Autor Wątek: Kilka pytan jako nowy w Ichimoku  (Przeczytany 930 razy)

Durzoblint

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Kilka pytan jako nowy w Ichimoku
« dnia: Marzec 13, 2018, 09:19:59 »
Witam odrazu zaznacze ze dopiero zaczynam przygode z Ichimoku a dokladnie jezeli chodzi o strategie oparta na zaleceniach Pana  Grzegorza, na obecna chwile jeszcze nie zaglebialem sie w fale hossody oraz w cykle ( jeszcze je poznaje oraz zeby dokladnie je zastosowac ) ale jak sam Pan Grzegorz mowi sama strategia wejsc oraz money menegment powinnien wystarczyc na poczatek. No ale patrzac na moje zalozone trade-y na koncie demo cos hmm chyba robie nie tak a wiec prosze o porade gdyz uwazam ze jezeli wiekszosc zarabia na tej strategii to problem jest w moim dzialaniu a nie strategii  ;D no ale do rzeczy o to dokladny opis moich dzialan oraz przyklad na obrazku gdzie wchodzilem gdzie ustawilem SL oraz TP pozycje mialem prowadzic jak zaleca Pan Grzegorz no ale do prowadzenia pozycji nie dotarłem ale do rzeczy :) :

1. Znajduje punkt wejscia na wykresie H4
2. Sprawdzam poziom SL oraz TP 
3. SPrawdzam wykres D1 zeby zobaczyc czy linia KinJun zostala przecieta a swieca zamknela sie nad nia
 * teraz pytanie czy Jezeli swieca przeciela tylko linie Kinjun mozna mowic o potwierdzeniu do wejscia w Trade czy nie ?? ( mowiac o przecieciu mowie o zamknieciu sie body swiecy a nie po knocie ) czy tez czekac jak calkowicie nowa swieca zostanie utworzona ponad kinjunem lub tez pod zalezy czy gramy an spadek czy na wzrost
* Czy zamkniecie nad Kinjunem czy tez przeciecie na D1 w chmurze jest prawidlowe czy nie bierzemy tego pod uwage ??

* Jezeli istnieje sygnal na H4 ale na D1 musze czekac jeszcze jedzien dzien zeby cena zamknela sie powyzje/ponizej Kinjuna to czy dalej wchodze na ten sygnal mimo duzych wzrostow/spadkow czy tez czekam na kolejny sygnal typu krzyz czy sygnal 3 lini ??
* Jezeli gram na ten sygnal mimo wzrosto/spadkow to czy SL ustawiam pod chmura obecnej swieczki czy tez swieczki w ktorym powstal sygnal ??

4. Wyznaczam poziomy S/R na MN Weekly za pomoca Chikou Span w celu wyznaczenia gdzie cena moze sie odbijac

5. Wystawiam Trade z SL adekwatnym do typu wejscia

6. obserwuje jak mnie rynek wycina na SL :D

Najczesciej co sie dzialo to gralem na wyjscie z chmury bardzoe czesto na H4 bylo to wyjscie z chmury slabsze czyli naprzyklad zlecenie Buy na wyjscie z chmury spadkowej lub zlecenie sell na wyjscie z chmury zwrostowej ale na D1 swieczka przecial Kinjun lub byla nad/pod kinjunem zgodnie z zalozeniem a nastepnie Rynek wracal do chmury i wycunal SL ktory byl ustawiony na przeciwnej lini chmury lub troche nad chmura  :-\

Jakies porady Panowie/Panie ??

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
Odp: Kilka pytan jako nowy w Ichimoku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2018, 13:50:54 »
Podpinam się pod prosbe bo mam ten sam problem

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2018, 14:30:40 »
A i zauwzylem ze chyba lepsza skutecznosc miałbym gdybym gral odwrotnie do sygnalow. Juz drugi dzien siedzę na zlocie i znowu do chmury echh

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2018, 15:19:21 »
Znalazłem tutaj na forum taki filmik; https://www.youtube.com/watch?v=M5l27yTtHZM    18 min.
Na obrazku jest wskaźnik kanał Donchiana o wartości 26.
Jeżeli dodamy ten kanał do wykresu to otrzymamy High i Low z okresu poprzedniego i mamy gotowy produkt który możemy połączyć z Ichimoku Hosody 9,26,52.
Im dłuższe  High i Low tym mocniejszy jest opór lub wsparcie.
Trzeba samemu to wypróbować i zrozumieć :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 15:32:37 wysłana przez Piotr »

gronki

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2018, 15:37:23 »
Z wlasnego doświadczenia.  Zostaw może h4 na razie. Graj tylko na d1. Naucz się cierpliwości i wyłapywania odpowiednich momentów do wejścia. Po kilku miesiącach wejdź na h4 jak za nudno na d1. Ja tak zrobiłem.  Ostatecznie pozostałe na d1 z braku czasu co za tym idę obserwacji h4.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2018, 16:41:15 »
No i z jakim skutkiem gronki? Smiem twierdzić ze samo ichimoku to za malo by sykcesywnie zarabiac. Potrzebny jest wolumen

