Autor Wątek: Precyzja cykli  (Przeczytany 361 razy)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Precyzja cykli
« dnia: Sierpień 01, 2018, 21:59:30 »
Od jakiegoś czasu intensywnie przyswajam wiedzę, którą Greg się z nami dzieli. Wszedłem przed chwilą z ciekawości na parę EURJPY D1 i zacząłem bawić się wskaźnikiem od liczenia świeczek. Muszę przyznać, że jako osoba, która dopiero co zaczęła cykle rozumieć zrobiło na mnie to spore wrażenie. Tak duże, że postanowiłem o tym napisać ;) Jak widać na screenach, praktycznie każda z liczb według cykli Hosody miała odzwierciedlenie w reakcji ceny na wykresie.

Czy osoby z dłuższym stażem i używające do analizy cykli Hosody spotykają się regularnie z tego typu sytuacjami?

halobolah

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Precyzja cykli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:05:08 »
hej

jak można zobaczyć Twój screen ??

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:12:26 »
Nie pomogę Ci w tej kwestii ale też na początku nie widziałem żadnych załączników na forum. Napisałem do Grega na maila i po jakimś czasie wszystko miałem widoczne. Nie wiem czy uzyskuje się dostęp do załączników automatycznie po jakimś czasie, czy ktoś musi fizycznie udostępnić tą możliwość.

miro

• Jestem nowy
  • Full Member
  • *
    • Ichimoku System
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:50:38 »
Od jakiegoś czasu intensywnie przyswajam wiedzę, którą Greg się z nami dzieli. Wszedłem przed chwilą z ciekawości na parę EURJPY D1 i zacząłem bawić się wskaźnikiem od liczenia świeczek. Muszę przyznać, że jako osoba, która dopiero co zaczęła cykle rozumieć zrobiło na mnie to spore wrażenie. Tak duże, że postanowiłem o tym napisać ;) Jak widać na screenach, praktycznie każda z liczb według cykli Hosody miała odzwierciedlenie w reakcji ceny na wykresie.

Czy osoby z dłuższym stażem i używające do analizy cykli Hosody spotykają się regularnie z tego typu sytuacjami?

Tak.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2018, 23:33:17 »

Tak.

Krótko, treściwie a przede wszystkim zgodnie z rzeczywistością. Mam za sobą kolejne zabawy z liczeniem świeczek na najświeższej historii i jestem nadal pod wrażeniem. Zacząłem obserwować inne pary nie związane z jenem i przyznaję, że precyzja cykli się nie zmieniła.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2018, 20:56:19 »
Pomyślałem, że dodam coś nowego do tematu cykli, tym razem w zdecydowanie większej skali czasu. Zaznaczyłem na zdjęciu jak prezentowała się sytuacja na USDCHF D1 od grudnia 2016 roku. Oczywiście cykle nie wypadały idealnie co do dnia, jednak mimo wszystko zdecydowanie widać pewną prawidłowość.

Obecnie na tym rynku mamy 65 dni w konsolidacji, gdzie poprzedni impuls trwał dokładnie tyle samo.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2018, 13:53:50 »
Widzę, że moje screeny mają po kilka wyświetleń więc w miarę kolejnych obserwacji cykli na historii, które traktuję jako naukę, będę starał się wklejać kolejne obserwacje.

W tej chwili sprawdziłem jak sytuacja wyglądała ostatnio na USDJPY D1. Muszę przyznać, że niebieska fala N nie dość, że doszła w punkt, to jeszcze precyzja cykli ponownie mnie zaskoczyła. Impuls na tej fali trwał dokładnie 42 dni, po czym korekta i kontynuacja impulsu ponownie dokładnie 42 dni. Fala w punkt i cykle co do dnia - robi wrażenie :)

W przypadku fali zielonej w zależności gdzie zaczniemy liczyć cykle (początek fali bądź formację świecową) okazuje się, że mamy praktycznie idealnie po 17 dni impuls i korektę oraz kontunuację impulsu. W tym przypadku również zasięg fali dochodzi w punkt w zakładanym przez cykle terminie.

Na koniec fala żółta, gdzie impuls z korektą trwał 9 dni oraz kontynuacja impulsu również 9 dni. Zasięg fali i w tym przypadku się sprawdził idealnie, jednak tym razem trzeba było mierzyć po cieniach. Łatwo się dostosowuje metodę pomiaru na danych historycznych bo jak zauważyłem, jeden i drugi typ pomiarów jest skuteczny, co dokładnie widać na tym przykładzie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 14:02:27 wysłana przez koficzoplak »

grabster

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:05:32 »
coś w tym jest  ::)
Pozdrawiam
Rafał Grabowski

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2018, 22:38:39 »
Zdecydowanie coś w tym jest. Przed chwilą sprawdziłem ostatnie wydarzenia na parze EURJPY D1

W fali czarnej impuls z korektą trwał 17 dni, następnie kontynuacja impulsu 9. Cała fala trwała 26 dni i przebiła cieniem zakładany zasięg.

W fali zielonej impuls z korektą oraz kontynuacja trwały po 17 dni a zasięg fali został osiągnięty w punkt. Tym razem mierzenie po korpusach.

