Autor Wątek: Scenariusze  (Przeczytany 11173 razy)

Coder

• Gość
Odp: Scenariusze
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 28, 2018, 20:11:52 »
Rozrysowałem scenariusz na CADJPY. Na D1 początek fali którą wyznaczyłem został potwierdzony 26 okresów wcześniej. Na H4 świeca zamknęła się nad chmurą wzrostową na koniec tygodnia handlowego. Zobaczymy gdzie będzie otwarcie w poniedziałek ale scenariusz wydaje mi się dosyć sensowny.
Jedynie z czym mam problem to kierunek linii Tenkan na H4.
Dodam, że jestem początkujący i w sumie to mój pierwszy rozpisany scenariusz :)

Witaj, w sytuacji gdy nie jestes pewien sytuacji na 1D/4H zagladnij na 1W. Popatrz na zdjecie nizej, moim zdaniem mamy piekny sygnal na 4H na wejscie na krotka, potwierdzony na 1W, 1D nie jest do konca przekonujace, ale w tym wypadku odbicie od SSB na 1W dla mnie jest mocnym sygnalem, pojawiajaca sie w oddali chmura spadkowa oraz samo to, ze mielismy wyjscie z chmury i przetestowalismy ja ponownie.
Tym bardziej, ze wiekszosc par z kanadyjczykiem jest w trendzie spadkowym.
Popatrz rowniez ze 2 target na 1W pokrywa sie z ostatnim targetem na 1D.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2018, 20:16:33 wysłana przez Coder »

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 28, 2018, 20:40:56 »
Twoja analiza ma jak najbardziej sens. Nawiązując do Twojej wiadomości prywatnej, to oczywiście wiem, że są dłuższe cykle niż 26 dniowe, jednak w tym przypadku wziąłem pod uwagę ten cykl a nie 42 dniowy, który również zauważyłem. Dodatkowe jak dla mnie na D1 wyrysowała się bardzo mocna formacja na wzrosty, którą zaznaczyłem na zdjęciu poniżej. Dodatkowo 42 świeca również była świecą wzrostową, jednak została zanegowana.

W tym scenariuszu nie brałem pod uwagę innych interwałów jak D1 i H4 oraz nie zwracałem uwagi na zachowanie innych par walutowych.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 01, 2018, 21:34:30 »
Witam ponownie. Wszedłem z pozycją z opisywaną przeze mnie kilka dni temu operacje, gdzie scenariuszem była fala N wzrostowa. Generalnie rynek poszedł z zakładanym przeze mnie kierunku, jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Jak widać na załączonym obrazku, pojawiły się dwa cykle 26 dniowe na interwale D1. Czy mimo tego, że obecne wzrostu nie dotarły do poziomu sprzed 52 dni, czy można taką sytuację zainterpretować jako falę V? Cena obecnie balansuje na oporze z W1 i zastanawiam się jak tą pozycję poprowadzić.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 02, 2018, 08:08:09 »
Witam ponownie. Wszedłem z pozycją z opisywaną przeze mnie kilka dni temu operacje, gdzie scenariuszem była fala N wzrostowa. Generalnie rynek poszedł z zakładanym przeze mnie kierunku, jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Jak widać na załączonym obrazku, pojawiły się dwa cykle 26 dniowe na interwale D1. Czy mimo tego, że obecne wzrostu nie dotarły do poziomu sprzed 52 dni, czy można taką sytuację zainterpretować jako falę V? Cena obecnie balansuje na oporze z W1 i zastanawiam się jak tą pozycję poprowadzić.

Duże fale składają się z małych fal wiec to może być fala V. Moim zdaniem na H4 zasięgi małych fal się zrealizowały, rozrysowałem ostatnie dwie małe fale które powstały po zmianie kierunku przez cenę. Osobiście trzymam się zasady przebicie i retest jednej z linii Ichimoku niezależnie od TF, jak jest retest potwierdzony formacją świecową to powstaje kolejny impuls.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:17:06 »
Widzę, że masz ustawienia oryginalne na H4, przez co sytuacja wygląda zdecydowanie jaśniej w tym przypadku niż na ustawieniach Grega.

Mam natomiast pytanie odnośnie tej drugiej fali. Jak widać na zdjęciu, punkt C znajduje się poniżej punktu A, więc nie za bardzo jest to fala N. Wiem, że zasięgi się zgadzają, jednak teraz jest łatwiej, gdyż wiemy już gdzie cena doszła. Czy w swoim tradingu korzystasz z zasięgów w tego typu falach?

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:44:13 »
Widzę, że masz ustawienia oryginalne na H4, przez co sytuacja wygląda zdecydowanie jaśniej w tym przypadku niż na ustawieniach Grega.

