Autor Wątek: PYTANIA  (Przeczytany 7179 razy)

Tomek Walko

• Administrator
  • Full Member
Odp: PYTANIA
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2017, 16:02:53 »
Sygnału brak, nie zapominaj o chikou.
Dream it. Wish it. Do it.

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2017, 07:07:15 »
i mamy rozwiązanie, tzn zaprzeczenie longów, idealne odbicie od kijun

Roch

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2017, 07:57:24 »
puki co tak ale jeszcze dzienna świeca się nie zamknęła ;)

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2017, 19:17:08 »
tak ładnie się rysuje zasięg na złocie w kierunku ziemi;) dzięki p. Grzegorzu za ciekawe materiały

Lolek

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 20, 2017, 19:42:25 »
popatrz gdzie są wsparcia dla gold i jaki kierunek ma TS obecnie

czuk

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2017, 20:19:58 »
Cześć
Patrząc na TS na wykresie Złota M1 cena otwarcia świeczki jest poniżej TS co daje do myślenia że potencjalne pójście ceny na południe jest możliwe. Zauważyłem także że cena lubi się " ślizgać " po kumo, aa taką sytuację również możemy zauważyć na wykresie M1 na złocie.
Pozdrawiam

Bary

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2017, 05:41:53 »
no i dylemat na edku, na h4 sygnał a na d1 jeszcze pod kijun...???

Sprawdzam to na testerze kiedy cena wychodzi gora z kumo, a na d1 ciagle jeszcze jest pod ks. Czesto ks z d1 zatrzymuje cene i ja odwraca. Po za tym, ze chs byl ciagle pod cena tak jak zaowazyl Tomek.

Tak jak Greg mowi, jesli cena jest pod ks na d1 to tylko sell, jesli nad to buy. Pozwoli Ci to uniknac wielu wejsc blednych. Wiem, ze tez i duzo uciela, ale wole szukac sygnalu "generala" niz uganiac sie na "kapralem"

Jesli zastosujesz na h4 ustawienia Grega, to zobaczylbys, ze cena idealnie doszla do ssb i zawrocila. Ustawienia 7,28,119 maja jeszcze jedna dodatkowa ceche, ssb na h4 to ks na d1 i od razu wiesz, czy cena zamknela sie lub nie na linii z d1.
pzdr

dudagracz20

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2017, 19:33:42 »
co z tym począć...? niby wreszcie chmura przeszyta ale czy świeczka nie za duża???hmm, troche duze stopy wchodzac teraz a dax może wszystko

yaroslav

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 28, 2017, 12:59:20 »
Witam jakiś czas temu była zmianka o książce która jest jeszcze opracowywana przez pasjonatów ichimoku z tego forum , zadałem pytanie i nie dostałem pełnej odpowiedzi kto może nabyć tę książkę i w jaki sposób . Jeżeli jestem na tej stroni zarejestrowany kupiłem kurs i ebook od pana G.Moskwy to mogę nabyć tę książkę bo chciałbym swoją wiedzę o ichimoku powiększać bo ciągle jest coś nowego w tym temacie , i dlaczego takich ludzi jak ja którzy zadają pytania się zbywa ?

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2017, 15:10:12 »
Nikt nie zbywa, prosze napisac do mnie na mail: btrader.ext@gmail.com

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 30, 2017, 22:20:29 »
Witam Was serdecznie,

Jestem początkującym w dziedzinie Ichimoku, ale pragnę podzielić się z Wami pewną projekcją i jednocześnie pytaniem.
Otóż, czy Tenkan może pełnić rolę wsparcia, bazy wypadowej?
Obserwuję od jakiegoś czasu złoto i zauważyłem, że na wykresie miesięcznym cena jest obecnie na Tenkan.
Lada dzień koniec miesiąca i tak myślę, że jeśli się zamknie powyżej Tenkan to może być to pewna koncepcja do zagrana L, zwłaszcza, że jesteśmy na krańcu chmury (SPAN A) i to daje Złotu potencjał do wzrostów (obstawiam przynajmniej 1400).
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
Damian

fxspider

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2017, 23:38:01 »
@dudagracz Dlaczego korzystasz z dodatkowych indykatorów? Jest gdzieś w internecie fajne wytłumaczenie jak się ma STOCH/RSI i inne. Wszystko jest w ICHI https://www.youtube.com/watch?v=M5l27yTtHZM

Roch

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2017, 19:45:47 »
Mam pytenie. Na ostatnim webinarze Greg mówiąc o zarządzaniu kapitałem opisuje to na przykładzie tradu na EUR/GBP, odnośnie sytuacji na D1 to wejście  było na korektę. Cena zamknęła się pod KJ, chikou było w bezpiecznej odległości od ceny i widzę że pokryło się to z formacją objęcia, która wystąpiła po 9 dniach od momentu zmiakny kierunku ruchu ceny. Czy dobrze rozumuję, że właśnie te czynniki + sygnał na H4 wpłynęły na decyzję o inwestycji na sell ? czy może jeszcze coś istotnego pojawiło się na wykresie ?

