Autor Wątek: Wyznaczanie Tp i sl ?  (Przeczytany 674 razy)

Michall

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Wyznaczanie Tp i sl ?
« dnia: Grudzień 26, 2018, 22:20:14 »
Jak wyznaczacie wysokość SL i TP? 
Jaka wysokości kapitału stosujecie w stosunku do depo?
Jak analizujecie wchodzenie w pozycje, działamy na h4, opory po d1 i w1 ale czy wogole patrzycie na wykresy poniżej h1?

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Wyznaczanie Tp i sl ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2018, 11:28:37 »
Sl wg sygnały np.nad chmurą jeśli wyjście dołem z zielonej kumo.Odnośnie zarządzania kapitałem pan Grzegorz Moskwa nagrał filmiki chyba w kursie było o tym a jak nie to na youtube poszukać.Ja staram się stałą kwotą handlować ale co raz bardziej podoba mi się stosowanie MM procentowego np.1% od kapitału na transakcje.Odnośnie wchodzenia w pozycję to ja ostatnio daytrade się zająłem i można jak najbardziej tylko że to jest męczące i trzeba być cały czas na bieżąco z informacjami.Opory czy tp wyznaczam wg fal hosody.Uważaj też na okrągłe poziomy b.często działają np. na usdjpy 111.00 czy innne podobne np eurousd 1.1300 1.1400 itd.
Broker którego polecam regulowany i ma mnóstwo opcji takich jak social trading lub handel crypto i portfele.
https://app.nagatrader.com/register?refcode=cvjava

Greedmarks

• Przyjaciel grupy i forum
  • Newbie
  • Akolita Ichimoku
Odp: Wyznaczanie Tp i sl ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2018, 20:01:01 »
1 - Jak wyznaczam SL i TP ? - Pan Grzegorz Moskwa wielokrotnie pokazywał proces wyznaczania SLi które są następstwem posiadanego sygnału (jeśli sygnał pochodzi z chmury, to SL przyznaję powyżej/poniżej niej) ; jeśli chodzi o linie to kijun, ewentualnie po 3 odbiciu od tenkana (tutaj autorsko, wyznaczam ponad tenkan, z lekkim bufforem, w razie ewentualnego pójścia dalej).

2 - Uważam, że MM idzie zastosować w kilku wersjach ( pan Grzegorz również ma filmy na ten temat na swoim kanale) - przy niskim koncie, staram się patrzeć na ryzyko 1-5% - jeśli gram w miarę konserwatywnie ; natomiast agresywnie uważam, że można brać pod uwagę od 10 do 30% (można też i więcej ale to już tylko przy specjalnie wyznaczonym depozycie, który od razu spisujemy na stratę!)

3 - Patrzę na H4 - D1 - (opory jak wspomniałeś W1+) natomiast uważam, że warto obserwować h1 a nawet m30 (szczególnie w okolicach połowy minionej godziny) jeśli szukamy dogodnego miejsca do piramidowania przy założeniu, że nie trzymamy pozycji dłużej niż tydzień.

Na każdą pozycję piramidy stosuję taki sam procent konta (lub daną kwotę którą mogę stracić . Np. z 1000pln przeznaczam 50pln straty maksymalnie 125pln przy dobrych sygnałach).
"I never buy at the bottom and I always sell too soon.” – Baron Rothschild