Autor Wątek: Ichimoku na niskich interwałach  (Przeczytany 1290 razy)

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Ichimoku na niskich interwałach
« dnia: Lipiec 24, 2018, 08:37:40 »
Witam
Główna siła ichimoku wychodzi na wysokich interwałach bo lepiej wychwytuje trendy - tutaj nie ma żadnych wątpliwości. A czy próbował ktoś stosować ichimoku w grze intraday na niskich interwałałach (m5, m15) na płynnych walorach typu dax, dj, nq? Sygnały wejść i ich logika oczywiście będzie tak sama jak dla wyższych interwałów.
Podejrzewam, że nawet standardowe ustawienie Hosody (9,26,52) będą za wolne dla takich interwałów i trzeba będzie je jakoś zoptymalizować.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i spostrzeżenia na tym polu i zechciałby się nimi podzielić? Nie chciałbym na nowo koła wynajdować by i tak na końcu się dowiedzieć, że nie ma w nim powietrza i nigdzie nie dojadę ;)

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Ichimoku na niskich interwałach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2018, 11:10:36 »
Osobiście uważam, że, biorąc pod uwagę to ile inwestujesz czasu, nie ma sensu próbować zarobić na niskich interwałach.
Dream it. Wish it. Do it.

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2018, 11:38:00 »
Ogólnie się z Tobą zgadzam i uważam że im wyższy interwał tym stosunek ilości czasu poświęconego na wykresy do realnego zarobku będzie najlepszy. Natomiast czasem mam wolniejszy dzień i bym chętnie coś intraday porozgrywał korzystając z techniki, którą znam z wyższych interwałów. Być może tak się nie da, ale to też fajnie jak się to stwierdzi na większej próbie niż bazując tylko na własnych doświadczeniach.

Tomek Walko

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2018, 13:02:14 »
Pobaw się i sam zobaczysz :)
Dream it. Wish it. Do it.

grabster

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2018, 19:09:46 »
Jeżeli chodzi o niskie interwały:

M15 - D1 - tutaj wszelkie materiały p. Andrzeja Halaburdy.
Jeżeli chodzi o parametry to tutaj znalazłem poparcie takich ustawień jakie stosuje p. Grzegorz- 7,28, 119.

Zarabianie jest możliwe na niskich interwałach, tylko trzeba się w tym w szumie odnaleźć (zresztą o czym wspomniał Greg w ostatnim nagraniu)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2018, 14:25:58 wysłana przez Tomek Walko »
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

Lambert

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2018, 19:53:48 »
Sam nie rozgrywałem jeszcze na niskich interwałach ale ustawienia ichi m15 Grzegorza na daxie dawały radę choć myślę że tu głównie nie problem z systemem ale raczej z tym że będzie mniej czasu na porządną analizę swoich zagrań,błędów, dziennik itd. Można utrwalić złe nawyki, niewiele się nauczyć a o zyski ciężej. Kiedyś spróbuję ale dopiero jak się upewnię że system mam opanowany :D

Grabster o którym filmiku mowa?

grabster

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2018, 21:45:39 »
Ostatnie nagranie związane z odpowiedziami na pytania -jest na forum
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2018, 00:20:33 »
Witam
Główna siła ichimoku wychodzi na wysokich interwałach bo lepiej wychwytuje trendy - tutaj nie ma żadnych wątpliwości. A czy próbował ktoś stosować ichimoku w grze intraday na niskich interwałałach (m5, m15) na płynnych walorach typu dax, dj, nq? Sygnały wejść i ich logika oczywiście będzie tak sama jak dla wyższych interwałów.
Podejrzewam, że nawet standardowe ustawienie Hosody (9,26,52) będą za wolne dla takich interwałów i trzeba będzie je jakoś zoptymalizować.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i spostrzeżenia na tym polu i zechciałby się nimi podzielić? Nie chciałbym na nowo koła wynajdować by i tak na końcu się dowiedzieć, że nie ma w nim powietrza i nigdzie nie dojadę ;)

jak skalpować na ichi to tylko z renko, tak wygląda wykres, szum wygładzony pozostaje trzymać się zasad. Na chwilę obecną w fazie testów na demo.

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2018, 12:26:59 »
Mógłbyś podzielić się tym wskaźnikiem od renko? W sumie jest to jakiś pomysł by wygładzić szum, na pewno koncepcja godna przetestowania.

