Autor Wątek: Wartość ryzyka  (Przeczytany 1027 razy)

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
Wartość ryzyka
« dnia: Lipiec 25, 2017, 17:53:56 »
Jacek podesłał jakiś czas temu świetny kalkulator pokazujący statystyczny wynik przy suchych laboratoryjnych danych.

Warto zauważyć że przy tych samych danych, wynikając z prawdopodobieństwa możemy znaleźć się w wyniku najlepszym i najgorszym.

W najlepszym będzie to prawie 5500 Euro z 1 tysiąca po 100 tradach.

W najgorszym będzie to około 1800 euro czyli po 100 tradach zysk wyniesie "jedyne" 80%!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 18:01:07 wysłana przez Tomek Walko »
Dream it. Wish it. Do it.

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Wartość ryzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2017, 17:59:29 »
Jeśli natomiast zaryzykujemy 5% na transakcję, tylko jedna na 20 dróg okaże się bardzo zyskowna!

Czyli mimo że mamy super system, RR który daje zarabiać, trzymamy się systemu to i tak na końcu przy zbyt dużym ryzyku nie osiągniemy niczego, przy czym zbyt duże ryzyko zaczyna się tutaj od 5%.

Stąd wszystkie plany od 100 zł do miliona tak trudno zrealizować. Ja dałem tylko 20 możliwości gdzie 1 na 20 dała duży zarobek.

Teraz warto odpowiedzieć sobie samemu, czy nie jest tak jak to w jednym mądrym wykładzie, jeden mądry pan powiedział? Powiedział coś takiego: " za jednym któremu się udało stoi cmentarz poległych".

Czy nadal uważasz, że strategia to jest coś najważniejszego?

skiter

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2017, 10:43:23 »
Link: http://www.equitycurvesimulator.com/

Mozna by sie pokusic o teze: To po co inwestowac?

Albo bardziej precyzyjnie mozna ujac to w klamry: Jaki depozyt musisz miec zeby 'zarobic'.

Mam na mysli ze majac 100zl, zarobienie pierwszego 1k bedzie trwalo X czasu. Posiadajac kapital 1k - zarobienie pierwszego 10k bedzie trwalo Y itd ...

Generalnie chodzi o to zeby miec kapital/depozyt na tyle duzy zeby moc sobie pozwolic na granie na 5%, i miec z tego 'psychiczny zysk'. Gdzie dla kazdego bedzie to inna wartosc.

Dla przykladu, ja mam na depozycie 100zl, wiec moge grac wielkosci ryzyka 5zl, co sie przeklada na makro loty (0.01, w takim ukladzie zarobienie pierwszego 1k bedzie trwalo np 1 rok.

Inny przyklad: posiadamy 1000zl, wiec nasze 5% jest juz wieksze: 50zl, w takim ukladzie mozemy juz wchodzic w mini loty (0.1), wiec i koszt dla kazdego pipsa bedzie inny.

Suma sumarum wychodzi na to zeby 'grac' (o ile mozna to tak nazwac) - trzeba posiadac spory kapital.

Dla makro lota bedzie to: 0.05zl/pip
Dla mini lota bedzie to: 0.5zl/pip
Dla pelnego lota bedzie to: 1zl/pip

Oczywiste jest ze to jest zalezne od pary walutowej ;) - ale sens pozostal taki sam - im wiecej depozytu/kapitalu wym czlwiek czuje sie psychicznie lepiej (lub gorzej w przypadku straty), widzac ze rosnie/traci tyle a tyle kapitalu.

Zrozumiale jest tez ze na rynek forex wkladamy tylko tyle ile mozemy stracic, bez uszczerbku na finansach domowych/na zycie.

Ciekawi mnie czy ktos prowadzil eksperyment na zasadzie: mam 100zl gram na pelnym lewarze (powiedzmy ze 1:500 - lub maksymalny dostepny w Polsce 1:100), do tego zakladamy ze mamy dobrego brokera ktory ma zabezpieczenia MC, tak zeby nie 'wypasc za daleko' (doplata do konta w razie nie  udanego tradu).

Jadac na wariata i czekajac na 'strzal' (zakladamy ze takich 'prob' bedzie 5 - czyli 500zl), mozemy zbudowac kapital o wartosci X.

Jak kazdy moze sie domyslec, posiadajac kapital wiekszy niz 'przewidziano' - zmienia sie nastawienie nie tylko konta, ale generalnie do ryzyka. Przeciez juz mam! Moge teraz zamiast ustawiac mikro loty, wchodzic na cale loty, przeciez to tylko 'wirtualne pieniodze'.

Idac dalej, taki gracz zeruje konto bo nie uzywa MM, czy zadnej strategi itd ... koniec koncow z 500zl (max ilsoc prob) robi 0, posiadajac kapital 'wyjsciowy' np: 10.000 (Bo jakis 'strzal' sie udal na tyle zeby zarobic).

Ale jest na to metoda: (Zakladam teoretycznie nie sprawdzalem :P) - Robisz 'zloty strzal', zarabiasz X kasy, i na koncie lezy wlasnie twoje 10k, z 100/200 czy innej mniejszej wartosci.
Zostawiasz to konto na tak dlugo az bedziesz wiedzial ze nie sa to wirtualne pionidze tylko relna wartosc twojego kotna!

Idac dalej, czlowiek zmienia nastawienie z: A co se bede zalowac, jedziemy! na: Jak przewale te 10k to bede miec 10 w plecy, czyli tak jak bym placil te 10k 'fizycznie' na depozyt.

Mysle ze tutaj jest pies pogrzebany, ludzie chca odrazu miec miliony, ale nie chca czekac.

Szybciej bedzie zrobic 'strzal' i poczekac az sie mozg oswoi z danym kontem, niz grac z za 100zl i zrobic male kroczki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2017, 11:27:22 wysłana przez skiter »

Nendo

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2018, 10:02:29 »
Chciałbym zwrócić uwagę na to że analiza przy pomocy Equity Curve Simulator'a oparta na pokazywaniu  20 możliwych linii (outcomes) nie oddaje skrajnych możliwych przypadków, co może być mylące ...
Wystarczy po ustawieniu parametrów kliknąć po kolei kilka razy w przycisk "start simulation" aby zobaczyć nowy i kolejny nowy zestaw linii inny od poprzedniego wygenerowanego na tych samych założeniach. Możliwych różnych wyników jest ogromna ilość. Zamieszczam wybrany jeden z wielu przykładów pokazujący że mając 37% wygranych 5:1 ciągle po 70 trejdach można być na minusie....

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:24:45 »
Masz racje, tym, i co najlepsze, później w kolejnych 70ciu tradach możesz osiągnąć najlepszą z możliwych linie zwrotu.

Warto o tym pamiętać.