Mam natomiast pytanie odnośnie tej drugiej fali. Jak widać na zdjęciu, punkt C znajduje się poniżej punktu A, więc nie za bardzo jest to fala N. Wiem, że zasięgi się zgadzają, jednak teraz jest łatwiej, gdyż wiemy już gdzie cena doszła. Czy w swoim tradingu korzystasz z zasięgów w tego typu falach?

OK, masz rację że nie powinna ale ten długi cień jest prawdopodobnie wynikiem wycinania SL. Wyznacz fale po zamknięciach świec a wyjdzie podobnie z zasięgiem. Czasami korzystam z takich sytuacji oczywiście, udany retest zwiastuje kontynuację i tego się trzymam.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:59:08 »
Wklejam mój scenariusz na parze USDCHF. Na wykresie dziennym (Hosoda) cena przebiła Kijun po czy został on zretestowasny. Według cykli w poniedziałek będzie 17 świeca, jednak biorąc pod uwagę ich niedokładność, zakładam, że mamy już wyznaczoną falę ABC.

Na H4 (Grzegorz Moskwa) cena odbiła się od SSB i wyszła z chmury spadkowej. Osobiście będę czekał na jej reakcję odnośnie lini Kijun i konkretny sygnał na tym interwale.

Na D1 rynek w ostatnim czasie znajdował się w konsolidacji i myślę, że jest szansa na ruch w dół.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 04, 2018, 23:16:40 »
Jeszcze jeden scenariusz na CL-OIL. Na D1 mieliśmy przebicie Kijun i retest tej lini. Impuls i korekta trwały ok. 17 dni i zakładany scenariusz to spadki.

Na H4 cena wyszła z chmury spadkowej po czym zrobiła retest do chmury. W tym przypadku sygnał wyjścia z chmury jest spóźniony, poczekałbym w takim razie na sygnał 3 linii, ewentualnie krzyż smierci pod chmurą o ile wcześniej Tenkan przebije Kijun i stworzy Złoty Krzyż.

Jakieś spostrzeżenia odnośnie moich scenariusze. Może sami znaleźliście coś ciekawego na przyszły tydzień? Jak znajdę czas może uda mi się przeanalizować też inne pary.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 06, 2018, 13:13:42 »
Jeszcze jeden scenariusz na CL-OIL. Na D1 mieliśmy przebicie Kijun i retest tej lini. Impuls i korekta trwały ok. 17 dni i zakładany scenariusz to spadki.

Na H4 cena wyszła z chmury spadkowej po czym zrobiła retest do chmury. W tym przypadku sygnał wyjścia z chmury jest spóźniony, poczekałbym w takim razie na sygnał 3 linii, ewentualnie krzyż smierci pod chmurą o ile wcześniej Tenkan przebije Kijun i stworzy Złoty Krzyż.

Jakieś spostrzeżenia odnośnie moich scenariusze. Może sami znaleźliście coś ciekawego na przyszły tydzień? Jak znajdę czas może uda mi się przeanalizować też inne pary.

Hej

Po czym wnosisz, że "sygnał wyjścia z chmury jest spóźniony".
oraz "poczekałbym w takim razie na sygnał 3 linii, ewentualnie krzyż smierci pod chmurą o ile wcześniej Tenkan przebije Kijun i stworzy Złoty Krzyż."
Złoty Krzyż jest przy wzrostach więc coś tu brak logiki?

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 06, 2018, 16:20:05 »

Hej

Po czym wnosisz, że "sygnał wyjścia z chmury jest spóźniony".
oraz "poczekałbym w takim razie na sygnał 3 linii, ewentualnie krzyż smierci pod chmurą o ile wcześniej Tenkan przebije Kijun i stworzy Złoty Krzyż."
Złoty Krzyż jest przy wzrostach więc coś tu brak logiki?

Generalnie staram się wchodzić w rynek tylko i wyłącznie w momencie pojawienia się sygnału. Jeżeli sygnał wygenerowała świeczka powiedzmy sprzed 3 okresów to uznaję, że się spóźniłem. Staram się wyznaczać jasne zasady we własnym tradingu, pozwoli mi to ograniczyć wejścia w momencie gdzie sygnał był, lecz kilka okresów temu. Łamiąc tą zasadę mogę w przyszłości naginać ją jeszcze bardziej, więc u mnie sygnał jest wtedy, gdy jestem w stanie obserwować i reagować na bieżąco na wykresie.

