Autor Wątek: Chmura  (Przeczytany 1021 razy)

woyti

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Chmura
« dnia: Kwiecień 25, 2017, 05:56:26 »
Prezentacja Pana Grzegorza na TJS była rzeczywiście świetna. Przerobiłem już dosyć dawno kurs Advanced, ale to co powiedział Pan Grzegorz o liniach Tenkan i Kijun pozwoliło mi lepiej zrozumieć dlaczego są tak ważne. Chodzi mi  o to, że służą one do obsewacji poszczególnych grup inwestorów i że np. jeżeli cena jest ponad linią Kijun, to większość kupujących jest zadowolona (zależy to od rozkładu wolumenu, ale generalnie można się zgodzć, że przy w miarę równych obrotach na świecach tak jest).

Natomiast zastanawia mnie przesunięcie Chmury do przodu o 26 świec. Pan Grzegorz powiedział, że Hosodzie głównie chodziło o to, żeby nie zaciemniać wykresu. Ale jeżeli tylko o to chodziło, to powinno się patrzeć na prawy skrajny koniec Chmury przy analizie (np. stopach), a nie na Chmurę nad ostatnią (zamkniętą) świecą. Chmura nad ostatnią świecą pokazuje co robili inwestorzy 26 świec temu. Jak to więc jest z tą Chmurą?

A tak przy okazji - czy Pan używa wykresu 5-dniowego (bez świecy niedzielnej)?

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Chmura
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:56:39 »
Odnośnie chmury to z tego co mi wiadomo to jest to 52 okresy do tyłu podzielone przez 2 dla tego wychodzi 26 okresów do przodu.