Durzoblint

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2018, 19:37:52 »
Hmmm sadze Panowie ze samo Ichimoku spokojnie wystarczy tym bardziej ze Grzegorz stosuja ta strategie i zarabia na niej a wiec sadze ze gdzies my tutaj robimy jakis blad :) a przynajmniej ja :P a jezeli w tych punktach co rozpisalem bledu nie ma to najwidoczniej taki jest rynek i brak doswiadczenia z strategia oraz konkretnymi intrumentami finansowymi bo nie mozna zapomniec ze kazdy instrument ma swoje zachowania i cechy i chodzi tak jak lubi :) Tez trzeba pamietac ze strategia rozpisana jest w taki sposob ze R:R spokojnie powinno pokryc straty a dac nawet zysk :)

Z wlasnego doświadczenia.  Zostaw może h4 na razie. Graj tylko na d1. Naucz się cierpliwości i wyłapywania odpowiednich momentów do wejścia. Po kilku miesiącach wejdź na h4 jak za nudno na d1. Ja tak zrobiłem.  Ostatecznie pozostałe na d1 z braku czasu co za tym idę obserwacji h4.

Co do D1 to tak rozwazalem takie rozwiazanie zeby grac na wyzszym interwale ale stosunek zarobku do czasu hmm troche marny, gdyz prowadzenie pozycji do TP zajmuje  minimum miesiac

Znalazłem tutaj na forum taki filmik; https://www.youtube.com/watch?v=M5l27yTtHZM    18 min.
Na obrazku jest wskaźnik kanał Donchiana o wartości 26.
Jeżeli dodamy ten kanał do wykresu to otrzymamy High i Low z okresu poprzedniego i mamy gotowy produkt który możemy połączyć z Ichimoku Hosody 9,26,52.
Im dłuższe  High i Low tym mocniejszy jest opór lub wsparcie.
Trzeba samemu to wypróbować i zrozumieć :)

Dzieki Piotr sprawdze zobacze ale jak cos to ja polecam od siebie zainteresowac sie Clusterami Fibo bo wyznaczaja naprawde silne wsparcia i opory ale tak jak mowie narazie nie kombinuje i przegladam dokladnie strategie Grzegorza bo jak ktos gra i ugrywa to wiecej nie potrzeba dodawac :)

Durzoblint

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2018, 19:40:41 »
A swoja droga widze wyjscie z chmury na NZDUSD czekam na zamkniecie dnia w celu potwierdzenia na D1 :D

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2018, 19:53:24 »
Ze strategią Ichimoku jestem związany dobrych parę lat.
Nigdy nie stosowałem sztywnych zasad opisywanych w wątkach,  H4 ustawienia takie,  D1 ustawienia takie. Złoty krzyż to mam wejść lub wyjść.
Stosuje inne zasady i podejście niż pozostali. Nie uczyłem się od Grzegorza M.
Są to moje zasady i spostrzeżenia dotyczące strategii Ichimoku. Dlatego pojęcie konserwatywne podejście jest mi bardzo obce.
Wolę eksperymentować dowolnie z tą strategią. Nie trzymać się sztywnych zasad.
Wiem że moje podejście jest inne. Ale takie wypracowałem.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2018, 20:25:03 »
Nie no nie powiem, że strategia Pana Grzegorza jest obiecująca a najmocniejszą jej stroną jest R:R.
Reszta wg mnie ma mniejsze znaczenie. Wystarczy wchodzić wg R:R 1:4 i na dłuższą metę się opłaci.
Straty będą. Mnie dzisiaj na złocie przewieźli ale też mój błąd, że nie popatrzyłem na swiece h4 które robiły knoty i zlekcewazyłem to. Teraz złoto idzie ładnie, ale górą.  Jest sygnał, ale wg zasada Pana Grzegorza nie do wejścia.

Durzoblint

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2018, 21:08:06 »
Ze strategią Ichimoku jestem związany dobrych parę lat.
Nigdy nie stosowałem sztywnych zasad opisywanych w wątkach,  H4 ustawienia takie,  D1 ustawienia takie. Złoty krzyż to mam wejść lub wyjść.
Stosuje inne zasady i podejście niż pozostali. Nie uczyłem się od Grzegorza M.
Są to moje zasady i spostrzeżenia dotyczące strategii Ichimoku. Dlatego pojęcie konserwatywne podejście jest mi bardzo obce.
Wolę eksperymentować dowolnie z tą strategią. Nie trzymać się sztywnych zasad.
Wiem że moje podejście jest inne. Ale takie wypracowałem.