Co do kwestii Martwego Krzyża, jak pewnie zauważyłeś na załączonym przeze mnie obrazku, linia Tenkan wędrowałą do góry i zbliżała się do Kijun. W związku z tym była duża szansa na słaby sygnał, jakim jest Złoty Krzyż pod chmurą spadkową. Obecnie na wykresie widać, że faktycznie tak się stało, jednak w związku z tym, że mój scenariusz jest spadkowy, oczekuję w tym momencie na Martwy Krzyż. Sytuacji gdzie jeden sygnał Krzyża pojawia się zaraz po wygenerowaniu poprzedniego jest na wykresie sporo, zaznaczyłem nawet jeden przykład w momencie konsolidacji na tym samym rynku. Dla mnie w tym momencie konkretnym sygnałem na wejście będzie Martwy Krzyż, wyjście z chmury mnie obecnie nie przekonuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2018, 16:24:12 wysłana przez koficzoplak »

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 08, 2018, 23:55:45 »
Wstawiam aktualizację scenariusza z 28 lipca na parze CADJPY.

Pozycję prowadzę na D1, gdyż SL wychodził sensowniejszy na tym interwale przy ustawieniach oryginalnych.
W dniu dzisiejszym cena odbiła się od Kijuna i stworzyła się fajna formacja na wzrosty, co pozwoliło mi pozostać w rynku. Dodatkowo zasięgi trzech fal, które wyznaczyłem na wykresie, nachodzą na siebie idealnie tuż przed miejscem gdzie mam wyznaczony TP4. Dzisiejsza świeca była 33 w cyklu, więc i w tej kwestii wszystko wydaje się zgadzać.

Zobaczymy czy trzy zasięgi nachodzące na siebie pozwolą cenie tam zawędrować :)

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 11, 2018, 18:38:44 »
Aby rozważać cykle Hosody należy przyjrzeć się wsparciom i oporom na danej parze walutowej. Przejście przez znaczące wsparcie lub opór może zapoczątkować może zapoczątkować pewien ruch który będziemy w przeszłości nazywać cyklem Hosody że tam cena dotarła w określonym czasie.
Ogólnie pisząc w Ichimoku wyznaczamy 5 elementów.
6 elementem o którym zapominamy jest grubość chmury
Połączenie tych wszystkich elementów w jedną całość może spowodować że wyznaczymy dobrze ruch ceny.
Opierając się tylko na jednym z elementów Ichimoku jesteśmy w dłuższym czasie skazani na porażkę.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:42:13 »
Aby rozważać cykle Hosody należy przyjrzeć się wsparciom i oporom na danej parze walutowej. Przejście przez znaczące wsparcie lub opór może zapoczątkować może zapoczątkować pewien ruch który będziemy w przeszłości nazywać cyklem Hosody że tam cena dotarła w określonym czasie.
Ogólnie pisząc w Ichimoku wyznaczamy 5 elementów.
6 elementem o którym zapominamy jest grubość chmury
Połączenie tych wszystkich elementów w jedną całość może spowodować że wyznaczymy dobrze ruch ceny.
Opierając się tylko na jednym z elementów Ichimoku jesteśmy w dłuższym czasie skazani na porażkę.

Zgadzam się z Tobą Piotrze w kwestii wsparć i oporów. Mój scenariusz na parze CADJPY D1 był pierwszym w moim wykonaniu i mimo, że wykonałem go niedawno, widzę jak duży błąd popełniłem. Po pierwsze założyłem, że skoro impuls trwał 17 dni to kontynuacja też tyle będzie trawała. Nie wziąłem w ogóle pod uwagę korekty i nie wliczyłem jej do moich cykli.
Największym błędem było natomiast poprowadzenie pozycji. Po 17 dniowym impulsie, cena doszła praktycznie w punkt jednego z zasięgów fali N (7 pipsów poniżej) 26 dnia. Cykle się zgadzały a cena wyraźnie zareagowała na tygodniowy opór (niebieska linia). Zamiast wyjść z pozycji z zyskiem, to zamknąłem ją na minusie po zamknięciu się świecy pod Kijun, gdyż skupiłem się na prowadzeniu pozycji względem przerobionego Fibo, nie zwracając uwagi na wyraźne sygnały na wykresie ;D

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:28:03 »
Scenariusz USDCAD z W1 rozrysowany na D1.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:52:32 »
Scenariusz USDCAD z W1 rozrysowany na D1.

Tak myślałem miro, że to ty wstawiałeś scenariusze na grupie na Faceboku 8)

Wstawię tą samą analizę, jednak na wykresie tygodniowym.

