pan na jednym z filmów, że sensownie jest wchodzić jeżeli cena przed dotarciem do ważnego S/R pozwoli nam na przestawienie SL na BE czyli odległość wejścia do S/R jest równa bądź wieksza od 2TP na siatce fibo. Czy w takich sytuacjach naszym TP będzie poziom S/R ? czy mimo wszystko zawsze dajemy szanse cenie na dotarcie do 4TP ?

5. Trend na H4 zgodny z sygnałem

Tutaj podobnie jak w pytaniu 1, czy tutaj chodzi o to, że jak mamy zamiar kupować to czekamy aż na H4 cena będzie nad chmurą czyli w trendzie wzrostowym i tutaj łapiemy pierwszy sygnał i odwrotnie jak mamy zamiar sprzedawać ?

7. Wejście TP i SL w odniesieniu do innych linii na D1

Czy tutaj chodzi o wchodzenie w transakcje w momencie jak cena ma na swojej drodze linie ichimoku na D1. Np jeżeli łapiemy impuls spadkowy w trendzie wzrostowym nad chmurą wzrostową, to TP będzie SSA na D1 a SL kijun na D1?

Jeszcze dwa pytania z poza check listy

A) Czy wchodzisz w operacje jeżeli na D1 widać wyraźnie impuls i korektę ale nie zgadzają się cykle ?
B) Czy wchodzisz na sygnały odbicia ceny od chmury na H4 ? czy czekasz aż pojawi się krzyż badź sygnał 3 linii?

Wiem, że te pytania się już pojawiały ale chcę mieć pewność, że poprawnie interpretuję podpunkty z check listy

Pozdrawiam

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2017, 10:36:35 »
1.   Sygnał na H4
 Z tego co zrozumiałem to tak naprawdę sygnał na H4 jest ostatnią rzeczą na jaką czekamy po określeniu kierunku w jakim będziemy inwestować, czy zatem chodzi tu o każdy sygnał ?. Chodzi mi o sytuację, w której mamy wyznaczoną falę N spadkową, cykle nam się zgadzają, pierwszy impuls spadkowy wychodzi z chmury na D1 robi korektę do kijun już pod chmurą ładnie się odbija dając sygnał końca korekty i początku drugiego impulsu spadkowego i w tym momencie na H4 pojawia nam się słaby sygnał martwego krzyża nad chmurą, czy to w takim wypadku wchodzimy na taki sygnał czy czekamy aż na H4 cena zamknie się pod chmurą. Czy wybieramy tylko silne sygnały na H4. ?

Wszystko zalezy od zalozen, ktore przyjmuje do handu. Interesuje mnie praca na trendzie czy na korekcie, czy i na trendzie i na korekcie? Korekta to nie zawsze ladny ruch w przeciwna strone do impulsu, czasami jest to dluzszy okres konsolidacji i wchodzenie w operacje na wszystkie sygnaly nie zawsze wychodzi na dobre. Rzecz druga jesli jestem nad chmura na h4 to znaczy ze jestem nad kijunem na d1, jesli mamy sie trzymac check listy to....
2.   TP w oparciu i SL

Mówił Pan na jednym z filmów, że sensownie jest wchodzić jeżeli cena przed dotarciem do ważnego S/R pozwoli nam na przestawienie SL na BE czyli odległość wejścia do S/R jest równa bądź wieksza od 2TP na siatce fibo. Czy w takich sytuacjach naszym TP będzie poziom S/R ? czy mimo wszystko zawsze dajemy szanse cenie na dotarcie do 4TP ?

Linie ichimoku z wyzszych tf’ow S/Ry czy Tpfity to sa miejsca gdzie cena MOZE zareagowac i zmienic kierunek ruchu. Moge sobie zalozyc ze cena powina dojsc do jakiegos tam targetu zalozyc SL i TP oraz wylaczyc komuter, wynik bardzo prosty albo sl albo tp, ale jezeli wiem ze po drodze do mojego targetu sa miejsca na wykresie: poziome: to linie o ktorych pisalem, pionowe: to jakies wiesci ekonomiczne danej monety to mam dwa wyjscia, albo siedze przed monitorem i patrze jak cena reaguje albo przestawiam SL na BE by w razie czego przynajmniej stratnym nie byc. Jak sie orienutjemy ze cena zareagowala dobrze albo zle? Tlumaczylem na tjs, bylo takie pytanie. Jesli reaguje dobrze to czekamy na dojscie do nastepnej linii ichimoku z wyzszego Tfu lub S/Ra lub targetu, i znow.....

5. Trend na H4 zgodny z sygnałem

Tutaj podobnie jak w pytaniu 1, czy tutaj chodzi o to, że jak mamy zamiar kupować to czekamy aż na H4 cena będzie nad chmurą czyli w trendzie wzrostowym i tutaj łapiemy pierwszy sygnał i odwrotnie jak mamy zamiar sprzedawać ?

Trzeba zdefiniowac trend, co to znaczy ze jestesmy w trendzie na h4? Tlumaczylem to juz w ebooku. Jak wiem ze jestem np w trendzie spadkowym na h4 to przechodze na D1 i patrze czy trend spadkowy na h4 to kontynuacja ipulsu w trendzie spadkowym na d1 czy cos co moze byc korekta lub pierwszym impulsem spadkowym. Tylko w pierwszym przypadku (kontynuacja impulsu) mam przewage nad rynkiem, w pozostalych przypadkach mam 50 na 50.

7. Wejście TP i SL w odniesieniu do innych linii na D1

Czy tutaj chodzi o wchodzenie w transakcje w momencie jak cena ma na swojej drodze linie ichimoku na D1. Np jeżeli łapiemy impuls spadkowy w trendzie wzrostowym nad chmurą wzrostową, to TP będzie SSA na D1 a SL kijun na D1?
Jak tlumaczylem powyzej, to nie sa moje Tpfity tylko linie na ktore musze uwazac gdy cena tam dojdzie i popatrzec jak na te linie zareaguje. Oczywiscie jesli moim sygnalem bedzie zamkniecie sie ceny pod linia kijun nad chmura to tp sensowny bedzie ssa.

A)   Czy wchodzisz w operacje jeżeli na D1 widać wyraźnie impuls i korektę ale nie zgadzają się cykle ?
To zalezy, cykle to nie tylko sztywne cyfry 9, 17, 26 to czas trwania jakiegos wydarzenia na wykresie (np czas impulsu), teaz naszym zadaniem jest zdefiniowanie czasu potrzebnego na reakcje na to wydarzenie (np kontynuacji impulsu lub jak kto woli drugiego impulsu).
B)   Czy wchodzisz na sygnały odbicia ceny od chmury na H4 ? czy czekasz aż pojawi się krzyż badź sygnał 3 linii?
Jesli masz dobrze rozrysowane fale i cykle to z jakiego sygnalu skorzystasz jest najmniej istotne.
Pozdrawiam
Greg

Karol83pl

• Jestem nowy i się udzielam
  • Jr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2017, 14:46:44 »
Super dziękuję za szybką odpowiedź Greg :)