Damian

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2018, 13:58:19 »
W tym przypadku zgadzam się z Tomkiem Walko.
Sam próbowałem działać coś na m5 ale to trochę "raz sie uda, dwa razy sie nie uda i abarot".
Bez sensu.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2018, 18:25:57 »
Ten generator Renko i nietylko jest płatny, ale sa tez darmowe np. RenkoLiveChart_v3.2

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 25, 2018, 23:24:21 »
Ja od siebie dodam, że podczas robienia notatek ze wszystkich materiałów dostępnych o Ichimoku, zapisałem w notatkach ustawienia 8 - 17 - 26. Na pewno jest to z któregoś z materiałów od Grega, gdyż tylko jego wiedzę przyswajam jeżeli chodzi o Ichimoku. Sam nie próbowałem powyższych ustawień, może uda się potestować je w przyszłości.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:13:16 »
Ja od siebie dodam, że podczas robienia notatek ze wszystkich materiałów dostępnych o Ichimoku, zapisałem w notatkach ustawienia 8 - 17 - 26. Na pewno jest to z któregoś z materiałów od Grega, gdyż tylko jego wiedzę przyswajam jeżeli chodzi o Ichimoku. Sam nie próbowałem powyższych ustawień, może uda się potestować je w przyszłości.

dla porównania standardowe ustawienia i te z twoich notatek, wielkość renko bara na dzisiaj wyliczona przez wskaznik to 2,7 pipsa.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2018, 23:45:40 »
Dzisiejszy wynik na EURUSD "demo" wielkość renko bara 2,5 pipsa.

bronek75

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2018, 00:43:59 »
Cześć,

Trochę dziwne te renko.
To bardziej hybryda renko i Heiken Ashi.
Świeca kontynuująca ruch w danym kierunku powinna zaczynać się od poziomu zamknięcia świecy poprzedniej, a tu jest tak jak Heiken Ashi od połowy korpusu poprzedniej świecy.

Ogólnie co do Renko czy Range barów, problem z nimi jest taki ze kluczowe jest dobranie odpowiedniej wielkości świecy.
Fakt, odpada temat czasu - brak zastanawianie sie M5 czy M15, a świece budują się jedynie w oparciu o ruch ceny.
Moim zdaniem używając Renko z Ichimoku raczej nie możemy stosować analizy cykli Hosody, bo odrzucamy proporcjonalność osi czasu w sensie handlowania z H4, H1, M30, M15 i analizy cykli na D1.
Jeśli ktoś badał temat świec Renko czy Range Bar w kontekście stosowania Ichimoku z uwzględnieniem Cykli Hosody to chętnie poznałbym wyniki/wnioski. 

Pozdrawiam,
Bronek   

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2018, 23:14:09 »
Cześć,

Trochę dziwne te renko.
Świeca kontynuująca ruch w danym kierunku powinna zaczynać się od poziomu zamknięcia świecy poprzedniej, a tu jest tak jak Heiken Ashi od połowy korpusu poprzedniej świecy.

Ogólnie co do Renko czy Range barów, problem z nimi jest taki ze kluczowe jest dobranie odpowiedniej wielkości świecy.
Fakt, odpada temat czasu - brak zastanawianie sie M5 czy M15, a świece budują się jedynie w oparciu o ruch ceny.
Moim zdaniem używając Renko z Ichimoku raczej nie możemy stosować analizy cykli Hosody, bo odrzucamy proporcjonalność osi czasu w sensie handlowania z H4, H1, M30, M15 i analizy cykli na D1.
Jeśli ktoś badał temat świec Renko czy Range Bar w kontekście stosowania Ichimoku z uwzględnieniem Cykli Hosody to chętnie poznałbym wyniki/wnioski. 

Pozdrawiam,
Bronek

Dokładnie to są Mean Renko, a o cyklach to nawet tu nie ma co marzyć oczywiście. Inna sprawa to wykorzystanie zasięgów fal do ustawiania TP, a to akurat ma sens i respektowanie przez cenę linii Ichimoku też można wykorzystać. Przykład EURUSD z dzisiaj...

bronek75

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2018, 00:51:36 »
Cześć,
W sumie jest jeden sposób na Cykle Hosody i Renko - oddzielny wykres D1 do analizy.

Co do ICHI i niższych TF niż H4 w moim działaniu na rynkach, to nie schodzę poniżej M30 ze względu na zbyt duży szum i manipulowanie rynkami przez Smart Money i Commecials'ów.
Z drugiej strony są głosy że najbardziej zafałszowana świeca to H1.
Na H1 czasami cuda się dzieją w ostatnich 5 minutach jej rysowania.

Na niższe TF schodzę jedynie gdy SL mam "nierealnie chory na H4" - akceptuje max 600plt w SL'u na H4.
Zawsze filruję kierunek rynku i działam analogicznie jak na H4, tyle ze na niższych TF.
Schodzę na H1 = nadal nieakceptowalny SL, to idę niżej M30.
Za każdym razem filtruję te TF za pomocą rzutowania Tenkan i Kijun z D1, badając ich zbieżność kierunkową z wyższym TF na którym był nieakceptowalny SL.
Czyli na:
H4 ICHI(7,28,119) + TENKAN i KIJUN z ICHI(54,156,312) (rzutowany na H4 ICHI(9,26,52) z D1)
H1 ICHI(7,28,119) + TENKAN i KIJUN z ICHI(216,624,1248) (rzutowany na H1 ICHI(9,26,52) z D1)
M30 ICHI(7,28,119) + TENKAN i KIJUN z ICHI(432,1248,2496) (rzutowany na M30 ICHI(9,26,52) z D1)
Uwaga: przy rzutowaniu ICHI z innego TF nie zadziała poprawnie linia Chikou Span.