Piotr i bardzo dobrze sam jestem juz kilka lat na rynkach i dobrze rozumiem o co Ci chodzi tym bardziej ze dzieki eksperymentowaniu oraz wyznaczania innych zmiennych czy laczenia ze soba strategii ulepszamy ja pod swoj styl tradingu i owszem na rynkach nie ma sztywnych zasad tym bardziej ze rynki lubia sie zmieniac jedyna chyba sztywna zasada jest nie ruszania SL

TraderX

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2018, 21:48:17 »
Witam z tego co słyszałem na jakimś wykładzie pan Grzegorz nie ustawia SL jak ja go zrozumiałem to ma w głowie SL bo czasami tak jest ze cena dochodzi do SL ale zaraz zawraca a nas już nie ma na rynku może on przechodzi na m5-15 i obserwuje tego nie wiem , jeszcze jedno myślę że ważny jest też broker bez świeczek niedzielnych do wyznaczania fal bo o cyklach to nawet nie ma co wspominać . Jeszcze mam jedno np. dzisiaj u brokera XTB mamy sygnał na D1 złoty krzyż a u brokera bez świeczek niedzielnych jeszcze nie ma tego sygnału na EUR/USD i tutaj też jest pies pogrzebany bo tak samo jest na h4 .Jeżeli robimy analizę u brokera bez świeczek niedzielnych a szukamy sygnałów u brokera z świeczkami to są różne wykresy

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2018, 22:35:55 »
Witam odrazu zaznacze ze dopiero zaczynam przygode z Ichimoku a dokladnie jezeli chodzi o strategie oparta na zaleceniach Pana  Grzegorza, na obecna chwile jeszcze nie zaglebialem sie w fale hossody oraz w cykle ( jeszcze je poznaje oraz zeby dokladnie je zastosowac ) ale jak sam Pan Grzegorz mowi sama strategia wejsc oraz money menegment powinnien wystarczyc na poczatek. No ale patrzac na moje zalozone trade-y na koncie demo cos hmm chyba robie nie tak a wiec prosze o porade gdyz uwazam ze jezeli wiekszosc zarabia na tej strategii to problem jest w moim dzialaniu a nie strategii  ;D no ale do rzeczy o to dokladny opis moich dzialan oraz przyklad na obrazku gdzie wchodzilem gdzie ustawilem SL oraz TP pozycje mialem prowadzic jak zaleca Pan Grzegorz no ale do prowadzenia pozycji nie dotarłem ale do rzeczy :) :

1. Znajduje punkt wejscia na wykresie H4
2. Sprawdzam poziom SL oraz TP 
3. SPrawdzam wykres D1 zeby zobaczyc czy linia KinJun zostala przecieta a swieca zamknela sie nad nia
 * teraz pytanie czy Jezeli swieca przeciela tylko linie Kinjun mozna mowic o potwierdzeniu do wejscia w Trade czy nie ?? ( mowiac o przecieciu mowie o zamknieciu sie body swiecy a nie po knocie ) czy tez czekac jak calkowicie nowa swieca zostanie utworzona ponad kinjunem lub tez pod zalezy czy gramy an spadek czy na wzrost
* Czy zamkniecie nad Kinjunem czy tez przeciecie na D1 w chmurze jest prawidlowe czy nie bierzemy tego pod uwage ??

* Jezeli istnieje sygnal na H4 ale na D1 musze czekac jeszcze jedzien dzien zeby cena zamknela sie powyzje/ponizej Kinjuna to czy dalej wchodze na ten sygnal mimo duzych wzrostow/spadkow czy tez czekam na kolejny sygnal typu krzyz czy sygnal 3 lini ??
* Jezeli gram na ten sygnal mimo wzrosto/spadkow to czy SL ustawiam pod chmura obecnej swieczki czy tez swieczki w ktorym powstal sygnal ??

4. Wyznaczam poziomy S/R na MN Weekly za pomoca Chikou Span w celu wyznaczenia gdzie cena moze sie odbijac

5. Wystawiam Trade z SL adekwatnym do typu wejscia

6. obserwuje jak mnie rynek wycina na SL :D

Najczesciej co sie dzialo to gralem na wyjscie z chmury bardzoe czesto na H4 bylo to wyjscie z chmury slabsze czyli naprzyklad zlecenie Buy na wyjscie z chmury spadkowej lub zlecenie sell na wyjscie z chmury zwrostowej ale na D1 swieczka przecial Kinjun lub byla nad/pod kinjunem zgodnie z zalozeniem a nastepnie Rynek wracal do chmury i wycunal SL ktory byl ustawiony na przeciwnej lini chmury lub troche nad chmura  :-\

Jakies porady Panowie/Panie ??

Porady, jasne:)
Traktuj linie Ichimoku jako wsparcia i opory, na obrazku masz przykład, niebieska fala i jej targety, czyli cena przebija Kijun i retestuje Kijun. Fala czerwona, cena przebija chmurę i retestuje chmurę. Targety się w tym przypadku nawet pokryły zaznaczyłem na żółto. Jeżeli jakaś para walutowa nie respektuje tych linii to znaczy że rządzi się innymi prawami.
Podsumowując, jeśli znajdziesz taka sytuacje na D1 to wtedy szukasz wejścia na H4, może być mniejszy SL w tym przypadku. SL i TP tak jak w kursie Grega.