Autor Wątek: Liczba instrumentów, które obserwujecie  (Przeczytany 998 razy)

AnS

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Liczba instrumentów, które obserwujecie
« dnia: Październik 02, 2018, 15:17:05 »
No właśnie, zgodnie z tematem. Ile wykresów obserwujecie i na jakich interwałach? Czy są to tylko waluty czy także inne instrumenty?

Z walutami jest taki problem, że przy przeglądaniu większej ilości (10+) pojawia się problem dość silnej korelacji między parami i wtedy mamy "złudzenie" nowego instrumentu gdzie w 90% zachowuje się on identycznie jak ten skorelowany (czyli wchodząc w obydwa tak jakby mamy jedną "podwójną" pozycję).

Jak sobie z tym radzicie? Grając po pracy na D1 dobrze by było obserwować stosunkowo dużo instrumentów, żeby nie być uzależnionym od jednej pozycji na miesiąc i pokusie/chęci zajęcia pozycji. Czy może jednak problem korelacji jest tutaj przeze mnie wyolbrzymiony?

Pozdrawiam!

Laguna

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
Odp: Liczba instrumentów, które obserwujecie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2018, 08:03:16 »
Ja obserwuje głównie inne instrumenty niż waluty, korelacja w takim przypadku mniejsza, a także nie ma swapow. Przy liczbie wykresów do 10, spokojnie masz kilka sygnałów w miesiącu, po co Ci więcej, skoro wystarczy, żeby generować zyski zgodnie z hasłem, że pieniądze płyną do graczy cierpliwych.

AnS

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2018, 08:52:49 »
Ja obserwuje głównie inne instrumenty niż waluty, korelacja w takim przypadku mniejsza, a także nie ma swapow. Przy liczbie wykresów do 10, spokojnie masz kilka sygnałów w miesiącu, po co Ci więcej, skoro wystarczy, żeby generować zyski zgodnie z hasłem, że pieniądze płyną do graczy cierpliwych.

Dzięki za odpowiedź. Możesz przybliżyć instrumenty, które obserwujesz?

Laguna

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2018, 22:26:30 »
Musisz znaleźć swoje instrumenty, możesz zacząć od najbardziej popularnych i zacząć na nich grać.

Piotr

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2018, 14:26:02 »
Bez znaczenia ile obserwujesz instrumentów. Wyznaczasz sobie SR-y ręcznie lub za pomocą indyka, i dokonujesz decyzje kiedy cena dojdzie do danego poziomu.

arszeniko

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2018, 19:57:52 »
Stwórz sobie profile z parami walutowymi. Przykład z jenem. Na jednym ekranie mam 6 par z jenem. Wtedy widzę która waluta z jenem jest najsilniejsza a która najsłabsza i w zależności od sygnału jaki jest wygenerowany wybieram jedną parę z 6 do gry.

Dzięki temu nie mam problemu z korelacją i mam większe prawdopodobieństwo że ruch będzie mocniejszy na takiej parze niż na innej słabszej.

Jeżeli wybierzesz sobie tylko jedną parę z jenem do obserwacji to w sytuacji gdy jen i dana para będą słabe to ruch wygenerowany z sygnału będzie zdecydowanie słabszy niż w sytuacji mocna waluta i słaby jen.

cenebris

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2018, 00:01:07 »
Jeżeli dobrze pamiętam, to Marcin Wenus mowil, ze śledzi codziennie 200 instrumentów.

Umino

• Jestem nowy
  • Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2018, 01:40:43 »
Ja osobiście śledzę główne pary walutowe z najwyższą obecnie dźwignią dla klientów indywidualnych czyli pary USD EUR CAD CHF GBP JPY mam ich w sumie 15. Ilość sygnałów jest wystarczająca żeby móc wykorzystać maksymalnie lewar czyli 3 otwarte pozycje ze średnim SL około 50-60 pipsów ryzykując 5% kapitału. Innych rzeczy nie ruszam. I nie zawieram operacji które zawierają korelacje np GBPUSD GBPJPY tylko jak kolega pisał wyżej wybieram parę która daje największą szansę na największy ruch.