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 17, 2017, 23:17:07 »
Witam
Czy linia tenkan moze pełnić role oporu lub wsparcia oraz czy moze stanowić sygnał w przypadku jej przebicia lub odbicia przez cenę?

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 02, 2017, 14:00:01 »
Witajcie:)

Powiedzcie proszę jakie walory najlepiej współpracują z ichimoku. Wiem że pary z jenem ale czy tylko? Z góry dziękuję :)

royaljackfox

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 02, 2017, 18:17:30 »
Ja osobiście gram tylko na jenówkach, ewenualnie gbpusd lub eurusd audusd. w sumei bedzie 6-7 par, ale danego dnia oglądam tylko jedną. Kiedyś byłem na webinarze (ale nie bylo to u p.Moskwy)że ktoś grał na akcjach Ichimoku i dobrze działało na TESCO i niemieckich obligacjach. Ale to raczej piszę jako ciekawostkę, mi wystarczą 3 jenowe pary i 3 z dolarem. Przy czym ja gram na m1/m15 więc w ciągu tygodnia obserwując jedną parę mam te 3-5 setupów, jezeli grasz na H1/h4/d1+ to faktycznie rzadziej pojawiają się wejścia i obserwujes więcej par. Dużo zalezy od tego jakm typem tradera jesteś

Lukas_welder

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 05, 2017, 14:31:06 »
Witam  czy można prosić o info lub link do indykatorów świecowych dokładnie tych samych które Greg używa ?

fxspider

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2017, 00:01:49 »
Panie Grzegorzu, czy w ICHI da się rozpoznać słabość i siłe rynku ? Jeśli tak, to jak to zrobić ?

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:19:23 »
Panie Grzegorzu, czy w ICHI da się rozpoznać słabość i siłe rynku ? Jeśli tak, to jak to zrobić ?

Jesli ma Pan na mysli sile trendu to oczywiscie dzieki chikou span,  jeli jest oddalony 26 okresow od swiecy to mamy silny trend, im mniej okresow tym slabszy trend.

Kubek Zgubek

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 15, 2017, 00:24:56 »
Witam, chyba coś nie zrozumiałem, przecież chikou span, jest zawsze oddalone o 26 okresów od aktualnej świecy, wynika to z budowy wskaźnika, i nie ma szans się do niej zbliżyć.  :-\  Może chodzi o linnię: senkou span A.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 00:38:37 wysłana przez Kubek Zgubek »

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:21:04 »
Witam, chyba coś nie zrozumiałem, przecież chikou span, jest zawsze oddalone o 26 okresów od aktualnej świecy, wynika to z budowy wskaźnika, i nie ma szans się do niej zbliżyć.  :-\  Może chodzi o linnię: senkou span A.

yaroslav

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 15, 2017, 21:52:57 »
Ale ja coś z tego nie rozumiem przecież każdego dnia chikou span jest oddalony o 26 okresów a ten okres 19 to był wcześniejszy i jakbyśmy w tym dniu zmierzyli to też byłby oddalony o 26 a nie 19 okresów

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 15, 2017, 22:07:12 »
też tego nie rozumiem :(

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:44:53 »
Myslcie jak programatorzy automatow, jak mozesz powiedziec jezykiem maszyny ze trend jest silny albo slaby??
Jesli chinkou span jest oddalony od PIERWSZEJ SWIECY KTORA MA PO DRODZE (NIE TEJ NA PODSTAWIE KTOREJ JEST TWORZONY) powyzej 20 okresow to jest to trend silny, im mniej okresow pomiedzy chinkou span a pierwsza swieca ktora spotyka po drodze tym trend jest slabszy.
Musimy rozroznic sposob w jaki sie tworzy chinkou span od odleglosci OD PIERWSZEJ SWIECY.

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2017, 09:51:15 »
chinkou span przecina cene i zaczynamuy od poczatku w druga strone, znow odleglosc jest 26 okresow czyli mamy trend wzrostowy silny potem coraz mniej okresow do pierwszej swiecy.....

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:05:32 »
dobra, kumam o co chodzi.
jeszcze pytanie, czy da się przewidzieć siłę nadchodzącego trendu?

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:18:40 »
i wnioskuję, ze aby to zobaczyć wyraźniej trzeba zejść na nizsze interwały? m5-m15

Greg68E

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:29:01 »
dobra, kumam o co chodzi.
jeszcze pytanie, czy da się przewidzieć siłę nadchodzącego trendu?
Na podstawie teorii fal, zobacz jak zachowuje sie chinkou span przy fali N a jak przy fali V, P lub Y

mialem pod reka m5 wiec przyklad na m5, ale to samo rozumowanie odnosi sie do wszystkich tf'ow

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:35:21 »
szkoda tylko ze na wyzszych interwalach ciezko znaleźć sygnały  :(

Damian

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 16, 2017, 10:53:27 »
Panie Grzegorzu,

Czy mozemy tradeować tak - mam sygnał, dajmy na to przecięcie ks z ts (ale nie wchodzę).
Czekam. Cena przechodzi chmurę i dopiero jak najblizsza swieca jest oddalona o co najmniej 20 okresów od chikou  wchodzę w pozycję?