W ostatniej fali impuls z korektą 9 i kontynuacja również 9 dni. Zasięg również został dzisiaj osiągnięty.

Generalnie jak widać działa to czasami wręcz perfekcyjnie. Oczywiście zawsze zakładam możliwość przesunięcia się cykli według danych o których wspominał Pan Grzegorz.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2018, 20:13:16 »
Rozpisałem ostatnie wydarzenia na parze AUDNZD D1.

W przypadku fali niebieskiej impuls i korekta trwały 17 dni po czym kontynuacja impulsu 9 dni. Zasięg fali w punkt.

Fala czerwona to impuls z korektą 9 dni i kontynuacja tyle samo. Ponownie zasięg się zgadza.

Na koniec fala zielona. Impuls trwał 9 dni, korekta 17 i kontynuacja impulsu ponownie 9 dni. Zasięg fali ponownie zrealizowany co mnie już nie dziwi.

Nikt inny nie chce wkleić swoich przemyśleń odnośnie innych par walutowych, których brakuje w tym wątku? Wydaje mi się, że jest to bardzo fajna praktyka jeżeli chodzi o cykle. No dawać, nie wstydźcie się ;D

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2018, 21:04:43 »
Jeszcze jedna para GBPJPY D1.

Fala zielona impuls z korektą 9 po czym kontynuacja kolejne 9 dni

Fala niebieska impuls z korektą 17 dni i kontynuacja impulsu 9 dni.

W przypadku fali żółtej impuls z korektą 17 dni i reakcja w postaci impulsu również 17 dni.

No i ostatnia czerwona, impuls z korektą 9 oraz kontynuacja również 9 dni.

Jak widać zasięgi w przypadku każdej z fal nie zawiodły :)

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2018, 21:35:14 »
To działa bardzo dobrze. Te pary walutowe rozkładałem na czynniki pierwsze w połowie lipca na skype. Dzisiaj na discordzie również rozkładany był gbpjpy :)
Tam też jest rozpisane krok po kroku moje rozumienie ichimoku (co kiedy i dlaczego) :)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 21:37:41 wysłana przez pajel »

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Dzisiaj o 09:35:23 »
To działa bardzo dobrze. Te pary walutowe rozkładałem na czynniki pierwsze w połowie lipca na skype. Dzisiaj na discordzie również rozkładany był gbpjpy :)
Tam też jest rozpisane krok po kroku moje rozumienie ichimoku (co kiedy i dlaczego) :)

Działa i to zdecydowanie :) Macie jakąś grupę na skype założoną? Jeżeli tak, to bardzo chętnie bym regularnie porozmawiał o strategii gdyż nie ukrywam, że z każdym dniem fascynuje mnie co raz bardziej. Sprawdziłem również co do discord i okazało się, że to kolejna apka do komunikacji. Jej też bym chętnie poużywał do kontaktu z innymi :) Czekam na zaproszenie bądź wskazówki jak dołaczyć 8)

mniewiadomski

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Dzisiaj o 10:37:58 »
Ten wskaźnik rysujący prostokąty jest gdzieś na grupie? Znalazłem tylko takie co rysują linie poziomie, a te prostokąty są bardzo czytelne :)

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Dzisiaj o 11:08:07 »

Działa i to zdecydowanie :) Macie jakąś grupę na skype założoną? Jeżeli tak, to bardzo chętnie bym regularnie porozmawiał o strategii gdyż nie ukrywam, że z każdym dniem fascynuje mnie co raz bardziej. Sprawdziłem również co do discord i okazało się, że to kolejna apka do komunikacji. Jej też bym chętnie poużywał do kontaktu z innymi :) Czekam na zaproszenie bądź wskazówki jak dołaczyć 8)

Tak. Jest grupa na skype. Jeśli chcesz tam dyskutować to napisz to Grega i on Ci udostępni (nie chodzi o jakieś tam tajne przez poufne, ale o porządek). :)

Discord - jak będziesz już na skype to zgłoś się do kolegi Piotr Wierzchowski też bez problemu da dostęp do serwera (powód taki sam jak wyżej) :)

pajel

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Dzisiaj o 11:13:40 »
Ten wskaźnik rysujący prostokąty jest gdzieś na grupie? Znalazłem tylko takie co rysują linie poziomie, a te prostokąty są bardzo czytelne :)

Nie bardzo wiem o których prostokątach piszesz. Tych z cyklami u kolegi koficzoplak? Jeśli tak to pytanie do kolegi. Jeśli nie o te prostokąty, to sprecyzuj o które. :)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Dzisiaj o 11:33:38 »
Prostokąty to zwykłe narzędzie do rysowania w MT4. Ostatnio jednak wpadłem na pomysł, żeby do danego koloru fali używać tych samych kolorów do rysowania cykli, przez co wygląda to lepiej. Zmieniam ich kolor w ustawieniach dla każdego prostokąta. Mam nadzieję, że o te prostokąty chodziło :)

Dzięki za informacje odnośnie skype i discord. Dostałem już link z Facebooka do dołączenia, więc do zobaczyska ;)