Z Perspektywy czasu, wejścia z H4 były częściej profilowe niż z niższych TF, z drugiej strony pozycje otwierane z H4 u mnie to 85% wszystkich otwieranych pozycji. Miałem za mało wejść z H1 i M30 żeby badać to statystycznie.

Pozdrawiam,
Bronek

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2018, 09:55:02 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Pozostanę jednak przy H4 i D1 bo odnoszę wrażenie, że ichimoku bez cykli i fal Hosody jest zbyt wykastrowane i zbyt dużo sygnałów by było wybijanych na SL - a w końcu nie o to chodzi by tracić a zarabiać :)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 07, 2018, 10:48:59 »
Cześć,

Trochę dziwne te renko.

Pozdrawiam,
Bronek

Dokładnie to są Mean Renko, a o cyklach to nawet tu nie ma co marzyć oczywiście. Inna sprawa to wykorzystanie zasięgów fal do ustawiania TP, a to akurat ma sens i respektowanie przez cenę linii Ichimoku też można wykorzystać. Przykład EURUSD z dzisiaj...

Trochę nie w temacie, jednak mam prośbę odnośnie podania nazwy wskaźnika (ewentualnie miejsca z którego można pobrać) tych strzałek czerwonych i zielonych, oznaczających jak zakładam formacje świecowe na wykresie. Z góy dzięki.

A żeby napisać coś na temat, to wiem, że Grzegorz Moskwa będzie prowadził kurs dla Włochów odnośnie niskich interwałów używając Ichimoku. Być może po testach doszedł wraz z "Wikingiem" do ciekawych wniosków.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:49:39 »
@ koficzoplak

Sprawdź wskaźnik Fractal Indykator.

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:54:37 »
Jak interesuje was wykres RB to tu jest cały dziennik poświęcony zarabianiu.
https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=583609
Sam stosuję tą metodę od paru lat i na świece bym nie przeszedł. Trochę ją zmodyfikowałem na własne potrzeby.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 12:57:07 wysłana przez Piotr »

bronek75

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2018, 14:02:47 »
[ ciach ]
Trochę nie w temacie, jednak mam prośbę odnośnie podania nazwy wskaźnika (ewentualnie miejsca z którego można pobrać) tych strzałek czerwonych i zielonych, oznaczających jak zakładam formacje świecowe na wykresie. Z góy dzięki.

A żeby napisać coś na temat, to wiem, że Grzegorz Moskwa będzie prowadził kurs dla Włochów odnośnie niskich interwałów używając Ichimoku. Być może po testach doszedł wraz z "Wikingiem" do ciekawych wniosków.

http://forexpops.com/download-median-renko-mt4-free/
Tutaj masz wskaznik generujacy z Median Renko - razem w paczce jest indykator ze strzałkami o który pytasz

pozdrawiam,
Bronek

Piotr

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 07, 2018, 21:48:58 »
Trudno polemizować jaki wykres świecowy, Renko czy Range Bars.
Z moich doświadczeń wynika że wykres świecowy jest bardzo chaotyczny.
Wykres Renko czyli pospolicie pisząc cegły powstają w charakterystyczny sposób, czyli nie są one równe co do wielkości mając ustaloną jednakową wartość. Oraz natrafiamy na tzw; pustkę na wykersie podczas budowania następnej cegły Renko.
Alternatywą jest wykres Range Bars stała wartość każdej świecy bardziej precyzyjny i przejrzysty wykres. Wadą jest brak jednostki czasu.
Możemy czas wyliczyć na wykresie świecowym i zrobić nakładkę podmieniając wykres  świecowy na RB.
Co do średnich wyliczeń to wychodzi świec dziennych wychodzi 76 pip z wykresu świecowego za okres od
01.01.2017 do 30.05.2018
Taką wartość powinna mieć świeca RB.
Ja używam przedział popsowy od 5 do 50 pip

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2018, 00:01:09 »
Cześć,

Trochę dziwne te renko.

Pozdrawiam,
Bronek

ten wskaznik sam napisalem pod swoja strategie, zapodam jak go skoncze.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 09, 2018, 00:14:30 »

bronek75

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:49:18 »
Miro Gratulacje  8)
Widzę, że narazie test na świecach MT4 czy już na danych tick ?

Pozdrawiam,
Bronek

Leonidas

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:01:50 »
Witam i jak tam testy na renko jestem ciekaw

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Jr. Member
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2018, 19:33:49 »
Dzięki wszystkim za linki do wskaźnika i powodzenia w testach na niskich interwałach :)