Autor Wątek: Dane makroekonomiczne a ich wpływ na Ichimoku.  (Przeczytany 121 razy)

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Dane makroekonomiczne a ich wpływ na Ichimoku.
« dnia: Sierpień 03, 2018, 13:07:30 »
Postanowiłem założyć nowy wątek i zapytać bardziej doświadczonych traderów, jak podchodzicie do danych i jaki wpływ one mają na wasz trading używając Ichimoku? W przypadku których danych lepiej nie wchodzić z pozycjami na rynek (mimo wyraźnych sygnałów), oraz w przypadku których lepiej wyjść z pozycji, gdyż rynek może znacząco zareagować?

Sam dzisiaj natrafiłem na informację o danych o zatrudnieniu w sektorach pozarolniczych (NFP), które to rzekomo są jednymi z najważniejszych publikacji makroekonomicznych. Jestem kompletnie zielony w temacie, na chwilę obecną skupiłem się całkowicie na technicznym aspekcie Ichimoku. Wydaje mi się jednak, że warto i w tym temacie sie rozwinąć, gdyż może mieć to bezpośrednie przełożenie na wyniki w Ichimoku.

Mam nadzieję, że kilka osób się wypowie i wymieni własnymi spostrzeżeniami w tym temacie.

bjuadams

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Dane makroekonomiczne a ich wpływ na Ichimoku.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2018, 22:45:31 »
Witam na forum.Powiem tak dane makro musisz wiedzieć kiedy mają być i czy są ważne.Polecam kalendarz makro ekonomiczny na np. investing.pl .A co do ważnych danych to staraj się zwracać uwagę na CPI PKB zatrudnienie i decyzje banków centralnych.Przeważnie jest jakiś artykuł np. najważniejsze wydarzenia tego tygodnia.

koficzoplak

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Dane makroekonomiczne a ich wpływ na Ichimoku.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2018, 18:28:06 »
Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś natomiast napisac więcej jak się zachowujesz w trakcie istotnych dla Ciebie danych? To, że są one publikowane to raz, bardziej mnie ciekawi jaki faktycznie te publikacje mają wpływ na wasz trading z Ichimoku.