Autor Wątek: Jak ustalać dokładny moment/miejsce wejścia gdy rozgrywamy scenariusz  (Przeczytany 859 razy)

ichi_fan

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Cześć,

Mam pytanie do Grzegorza ale może też ktoś inny będzie chciał się ustosunkować.
Mieliśmy na GBPJPY w tym tygodniu "książkowe" zagranie.
Jak Waszym zdaniem należałoby to rozegrać lub jak to rozegraliście?
Należało wejść już 18 maja czy poczekać na zamknięcie świecy i wejść następnego dnia.
A jeżeli tak to ja na jakiej podstawie? I gdzie ustawić SL?
Czy też czekalibyście dopiero na świeczkę na H4 z godz. 4:00 23 maja, która wybiła się w dół z chmury spadkowej?
Ale wtedy R:R byłby mało korzystny...
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 14:49:40 wysłana przez ichi_fan »

robertv

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Ja zawsze czekam na sygnał z H4 i dopiero później patrzę, jak to wygląda na D1.
Ogólnie mówiąc:
- jeśli widać falę zgodną z metodologią Hosody na D1, to czekam na sygnał na H4
- jeśli nie widać sensownej fali na D1, to nie otwieram pomimo sygnału na H4

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, dopiero 23 maja wystąpił sygnał na H4 i wyklarowała się fala na D1 - wtedy należało otworzyć pozycję, ja się trochę spóźniłem, ale coś tam udało się skubnąć :)

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
ok. a jak sobie radzicie z takimi sytuacjami:
- Na dziennym ladnie nam wychodza zasiegi
- na h4 jest sygnal zgodny z kierunkiem zasiegow
- po czym na h4 cena wraca i zamyka sie po drugiej stronie chmury.

bazylisheq

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
jak wyjdzie po drugiej stronie chmury to sl  ;D, nic nie działa na 100%

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum. Mam pytanie do kolegi wyżej i reszty użytkowników odnośnie ustawienia a raczej rozegrania SL. Ustawiacie go fizycznie, czy jest to raczej SL mentalny? Zauważyłem, że dość często zdarza się, że cena wchodzi w obszar ustawionego SL, jednak zamyka się pod nim. Później cena kieruje się w wyznaczonym przez nas kierunku i pozwala zarobić. Jeżeli macie możliwość obserwowania wykresu co 4H to czekacie aż się cena zamknie nad wyznaczonym wcześniej poziomem? Wiem, że takie podejście pozwala czasami zostać w "grze" i zarobić, narażając jednocześnie na to, że cena zamknie się wysoko ponad ustalonym poziomem, przez co utracimy więcej kapitału niż założyliśmy.

« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 12:37:27 wysłana przez koficzoplak »

bazylisheq

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
W dłuższym terminie wyjdzie chyba podobnie czy częściej a mniejsza strata czy raz a dobrze. Ja mam mentalny, a czasami daję pozycję przeciwstawną i czekam jeszcze na późniejszą reakcję.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
Kupie tester na dniach i sprawdzę jak to wygląda w praktyce. Swoją drogą jeżeli to wygląda podobnie, to z psychologicznego punktu widzenia lepiej mieć większy procent zyskownych transakcji. Ja tak to widzę przynajmniej.