W tym przypadku wykres na W1 wskazuje na wzrosty w dłuższej perspektywie. Generalnie ładnie się to wszystko układa. Fala zielona trwała dokładnie 26 dni, niebieska 17 (wyszło 21 ale dla cyklu 17 dniowego Hosoda zakładał 13-21 dni) oraz w fali czerwonej obecnie impuls i korekta trwały 17 dni. Zakładam w tym przypadku, że kontynuacja powinna trwać 9 bądź 17 dni. Obstawiał bym cały cykl na 26 dni, jednak jest to wróżenie z fusów na chwilę obecną.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:56:51 »
Dodatkowo scenariusz na EURNZD na D1.

Rozpisałem sytuacje od końca 2017 roku. Od lutego 2018 mamy sytuację, że pojawia się fala V, gdzie drugie jej ramie jest jednocześnie impulsem fali N. Prawidłowość jest taka, że następująca fala N jest dłuższa od V (mieliśmy dwa razy V 17 dni i N 26 dni). Ostatnia V miała 33 dni, czyli dokładnie tyle co obecny impuls i korekta. Znaczy to tyle, że jeżeli cena pójdzie do góry to zachowamy tą prawidłowość, jedynie cykle się wydłużyły. Scenariusz oczywiście na wzrostu, zasięgi fal każdy może sobie zobaczyć u siebie na wykresie.

Swoją drogą dzięki miro za Twoje scenariusze na facebooku. Zmusiły mnie one do analizy rynku, mimo, iż chciałem odpocząć od wykresów dzisiaj ;)

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 12, 2018, 18:03:10 »
No dla mnie wakacje skończone, czas się zabrać do roboty ;)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 12, 2018, 22:40:13 »
No i bardzo dobrze, zawsze można się od siebie czegoś nauczyć robiąc analizy. Ja na pewno będę aktywny na forum i facebooku. :)

Kamil209b

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 14, 2018, 18:29:51 »
Witam,
Dopiero zaczynam przygodę choć już po kursie advanced. Mam parę pytań ale najpierw chciałbym sprawdzić czy odpowiedź nie jest gdzieś dostępna. O jakiej grupie na FB mówicie ?

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:02:54 »
Witam,
Dopiero zaczynam przygodę choć już po kursie advanced. Mam parę pytań ale najpierw chciałbym sprawdzić czy odpowiedź nie jest gdzieś dostępna. O jakiej grupie na FB mówicie ?

Grupa o której wspomniałem w tym temacie to Ichimoku System. Jest jeszcze inna do której należe a mianowicie Ichimoku group.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 17, 2018, 14:48:44 »
usdcad, dzienny. ostatni cykl 17 dniowy nie dał nam nowego high (a wręcz przeciwnie) wiec scenariusz spadkowy. o ile cena przebije chmurke.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:37:01 »
GPB/JPY

Chikou Span jako wyznacznik wsparć i oporów.

astra

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 18, 2018, 17:46:03 »
usdcad, dzienny. ostatni cykl 17 dniowy nie dał nam nowego high (a wręcz przeciwnie) wiec scenariusz spadkowy. o ile cena przebije chmurke.
Damian bardzo dobre znalezisko :-)

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 19, 2018, 13:54:39 »
Ponownie Chikou Span jako wyznacznik wsparć i oporów tym razem na zwykłym wykresie ( świecowym )
Dwie pary; GBP/USD oraz EUR/USD
Przejście ceny przez T/S na tygodniowym oraz pokonanie oporu na wykresie tygodniowym może zainicjować zmianę kierunku.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 19, 2018, 14:27:55 »
 Jeszcze jeden wykres dla tych którzy całkowicie inaczej podchodzą do Ichimoku tak jak Ja  :)
I nie stosują obowiązujących zasad  ;)
EUR/USD 25 pip wykres RB

grabster

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:25:55 »
..dla tych którzy całkowicie inaczej podchodzą do Ichimoku tak jak Ja  :)
I nie stosują obowiązujących zasad
Piotr rozwiń swoją myśl  8)
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:41:16 »
Co tu rozwijać.
Inne spojrzenie na Ichimoku; ustawienia, porównywanie wykresów między sobą, świecowych,  Renko, RB o różnych wartościach. Zwracanie uwagi na poszczególny składnik systemu Ichimoku na różnych wykresach.
Wszystko jest pokazane i opisane na stronach FF oraz YT. Czyli zwracam się do osób które trochę inaczej paczą na Ichi  niż pozostała część.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:26:37 »
Skoro Chikou Span jest wykresem liniowym to można sobie pozwolić na taką interpretację ?
Osobiście uważam że tak. To jest moje prywatne podejście.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:35:57 »
EUR/USD wykres tygodniowy i jego pierwszy opór, potem drugi i trzeci.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:09:55 »
A może staram się to wszystko naciągać żeby fajnie wyglądało   ;)
No ale zawsze jest do dodatkowa zabawa z Chikou Span  8)